Копейський трамвай
Ця стаття містить перелік джерел, але походження окремих тверджень у ній залишається незрозумілим через практично повну відсутність виносок. |
Копейський трамвай | |
---|---|
Країна | Росія |
Місто | Копєйськ |
Дата відкриття | 5 листопада 1949 |
Дата закриття | лютий 1976 |
Копейський трамвай — трамвайна система, що зв'язувала з 1949 по 1976 роки Копейськ з Челябінськом. До 1961 року було дві ізольовані частини, потім вони були об'єднані і приєднані до челябінської трамвайної мережі. У 1976 році рух на лінії з боку Копейська було припинено і зв'язок Копейська з Челябінськом була розірвана.
Історія
- 5 листопада 1949 — відкрита лінія від Копейська до Челябінська, протяжністю 6,8 км від Копейська до залізниці Чурилова — Челябінськ Південний і 7.47 км від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до Челябінська.
13 трамвай від першої до останньої зупинки йшов трохи більше півгодини. Його послугами в 1950 році скористалося понад 250 тисяч пасажирів. З такої нагоди навіть створили спеціальне Управління Копейського трамвая. На балансі відомства до кінця 1950-х років стояло 16 вагонів.
- Травень1950 року — організовано Управління Копейського трамвая.
- 1950 рік- відкрито тимчасове депо.
- Лютий 1961 — над залізницею Чурилова — Челябінськ Південний побудовано міст, по якому були прокладені трамвайні колії, що поєднали дві частини Копейського трамвая; мережі Копейська і Челябінська функціонально були об'єднані в одну, відкритий маршрут № 13 «КБС» — Копейськ протяжністю 14,67 км. Обслуговування лінії, що з'єднується з челябінської трамвайної мережею, передано Челябінському трамвайно-тролейбусному управлінню.
- Лютий 1976 — закрито рух на ділянці від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до Копейська, маршрут № 13 укорочений до ЧКПЗ
- Лютий 1995 року — закрито рух на ділянці від залізниці Чурилова — Челябінськ Південний до зупинки КБС в Челябінську.
Трамвай у Копейську перевозив пасажирів 27 років. {{[1]}}
Маршрут
Доїхавши з Копейська до залізниці Чурилова — Челябінськ Південний, пасажири виходили з вагона, переходили залізницю пішки, сідали у трамвай і слідували до Челябінська.
У лютому 1961 року після будівництва шляхопроводу над залізницею дві ділянки лінії Копейськ — Челябінськ об'єднали, пасажири отримали можливість добиратися з Копейська в Челябінськ без пересадки.
Лінія була однорейкова, мала 3 роз'їзду: в промисловій зоні в районі селища Пісочного, біля гаражів селища ЧКПЗ і між Копейським і Челябінськом — в районі зупинки «Городня».
З 1961 по 1976 маршрут № 13 проходив трасою: Піонерська вулиця — Проспект Перемоги — Копейськ шосе — ЧКПЗ — вулиця Горєлова — вулиця Обухівська — Гаражі — Автобаза № 4 — вулиця Енисейская — роз'їзд Пісочний — Південна прохідна — Профілакторій — КБС .
У 1964 році був розроблений проєкт дворейкової лінії КБС-Копейськ, а також проєкт дворейкової лінії Проспект Трудової Слави — Потаніна, але ці проєкти не були реалізовані. Адміністрація Копейська планувала замінити трамвай тролейбусом і просунула рішення про будівництво тролейбусного депо № 3 на Копейському шосе. Прокладка тролейбусної лінії відкладалася до будівництва нового моста через залізницю. Після завершення будівництва нового моста був складений проєкт тролейбусної лінії, але він не реалізований через відсутність фінансування.
Посилання
Література
- Остап Давыдов. Тринадцатый трамвай // Районный вестник. — . — № 17 (85).
Примітки
- ↑ Royal Ancestry file, Jean Metzinger family members. Архів оригіналу за 26 серпня 2014.