Амбулаторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Амбулато́рія (лат. ambulatorium — те, що робиться на ходу) — лікувально-профілактичний заклад, який подає основні види мед. допомоги як в самій А., так і вдома.

Від поліклініки А. відрізняється меншим обсягом роботи.

Історія[ред.ред. код]

Амбулаторії виникли в 16 ст. у Франції як пересувний військ.-медичний заклад. У Росії 17 — поч. 19 ст. А. існували лише при деяких міських та відомчих лікарнях. З розвитком земської медицини А. створювались також і в сільс. місцевостях, але потреб населення задовольнити не могли.

Амбулаторія в СРСР[ред.ред. код]

Після об'єднання амбулаторно-поліклінічних закладів з лікарнями (1947) самостійні А. в невеликій кількості існують в селах та як спеціалізовані амбулаторно-поліклінічні заклади в містах. Крім того, А. діють як заклади закритого типу на багатьох підприємствах.

В СРСР існує широка мережа амбулаторно-поліклінічних закладів, які являють собою відділення об'єднаних лікарень. Зокрема в УРСР 1958 було понад 4 129 поліклінік та А. Амбулаторно-поліклінічні заклади, що діють за територіальним принципом, відіграють велику роль у впровадженні профілактичних заходів, насамперед — диспансеризації.

Література[ред.ред. код]