Ocelot (MRAP)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:11, 22 жовтня 2021, створена АтаБот (обговорення | внесок) (→‎top: синтаксис файлу в картці за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ocelot
Ocelot/Foxhound в Афганістані. 2012
Ocelot/Foxhound в Афганістані. 2012
ТипMRAP
ПоходженняВелика Британія Велика Британія
Історія використання
На озброєнні2011→
ОператориВелика Британія Велика Британія
Історія виробництва
РозробникForce Protection Europe
ВиробникForce Protection Europe
Виготовлення2011→
Характеристики
Вага7,5
Довжина5.320
Ширина2.100
Висота2.350
Обслуга2
Десант4

Бронякомпозитна 2 рівня STANAG 4569
Другорядне
озброєння
1-2×7,62-мм
Двигунтурбодизель Steyr M16
218
Підвіска4×4
Швидкістьшосе: 110
Прохідністьнахил: 30°
підйом: 60°
стінка: 0,5
рів: 0,5
брід: 1,0

Ocelot (MRAP) у Вікісховищі

Ocelot - британська панцирна машина із захистом від мін і засідок (Mine-Resistant Ambush Protected (MRAP)) компанії Force Protection Europe[en] (раніше Snatch Land Rover[1]). У Британській Армії ним планують замінити Snatch Land Rover задля покращення захисту військовослужбовців від мін і саморобних вибуховий пристроїв. Відповідно до прийнятої у Британській Армії системи назв колісних машин отримав назву Foxhound (Фоксхаунд).

Історія

Патрульний Ocelot/Foxhound. 2013

У Британській Армії застосовувались важкі машини Buffalo MPV, Cougar з протимінним захистом MRAP. Ocelot був розроблений як більш легка, універсальна машина із захистом від днища від вибухів MRAP. Його презентували у вересні 2008 на міжнародній виставці озброєнь у Лондоні (англ. Defence Security and Equipment International (DSEI)). У квітні 2010 Міністерство оборони Британії купило дві машини для тестувань. 22 вересня 2010 було оголошено про намір замінити машинами Ocelot машини Snatch Land Rover з відсутнім протимінним захистом. Було замовлено 30 машин за 270 млн. фунтів, а 2012 ще 25 за 30 млн. фунтів. З червня 2012 розпочали застосування машин Ocelot/Foxhound в Афганістані.

Конструкція

Завдяки модульній конструкції панцирного захисту можна швидко замінювати пошкоджені елементи у польових умовах.Композитна броня захищає екіпаж від стрілецької зброї, уламків набоїв, V-подібне днище від вибухів мін, саморобних вибухових пристроїв. Захищений кузов типу монококу для 6 осіб можна легко модифікувати відповідно до мети застосування машини. Одночасно більш легкий композитний захист зберігає високу мобільність, прохідність машини.

Ocelot/Foxhound в Афганістані. 2012

Силовий блок з дизеля Steyr M16 і автоматичної 6-ступінчастою коробки передач ZF 6HP28X можна замінити впродовж 30 хвилин[2]. Машина розганяється до 80 км/год за 19,75 сек і розвиває максимальну швидкість 132 км/год. Колеса мають незалежний привід, завдяки чому Ocelot продовжує рух при пошкодженні одного з них, скажімо внаслідок підриву міни. Завдяки модульній конструкції легко замінити усі основні конструктивні елементи ходової частини. Кабіна, мотор, трансмісія, паливний бак захищені V-подібним дном, що становить своєрідний захищений хребет конструкції машини.

Ocelot може транспортуватись літаками C-17 Globemaster III, C-130 Hercules, гелікоптером CH-47 Chinook

Ocelot був першою британською військовою машиною, що відповідає вимогам міністерства оборони до конструкції машин (англ. Generic Vehicle Architecture (GVA)) по створенні єдиної стандартованої електронно-цифрової, електричної структури обладнання військових машин. Ocelot може застосовуватись у вигляді машини позашляховика, постачання, амбулаторії.

Посилання

Примітки

Див. також