Angry Birds

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Angry Birds

Angry Birds logo.svg
Логотип гри

Розробник Rovio Mobile
Видавець Clickgamer Media
Chillingo
Дата випуску 11 грудня 2009 року
Версія 4.0.0 (iOS, Android)
4.0.0 (Microsoft Windows, Mac OS X)
1.6.4 (MeeGo 1.2 Harmattan)
1.6.3 (Bada)
1.5.3 (Windows Phone, HP WebOS)
1.5.0 (PlayStation Portable, PlayStation 3, Google Chrome)
1.4.2 (Maemo)
1.1.4 (WebGL)
Жанр головоломка
Вікові
рейтинги
ESRB: E
Apple: 4+
Google: 35+
Платформи iOS, Android, Maemo (Nokia N900), Palm webOS, Bada, Symbian3, PSP/PlayStation 3, Windows, Mac OS X, WebGL, BlackBerry OS
Рушій гри Box2D
Режими гри однокористувацький
Керування сенсорний екран
комп'ютерна миша

Angry Birds (укр. Злі птахи) — відеогра-головоломка, розроблена фінською компанією Rovio Mobile, в якій гравець з допомогою рогатки повинен стріляти птахами по свинях, розставлених на різних конструкціях. З моменту першого релізу для Apple iOS, 10 грудня 2009 року в App Store, було придбано більше 12 мільйонів копій гри. Натепер вийшли версії гри для інших платформ, включаючи Windows Phone, Microsoft Windows, Mac OS X, Symbian^³, Android, Maemo 5, MeeGo Harmattan, Bada, WebOS а також ігрові консолі. З 11 травня 2011 року додали версію позначену як для браузера Google Chrome, але яка працює і в інших сучасних браузерах. На цей момент гру скачали більше 800 мільйонів разів, що робить її найчастіше скачуваним додатком для мобільних платформ, таких як App Store від Apple.

У цій грі гравець використовує рогатку для запуску птиці в свиней, розміщених на поверхні або всередині різних структур, з наміром знищити всіх свиней на ігровому полі. Коли гравець проходить цей рівень (або епізод), йому відкриваються новий рівень і нові птахи.

Гра постійно поповнюється новими епізодами. 21 жовтня 2010 вийшла Angry Birds Halloween (потім її перейменували в Angry Birds Seasons), присвячена святам. 17 березня 2011 вийшла Angry Birds Rio, яку можна придбати за 0,99 долара в App Store, і за 5 доларів для ПК. 30 жовтня 2011 вийшла Angry Birds Seasons для ПК. 5 листопада — для Mac. 14 лютого гра з'явилася в найбільшій соціальній мережі світу — Facebook. 22 березня 2012 з'явилася четверта головна гра для багатьох пристроїв Angry Birds Space.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Настільна гра

З роликів в грі можна дізнатися, що зелені свині крадуть яйця у птахів з метою приготування яєчні. Розгнівані птиці вирішують їм помститися і повернути яйця назад. В процесі гри свині ховаються в будівлях, що складаються з блоків різних матеріалів — дерева, льоду, бетону, снігу, хмар, піску. Запускаючи птахів з рогатки, потрібно знищити всіх свиней на рівні. Рівень вважається пройденим, якщо були знищені всі свині. Вони знищуються як прямим попаданням, так і за допомогою блоків руйнуються будівель і падіння з великої висоти. Крім того в грі є золоті яйця, свого роду — пасхалка. Всього їх в грі 27. За кожне знайдене яйце відкривається по одному бонусному рівню.

Види птахів[ред.ред. код]

Птах Особливості
Червоні птахи Не мають особливих умінь, доступні на самому початку гри (з рівня 1-1). Завжди використовується на іконці всіх 4 ігор. Якщо натиснути на неї в польоті, вона чірікне. У грі Angry Birds Space вона отримує «окуляри» і змінений чубчик і хвостик. При натисканні трохи прискорюється, імітуючи ніндзя.
Червона птаха з бантиком Не зустрічається ні в одному з рівнів, з'являється після проходження 15 рівня епізоду «Hogs and Kisses» на картинці.
Сині птахи У польоті розпадаються на три птахи. Ефективні проти крижаних блоків і скла, неефективні проти дерева та каменю. У грі Angry Birds Space ці пташки також трохи змінилися в образі — вони отримали маску з крилами. Маска, надіта на птицю, нагадує маску Флеша.
Жовті птахи Птахи трикутної форми. Особливе вміння: в польоті прискорюються, змінюючи траєкторію і летять по прямій. Ефективні для руйнування дерев'яних конструкцій, неефективні проти льоду й каменю. У початкових заставках до епізодів жовті птиці нижче ростом і виглядають інакше. У Angry Birds Space стає фіолетовим птахом. Особливість фіолетової птахи: при натисканні можна вибрати траєкторію її польоту, по якому вона полетить, прискорюючись, як жовта, ігноруючи навіть зони тяжіння. Має плащ і тонкі прямокутні із закругленими кінцями окуляри, які Rovio назвали «Super Vision» («Супер Зір»).
Чорні птиці Використовуються у якості бомб. Завдають істотної шкоди. Ефективні для руйнування кам'яних конструкцій, неефективні проти дерева та льоду. У грі Angry Birds Space вона називається Bomb (Бомба), отримала плащ і має таку ж здатність вибухати, тільки тепер її чубок-гніт стає таким же, як і птиця (коли птах поступово червоніє, це означає що дуже скоро буде вибух, чубок теж червоніє). В інших іграх серії Angry Birds чубчик завжди чорний. Справжнє ім'я — Боб.
Білі птахи Здатні скидати яйця (при цьому відлітаючи вгору, що можна використовувати для проходження рівня), які вибухають при падінні на ціль, але не вибухають при падінні на інших птахів. Доступні з рівня 2-14. У Angry Birds Space відсутня.
Білий птах з бантиком Не зустрічається в жодному з рівнів. Є символом епізоду «Hogs and Kisses», так як знаходиться в головному меню поруч із написом Angry Birds Seasons, якщо до цього включити цей епізод.
Зелені птахи У польоті поводяться як бумеранги. Дуже добре пробивають дерево. Доступні з рівня 6-5, перша поява в клітці — рівень 6-4 (епізод 3 «Danger Above»). Також цей птах був присутній в клітці на рівні 9-5 (епізод 4 «The Big Setup») і став відкритим, і в цьому епізоді теж. У Angry Birds Space відсутня.
Великий Брат Є збільшеною і посиленою версією вже наявної червоною птиці. За сюжетом це старший брат червоного маленького птаха. Якщо натиснути на нього в польоті, чірікне, як і молодший брат, але більш хрипко. Доступні з четвертого епізоду «The Big Setup» (рівень 9-1). У грі Angry Birds Space птах стає зеленим. Справжнє ім'я — Теренс.
Помаранчеві птахи або Птахи-Кулі Трохи більше синього птаха. Натисканням на екран або після 2 секунд падіння на конструкцію збільшуються до неймовірних розмірів і стають більше, ніж Могутній орел. Ефективні проти будь-якої конструкції. Добре пробивають дерево. Присутні в 6 епізоді Angry Birds Rio, в 7 епізоді Angry Birds і в Seasons 2012 в Angry Birds Seasons. У Angry Birds Space відсутня.
Крижані птахи Заморожують все, у що потраплять. Також при натисканні або після двох секунд після зіткнення роблять невеликий крижаний «вибух», в результаті чого все, що потрапило під нього, заморожується. Вкрай ефективні в поєднанні з синіми птахами. Самі Крижані птиці теж відмінно проходять крізь лід. Зустрічаються в Angry Birds Space, з рівня 2-4.
Могутній орел Найбільший персонаж, і самий злий птах у грі. Він з'явиться, якщо в повній версії гри заплатити 0,99 долара. З його допомогою можна пропустити рівень, але тільки один раз на годину. Щоб його використовувати, треба запустити консерви з сардинами. Також за кожен рівень дається перо, якщо рознести все на 100 %. Присутній у всіх версіях гри на iOS, на Google Chrome і в Angry Birds Fuji TV. У Angry Birds Seasons: Year of the Dragon, перетворюється в дракона, консерви перетворюються в золоту рибку. За проходження на 100 % дається рибка. У цьому епізоді доступний безкоштовно і присутній на iOS, Android.
Папуги Голубчик і Перлинка Птахи з мультфільму Ріо, що з'явилися у версії Angry Birds Rio — (Версія гри до однойменного мультфільму). Кліком летять по горизонтальній прямій і переконливо руйнують дерев'яні укріплення мавп. Доступні в грі Angry Birds Rio з епізоду Jungle Escape на рівні 4-15, в сутичці з босом Найджелом.
Папуга Голубчик (окремо) За сюжетом, після проходження епізоду «Beach Volley» птахи знаходять бульдога, який допомагає їм розпиляти ланцюг, яким скуті Голубчик і Перлинка. При кліці або зіткненні з конструкцією починає махати крилами і розкидати блоки конструкцій.

Види ворогів[ред.ред. код]

Свиня Особливості
Звичайна свиня Звичайні свині відрізняються розміром. Є у всіх рівнях. Як правило, лопаються після першого попадання.
Звичайна свиня — дівчинка Зустрічається на бонусному Angry Birds Seasons: Hogs and Kisses який з'являється після проходження всіх рівнів на 3 зірки і у відділі інформації про гру.
Шоломниця Свині в шоломах. Відрізняються підвищеною міцністю — відразу лопаються тільки при прямому попаданні птахом або великій кількості ударів об предмети. Зустрічаються в рівнях в кількості від одного до декількох.
Вусатий барон Головний поплічник короля. У рівнях зустрічається в однині — до 3 локації епізоду Ham 'Em High.
Король свиней Найбільша свиня і сама міцна, є «босом», так як присутня в останньому рівні кожного епізоду. У золотом яйці № 13 є чотири таких свині. В епізоді Mighty Hoax з'являється двічі.
Свиня-листоноша Не зустрічається ні в одному рівні. Тільки в меню паузи «Angry Birds Chrome».
Мавпа Зустрічається тільки в Angry Birds Rio c рівня 3-1 Jungle Escape. Буває різних розмірів.
Найджел Зустрічається тільки в Angry Birds Rio на рівні 4-15 Jungle Escape. Пізніше повертається на рівні 12-15 Smugglers 'Plane (останній рівень). У фінальному ролику Angry Birds Rio він позбавляється пір'я і пропадає в Ріо.
Мауро Король мавп. Присутній в Angry Birds Rio на рівні 8-15 Carnival Upheaval.
Товстий свин Копія короля свиней. Присутній тільки в Angry Birds Space на рівнях 1-30 Pig Bang і 2-30 Cold Cuts. Він ховається в механічних конструкціях, за допомогою яких б'ється з птахами. Вразливий проти блоків, Чорної птиці, Великого брата і крижаної птиці.

Види блоків[ред.ред. код]

Блок Особливості
Дерево Ламається після першого попадання жовтим птахом. В епізоді Angry Birds Seasons «Year of the Dragon» присутні також і червоні блоки, з міцністю дерев'яних.
Лід (скло) Розбивається після першого попадання синім птахом.
Камінь Ламається після першого попадання чорним птахом.
Золоті блоки З'являються тільки в епізоді Angry Birds Seasons «Year of the Dragon». Легко пробиваються будь-якими птахами.
Сніг/Хмара/Пісок Легко розбиваються будь-якими птахами. Ці блоки можуть висіти в повітрі, тобто якщо на таких блоках стоїть конструкція свиней, вона не падає.
Пластик (назва точно не відома) Присутні в Angry Birds Rio і Angry Birds Space. Розбивається будь-якими птахами.

Серія ігор Angry Birds[ред.ред. код]

На даний момент випущені наступні версії гри:

Angry Birds[ред.ред. код]

Класична, оригінальна версія гри.

ОС Версія Poached Eggs Mighty Hoax Danger Above The Big Setup Ham 'Em High Mine and Dine Birdday Party Surf and Turf Bad Piggies Red's Mighty Feathers Short Fuse Chrome Dimension
Apple iOS 4.0.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні
Android 4.0.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні
Symbian ³ 2.0.2 Так Так Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні
Windows Phone 7 4.0.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні
Maemo 5 1.4.2 Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні
MeeGo 1.2 Harmattan 1.6.4 Так Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні
HP WebOS 1.5.3 Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні
MS Windows 3.3.3 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні Ні
Mac OS X 4.0.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні
Sony PS3/PSP 1.5.0 Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні
Google Chrome 2.3.3.2 Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Так
Fuji TV 1.0.2. Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні
Blackberry Playbook 2.3.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні Ні

Angry Birds Seasons[ред.ред. код]

Версія, присвячена святам. Розділена на Seasons 2011: Різдво (Season's Greedings), Хеллоуїн (Trick or Treat), День Святого Валентина (Hogs and Kisses), День Святого Патрика (Go Green, Get Lucky), Пасха (Easter Eggs), Пікнік (Summer Pignic), Свято середини осені (Moon Festival) і Seasons 2012: Хеллоуїн (Ham'o'ween), Різдво (Wreck the Halls), Китайський Новий рік (Year of the Dragon) і Свято розквіту сакури (Cherry Blossom), Атлантида (Piglantis), День знань (Back to School).

ОС Версія Trick or Treat Season's Greedings Hogs and Kisses Go Green, Get Lucky Easter Eggs Summer Pignic Moon Festival Ham'o'ween Wreck the Halls Year of the Dragon Cherry Blossom Piglantis
Apple iOS 2.4.1 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Apple iOS (HD версія) 2.4.1 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Android 2.4.1 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Symbian³ 2.3.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Ні
HP WebOS 1.4.0 Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні
MS Windows 2.4.1 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Mac OS X 2.4.1 Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Google Chrome 2.0.0 Ні Так Ні Ні Так Так Ні Ні Ні Ні Так Ні
BlackBerry OS 2.4.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Ні Ні Ні Так
Fuji TV 1.0.2.0 Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні Так Ні

Angry Birds Rio[ред.ред. код]

За мотивами однойменного мультфільму, компанії 20th Century Fox. У грі присутні боси і з'являються нові птахи — Голубчик і Перлинка.

ОС Версія Smugglers' Den Jungle Escape Beach Volley Carnival Upheaval Airfield Chase Smugglers' Plane Trophy Room
Apple iOS 1.4.3 Так Так Так Так Так Так Так
Android 1.4.4 Так Так Так Так Так Так Так
Symbian ³ 1.4.2 Так Так Так Так Так Так Ні
HP WebOS 1.3.2 Так Так Так Так Так Ні Ні
MS Windows 1.4.4 Так Так Так Так Так Так Так
Mac OS X 1.4.4 Так Так Так Так Так Так Так
BlackBerry Playbook 1.4.4 Так Так Так Так Так Так Так
Google Chrome 1.5.0 Ні Ні Ні Ні Ні Ні Ні

Angry Birds Space[ред.ред. код]

Дон Петтіт демонструє мікрогравітацію за допомогою персонажа гри Angry Birds

У лютому 2012 року компанія Rovio оголосила про випуск Angry Birds Space — нової гри в серії спеціальних ігор Angry Birds. Тематика гри пов'язана з космосом; зокрема, у конструкціях присутні планети, гравітаційне тяжіння кожній з яких по-своєму впливає на траєкторію птахів після запуску. До запуску гри Rovio відправляло різні відео-анонси нової версії Angry Birds Space.

8 березня 2012 гра Angry Birds Space була представлена астронавтом NASA Доном Петтітом на борту Міжнародної космічної станції для демонстрації мікрогравітації. 22 березня гра вийшла на Android, iOS, Mac OS X, PC. 24 квітня гра з'явилася на планшетах BlackBerry Playbook. Менш ніж за три дні вона встигла набрати десять мільйонів завантажень. Коли пройшов рівно 1 тиждень після старту Angry Birds Space, виявилося, що гру завантажили більше 20 мільйонів разів.

Всі птахи в грі змінилися в зовнішності і в здібностях, з'явилася нова Крижана Птаха, але немає Білої, Зеленої та Помаранчевої Птахів. Також в грі присутній Могутній Космічний Орел, відмінності якого від звичайного Могутнього Орла в образі, в тому, що Могутній Космічний Орел купується не один раз, а як в грі Angry Birds Facebook, наприклад, 280 Космо-Орлів коштують 8 доларів і в тому, що дією Космічного Орла є Вибухова Бомба, тільки більш посилена. У грі вийшло 4 епізоду гри: «Pig Bang», «Cold Cuts», «Danger Zone», «Eggsteroids». Зараз проводиться конкурс — «назви нову планету». Треба назвати нову планету, яка виглядає відкусаною і схожа на планету Cold Cuts. Золоті Яйця в грі представлені в епізоді «Eggsteroids», вони зроблені під стиль ретро ігор 80-х. В сюжетних епізодах (Danger Zone не є сюжетним епізодом, а лише доповненням) є боси. В сюжетних епізодах (Danger Zone не є сюжетним епізодом, а лише доповненням) є боси. Нещодавно вийшло оновлення, яке включає в себе Fry Me To The Moon. Рівнів всього лише 10, на 10-му рівні є пародія на Space Needle, оскільки за день до виходу AB Space на цю вежу прикріпили рогатку з червоним птахом. Рогатка була натягнута, і якщо її відпустити, то Червона Птаха може полетіти, за словами її розробників, «в космос».

ОС Версія Pig Bang Cold Cuts Fry Me To The Moon Utopia Red Planet Pig Dipper Cosmic Crystals Danger Zone Eggsteroids
Windows Phone 1.6.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Apple iOS 1.6.5 Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Android 1.6.5 Так Так Так Так Так Так Так Так Так
MS Windows 1.6.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так
Mac OS X 1.6.0 Так Так Так Так Так Так Так Так Так
BlackBerry Playbook 1.2.2 Так Так Так Так Ні Ні Ні Ні Так

Angry Birds Star Wars[ред.ред. код]

Присвячена циклу анімаційних фільмів «Зоряні війни». Вийшла 8 листопада 2012 на iOS, Android, PC, Mac, Windows 8, Windows Phone 7.5 і 8. Ігровий процес поєднує особливості як «наземних», так і «космічної» версії. Сама гра присвячена всім циклам легендарної трилогії. Герої гри перевтілились у героїв фільму «Зоряні війни». Багато героїв отримали нові можливості.

У грі 6 основних епізодів і 3 другорядних: Tatooine (Татуїн), Death Star (Зірка смерті), Hoth (Хот), Cloud City (Місто Хмар), Moon of Endor (Місяць Ендора), Death Star 2 (Зірка смерті 2), Boba Fett Missions (Місії Боба Фетта), Path of the Jedi (Шлях Джедая), Bonus (Бонус).

Angry Birds Magic[ред.ред. код]

Angry Birds Magic включена в набір програм, що поставляються з новими телефонами Nokia C7, Symbian Anna і MeeGo 1.2 Harmattan. Спеціальна версія Angry Birds для пристроїв на Symbian^³ з NFC. Щоб відкрити нові рівні вам потрібно знайти пристрій з NFC і з'єднається з ним. Головною "фішкою" нової версії Злих Пташок є задіяння чіпа NFC (Near Field Communication («комунікації ближнього поля») - технологія, що дозволяє безконтактним способом передавати дані на ближню відстань - деякий аналог BlueTooth), яким оснащено новий смартфон Nokia C7. Так, спочатку гравцеві будуть доступні 5 рівнів. Щоб відкрити наступні 5 (з 6 по 10) - знадобиться знайти другу людину з Nokia C7(чи з іншим смартфоном у якому використовується технологія NFC), щоб відкрити наступну п'ятірку рівнів - ще один «смартфоновласник» і так далі. Всього у грі 20 рівнів.

Але в Rovio вирішили піти далі і додати функцію Magic Places! Тобто, деякі рівні або функції гри будуть відкриватися тільки якщо ви перебуваєте в особливих місцях. Ця функція, природньо, буде використовувати GPS. Напевно, це ще не всі сюрпризи, що приготували винахідливі фіни.

Для WebGL[ред.ред. код]

 • Angry Birds Chrome — класична, оригінальна версія гри, в неї на даний момент входить 6 епізодів: «Poached Eggs», «Mighty Hoax», «Danger Above», «Seasons Greedings», «Cherry Blossom» і «Easter Eggs» + додаткові 14 рівнів (Dimension Levels). Версія гри брендована для браузера Google Chrome, але працює і в інших сучасних браузерах. Логотипи Chrome служать для відкриття Dimension Levels. 4 квітня з'явилося останнє оновлення. У ньому можна придбати Могутнього Орла для всіх епізодів Chrome і використовувати його безкоштовно для 1 локації 1 епізоду.
 • Angry Birds Facebook — Офіційна гра злих пташок в соціальній мережі Facebook. Є спеціальні рівні Surf and Turf (недавно 1 локація з'явилася для iOS в Оригінальною версії гри) і перші 2 епізоду стандартної гри. На початку квітня додали 10 Великодніх Яєць, що є еквівалентом Золотих Яєць. Також є спеціальні бонуси ігри Power Up, такі як Збільшення птиці, рогатка, яка запускає птахів далі, приціл і землетрус.
 • Angry Birds Volcano — реклама цукерок «Tyrkisk Peber Volcano», в неї входять 6 рівнів. Спочатку відкрито 3 рівня, а щоб відкрити інші 3, треба ввести коди знайдені на упаковках цукерок і на відео в YouTube.
 • Angry Birds Pistachios — реклама фісташок. Міні-гра складається з 5 рівнів. Спочатку відкрито 2 рівня, а щоб відкрити інші 3, треба ввести коди.
 • Angry Birds Note' — спеціальні рівні, реклама Samsung Galaxy Note. Також є рівень у версії 'Angry Birds Chrome (Seasons Greetings-5). На сайті Angry Birds Note є як рівні Angry Birds, так і спеціальна міні-гра (головоломка)
 • Angry Birds Vuela Tazos[1] — Цього разу гра зроблена повністю на Flash, на відміну від браузерних версій Volcano і Golden Pistachios, які використовували HTML5 в поєднанні з Flash.
 • Angry Birds Fujitv[2] — гра, в яку входять епізоди «Sakura Ninja» (нові рівні з епізоду «Cherry Blossom») і «Poached Eggs». Там можна використовувати Могутнього Орла безкоштовно. За зовнішнім виглядом гра є клоном Angry Birds Chrome.

Цікаві факти[ред.ред. код]

"Angry Birds Land" у паку розваг Сяркянніємі в м. Тампере, Фінляндія
 • У Angry Birds Rio Голубчик присутня в епізодах Airfield Chase і Smugglers 'Plane. У мультфільмі в цей час він був у клітці і звільнився в літаку. А в епізоді Carnival Upheaval на тлі серед глядачів можна знайти свиню.
 • Angry Birds все більше і більше проникають з віртуального світу в реальний. Так, 13 листопада 2011 рік а в російському шоу пародій «Велика різниця» було показано сюжет, в якому персонажі гри стали героями програми «Суд присяжних»[3]. 18 березня 2012 в російському шоу пародій-«ляльок» «Мульт особистості» лялька Михайла Боярського грає на планшеті iPad в гру Angry Birds і ніяк не може знищити свиню. А 13 березня вийшов сімейний комедійний фільм «Той ще Карлосон», в якому Angry Birds «з'являються» 2 рази. У перший раз Малюк показав Карлосону iPad з включеною грою Angry Birds Rio, що не сподобалося Карлосону. Вдруге сам Карлосон запустив горобця з рогатки. який потрапив в телевізійну антену на даху. Горобець кричав при польоті, як Червона Птиця. Також червоний птах з'являється в першому випуску передачі «Перший клас» з Іваном Охлобистіним в сюжеті про парашутиста, в парашуті якого застряг гриф.
 • У свята (такі як Хеллоуін, Місячний Фестиваль, Різдво і Китайський Новий рік) робляться спеціальні щоденні комікси, присвячені цим святам. Також з цих коміксів з'ясувалося, що Великого Брата звуть Теренс і він не вміє говорити. Зараз виходить щоденний комікс про Angry Birds Space. Зараз вже відомо, що ім'я Чорної Птахи — Боб.
 • Птах Angry Birds стала офіційним талісманом Чемпіонату світу з хокею з шайбою 2012.
 • На 3 листопада 2011 гру Angry Birds скачали більше 500 мільйонів разів[4], також продано сувенірної продукції за мотивами гри три мільйона штук. Раніше в березні студія Rovio заявила, що всього продукти Angry Birds принесли їй виручки на суму близько 56 мільйонів євро, при стартових вкладеннях в 100 000 євро на етапі організації компанії. Таким чином Angry Birds стала найпопулярнішою і прибутковою грою в історії мобільних платформ.[5]
 • На листопад 2011 року всі гравці в сумі пройшли 266 000 000 000 рівнів, здійснили пострілів більше, ніж 400 мільярдами птахів і зібрали 44000000000 зірочок. Фанати проводять за грою в сумі понад 300 000 000 хвилин в день.[6]
 • Для веб-версії замість яйця використовується логотип Google Chrome.
 • Один з епізодів гри Angry Birds Seasons називається «Easter Eggs», (укр. Великодні Яйця), що в іграх означає секрети (приховані локації, предмети і т. д.), тому в цьому епізоді заховано найбільше золотих яєць, ніж в інших епізодах — цілих 11, але на PC і Mac — 10, через відсутність Twitter- і facebook-рівнів на Mac і PC.
 • В оригінальній версії гри для того, щоб відкрити скриню (рівень «1-8»), потрібно затиснувши скриню клавішею миші, ввести на клавіатурі слово «OPEN», і тоді відкриється бонусний рівень (одне із золотих яєць). Діє це, зрозуміло, тільки на PC і Mac.
 • На економічному форумі у Санкт-Петербурзі президент Росії Дмитро Медведєв несподівано для всіх подякував розробників зі студії Rovio за створення гри Angry Birds. За словами президента, тепер у російських чиновників є як мінімум одна дуже важлива справа на роботі.
 • У грі Angry Birds Seasons в епізоді «Summer Pignic» на 17 рівні птиці та свині виявляються на Місяці. Так як на Місяці сила тяжіння слабкіше, ніж на Землі, птахи летять далі, а блоки конструкцій від вибухів злітають вище і падають повільніше.
 • 7 листопада 2011 відбувся реліз альбому «Video Game Heroes», який був записаний Лондонським філармонічним оркестром і включав в себе виконання цим оркестром музичних тем з культових відеоігор. Четвертим треком на цьому альбомі була головна тема з «Angry Birds»[7]. Живе виконання мало місце бути під час концерту «Video Game Heroes» і було зустрінуте захопленої реакції публіки, особливо, дитячою аудиторією[8].

Українізація[ред.ред. код]

Гра неофіційно перекладена українською мовою командою перекладачів Ua Localize Team.

Фан-арт[ред.ред. код]

Зважаючи на величезну кількість шанувальників гри, розповсюдження копій гри на різних ґаджетах, не дивно, що виник цілий напрям творчості, пов'язаний із Злими птахами. Зображення героїв гри сьогодні можна бачити на шкільних рюкзаках, канцелярських товарах, у вигляді м'яких іграшок. Проводяться заходи косплею із участю героїв Angry Birds. Виникли проекти, в яких користувачі малюють нових героїв, пишуть від їх імені сюжети коміксів і цілі епізоди, вигадуючи нові ігри.

Такі кумедні свинки запрошують долучитися до творчості небайдужих

В проекті Нові персонажі Angry Birds можна знайти приклади подібної творчості.

Екранізація[ред.ред. код]

За мотивами гри творці задумали зняти фільм. Режисерами картини стануть Фергал Рейлі і Клей Кейтіс. Вони раніше уже мали досвід у роботі з мультфільмами. Так, Рейлі працював над мультфільмом «Мінлива хмарність, часом фрикадельки», а також брав участь у створенні розкадровувань для «Готелю Трансільванія» (В українському прокаті «Монстри на канікулах»). Кейтіс, у свою чергу, був аніматором мультиплікаційних фільмів «Вольт» і «Ральф», які знімала студія Disney.[9]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]