Амбулаторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Амбулато́рія (лат. ambulatorium — те, що робиться на ходу) — лікувально-профілактичний заклад, який подає основні види мед. допомоги як в самій амбулаторії, так і вдома.

Від поліклініки амбулаторія відрізняється меншим обсягом роботи.

Історія[ред. | ред. код]

Амбулаторії виникли в 16 ст. у Франції як пересувний військ.-медичний заклад. У Росії 17 — поч. 19 ст. амбулаторії існували лише при деяких міських та відомчих лікарнях. З розвитком земської медицини амбулаторії створювались також і в сільських місцевостях, але потреб населення задовольнити не могли.

Амбулаторії в СРСР[ред. | ред. код]

Після об'єднання амбулаторно-поліклінічних закладів з лікарнями (1947) самостійні амбулаторії в невеликій кількості існують в селах та як спеціалізовані амбулаторно-поліклінічні заклади в містах. Крім того, амбулаторії діють як заклади закритого типу на багатьох підприємствах.

В СРСР існувала широка мережа амбулаторно-поліклінічних закладів, які являли собою відділення об'єднаних лікарень. Зокрема в УРСР 1958 було понад 4 129 поліклінік та амбулаторій.

Основні функції[ред. | ред. код]

Амбулаторно-поліклінічні заклади, що діють за територіальним принципом, відіграють велику роль у впровадженні профілактичних заходів, насамперед — диспансеризації.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]