Etwas Unders

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Etwas Unders logo.jpg
фотографія
Основна інформація
Жанр Ню-метал
Пост-гранж
Емо
Роки 20042007
Країна Україна Україна
Місто Київ
Склад Дана Заюшкіна
Олексій Шишкін (Alice)
Євген Тютюнник
Альона Абрамова (Scady)
http://www.etwas-unders.kiev.ua/

Etwas Unders (Етвас Ундерс) — український альтернативний гурт з міста Київ. Активно виступав на фестивалях у 20042007 роках. Склад гурту становили Дана Заюшкіна (вокал), Шишкін Олексій (бас-гітара), Тютюнник Євген (гітара), Абрамова Олена (a.k.a. Scady) (ударні) і Ларс (клавішні). Музика гурту є поєднанням жанрів ню-метал, пост-ґрандж й елементів емо.

Історія гурту[ред. | ред. код]

Гурт, який в майбутньому почав називатись Etwas Unders, зібрався у травні-червні 2004 року. Першими його членами стали троє музикантів з діаметрально протилежних за стилем команд: гітарист Євген з гурту M.O.S.T. (альтернативний панк-рок), бас-гітарист Alice і барабанщик Amadeus з гурту Гетсиманський Сад (прогресивний метал).

Музика гурту замислювалася як поєднання ню-металу і пост-ґранджу. Вокал обов'язково мав бути жіночим. Оскільки з музикантами ситуація була визначеною, впродовж літа гурт активно шукав варту дівчину на роль вокалістки.

На початку вересня Alice привів до групи Таню, яка відповідала усім умовам: вміла співати, і головне — ґроулити, мала гарну зовнішність, бриту голову. Тоді ж відбулися деякі зміни в основному складі. Гурт покинув «потенційний» (тому що з ним відбулась тільки одна репетиція) барабанщик Amadeus. Після деяких міркувань про можливість урізноманітнити команду ще однією дівчиною до складу увійшла дуже оригінальна і екстравагантна барабанщиця Scady (на той час також була учасницею гурту Ы, що грав у стилі ню-скул-хардкор). Хоч вона і не мала великого досвіду спілкування з інструментом (вчилась приблизно півроку), але показала дуже стійкий потенціал і сильне бажання.

З новим складом гурт почав готувати свою програму. Вже 23 жовтня Etwas Unders (саме перед концертом була прийнята остаточна назва) мали нагоду виступити з такими відомими колективами, як SkinHate і Опозиція в київському клубі «Shullavka». Концерт пройшов непогано, але через малу кількість пісень (кавер на «Dry Kill Logic», майбутня «Смолокурова Ідея», майбутня «Отрута») виглядав незакінчено і непереконливо. Через деякий час розійшлись дороги гурту і вокалістки через деякі розбіжності поглядів на творчість і досить велику зайнятість Тані на роботі.

Почались нові пошуки дівчини, яка була би не гірша за попередню. Нею виявилась Олена Білоус, учасниця екс-гурту Scream, яка була помічена і позитивно оцінена на концерті її гурту, який на той час ще існував в будинку культури «КПІ». Лєна була дитиною музичною, співала змалку, тож вчилась у музичній школі, а потім у музичному училищі імені Глієра на класах скрипки і вокалу. Паралельно із цим освоїла фортепіано, баян і багато іншого. Однак класична освіта виявилася незручною платформою для донесення своїх думок світові, тому Лєна спочатку брала участь у колективі рідного міста — База R, пізніше, у столиці, був гурт Скрім, а потім приєдналась до Etwas Unders. У такому складі Etwas Unders оновлює вокальні партії на попередні пісні і починає готувати інші.

За два роки існування гурт давав концерти майже у всіх обласних центрах України. Одним з головних фестивальних досягнень є перша премія на фестивалі «Тарас Бульба», а також звання «Найкращий альтернативний гурт України 2006 року» за оцінкою фестивалю «The Global Battle Of The Bands».

Участь у проекті The Global Battle Of The Bands-2006 можна вважати найбільшою перемогою гурту — музиканти пройшли всі відбіркові тури і в грудні 2006 року мали змогу виступити на фіналі в лондонському клубі «Асторія».[1]

« Ми не виграли фестиваль, хоча були майже впевнені, що це можливо. Після приїзду додому і перечитування офіційних версій оцінок журі і їх коментарів, та і взагалі після обдумування, я зрозумів — ми виграти в принципі НЕ МОГЛИ. Чому? Поясню: ми акцентували на музичній частині, і забули (чи не знали, чи взагалі не вважали за потрібне) згадати про естрадні нюанси. Рухи, дії, поведінка, зв'язок з публікою тощо. (І це було неможливо для нас, для цього потрібний продюсер, якого у нас ніколи не було, + відмінне знання англійської мови + решта інших культурних і особистих моментів, які не мають всі групи зі слов'янських держав). А в цьому році, на відміну від минулого, на це були зроблені основні акценти. Чому в минулому виграв Kopek, а ТОЛ зайняли 4 місце? Тому що розігрались інші обставини, інші люди оцінювали, були інші вимоги. А ядро два рази в одне місце не попадає. І фестивалю потрібна стала, не музика, а команда, яка вміє виступати, а музику їм зроблять, хіба це не зрозуміло? Суть от в чому, потрібна не музика, а люди, які вміють її передати кльово, це і правильно і не правильно одночасно. «

— Євген Тютюнник[2]

Запис дебютного альбому оголосили і розпочали у середині 2006 року, паралельно знімаючи кліп, реліз планувався на жовтень.[3] Однак його появу було перенесено на пізніше.

Після закінчення найактивнішого концертного періоду гурту колектив покинула вокалістка: Лєна вирішила концептуально змінити творчий напрямок і відмовитись від того негативу і агресії, яку частково гурт виражав у своїх піснях. (Пізніше, у 2009, вона реалізувала проект разом з гітаристом гурту ТОЛ[4]). Після досить великої кількості кастингів Etwas Unders поповнився двома новими учасниками: Лорою — вокалісткою і Ларсом — клавішником і електронщиком. У зв'язку з переосмисленням своєї діяльності і введенням нового інструменту гурт узяв піврічну паузу. Влітку 2007 року з новими піснями гурт продовжив концертну діяльність, зокрема знову взяв участь у «Тарасі Бульбі». Однак ближче до зими того року діяльність гурту фактично припинилася.

Альбом було записано у вересні 2007 році на студії 100 % records і ще майже рік тривали останні роботи над ним. У нього ввійло більшість композицій, виконаних на концертах за весь час. Автором текстів більшості пісень є Олена Білоус, однак її вокал чути лише в бонус-треці «Взаємообмін». Решта пісень записані з новою вокалісткою Даною і клавішними партіями Вадима Шевченка. Решта музикантів під час запису була незмінна. Автор музики — Євген Тютюнник. Музиканти вирішили поширювати його через інтернет безкоштовно (із забороною на продаж), пояснюючи це тим, що гурт уже формально не існує, а ефективність продажу подібної музики в Україні невисока.[5] Альбом з'явився в мережі 8 червня 2008 року.

Остання вокалістка гурту Дана Заюшкіна після розпаду Etwas Unders заснувала гурт Vivienne Mort. Альона Scady разом з Олександром Піпою грала в гурті Аттрактор[6], пізніше — у Robot's Don't Cry[7] і Sister Siren.

Інтернет-сайти пропонують переклади текстів пісень гурту грецькою[8], івритом[9], іспанською[10], турецькою[11], угорською[12], французькою[13] та ін. мовами.

Учасники[ред. | ред. код]

У різний час:

Виступи[ред. | ред. код]

2004 рік
2005 рік
 • 20.02 — концерт («Шостий Елемент», Кременчук) з гуртом PINS[14]
 • 27.02 — «Maniac Party II» (Київ), концерт з гуртами Пророки, Опозиціz, Bazooka Band та ін.[14]
 • 27.03 — «Revival Party» (Київ), концерт з гуртами Пророки, Водолєчєбніца, Далеко та ін.[14][15]
 • 01.04 — «Imbecile Genocide Day» («Zapping Dance Club», Київ), концерт з гуртом SWEET SIXTY NINE[14]
 • 19.04 — «Cover Session» (Київ), концерт з Dea, Minerva, FireLine
 • 05.05 — концерт (клуб «Лялька», Львів) з Верховною Зрадою, Лоботомією[14]
 • 25.06 — концерт («Торба», Київ) з DeadKed'ами, Sanktum, 25-кадр та ін.
 • 02.07 — «FrontFrau Day» (Київ), концерт з Ніагарою, Snob, Не от Мира
 • 15.07 — фестиваль «Тарас Бульба» (Дубно)
 • 31.07 — фестиваль «Спалах» (Київ) з Пробудження, Андерсон, Слід, Sanktum та ін.
 • 27.08 — «Nu-Metal Party» (Кременчук) з Jim Jams, Evil Niggaz
 • 09.09 — фестиваль «РОКрик — 4» («Лялька», Львів) з ASSA та Jim Jams
 • 16.09 — концерт з АННА, DISCLAIMER, Васабі, Факультет (Київ)
 • 18.09 — фестиваль «Рок-Юг» (Миколаїв)[16][17]
 • 09.10 — «Ecstasy of Absurd Tour 2005» («Торба», Київ), концерт з гуртами VELD, Hyperion, Ідол
 • 15.10 — всеукраїнський фестиваль молодіжного мистецтва «НІВРОКУ 2005» (Тернопіль), виступ з гуртами Борщ, Фактично Самі, НіагАра, Strigoii, Evil Niggaz[18][19]
 • 13.11 — 10-й ювілейний рок-фестиваль «РОКОТЕКА» (Львів), виступ з гуртами Борщ, АННА, Хвора, Полинове Поле та ін.
 • 19.11 — фестиваль «Рок-н-Ролл Тавричеський 2006» (Херсон). Відбірковий тур з гуртами: «Луковый погреб. ОК», Сухой Остров, Нимфомания
 • 26.11 — дев'ята рок-сесія «Суми ROCK-FEST» (Суми). Виступ з гуртами Резонанс, Площадь Мопса та ін.[20]
 • 04.12 — виступ (Українка) з гуртами Izverquill, Кислый Камень та ін.
 • 11.12 — «METAL Music Action» («Торба», Київ), виступ з гуртами Полинове Поле, FireLake, Idol, S.V.D.
2006 рік
 • 05.02 — виступ («Лялька», Львів) з гуртами S.O.F.T., Інкунабула[21]
 • 18.02 — «ВИСАДКА» (Тернопіль). Виступ з гуртами Квадраджесіма, Sanktum, ANNA, Made.
 • 12.03 — «Полумонокок» (Київ). Виступ з гуртами M.O.S.T., Блюденс, Димна Суміш.
 • 09.04 — «ANTIPOP Chornobyl Party» (клуб «Ринг», Київ). Концерт з гуртами OTTOSIDERSPUNK & PDTA VJ team, MOLFAR
 • 29.04 — «MetalCore Party» (Обухів). Концерт з гуртами Dark Side (Обухів), Libido (Українка).
 • 06-07.05 — фестиваль «Рок Січ» (Київ). Концерт з гуртами АННА, Борщ, ВВ, Карна, Квадраджесіма, ТНМК, ТОЛ, Фактично самі та ін.
 • 14.05 — день народження ROCK.lviv.ua (Львів). Концерт з гуртами Верховна Зрада (Львів), Васабі.
 • 03.06 — «Полумонокок» (Київ). Концерт з гуртами Мои Ракеты Вверх (Москва), Н.Е.Т. (Донецьк), Robots Don't Cry, 17 Дюймов[14]
 • 24.06 — фестиваль «Рок-н-Рол Тавричеський» (Херсон). Концерт з гуртами А.В.В.А, Т.О.К., ДНК, Сухой Остров та ін.
 • 08.07 — «Moshpit Party» («Марчиба», Київ). Концерт з гуртами АННА, Chain, +/-.
 • 14-16.07 — рок-фестиваль «Тарас Бульба» (Дубно). Концерт з гуртами Тенета, АННА, Гуаш та безліч ін.
 • 01.09 — виступ (Івано-Франківськ) з гуртами Верховна зрада, Карна (Івано-Франківськ), X-ray (Київ), Wollongong[22]
 • 03.09 — фестиваль «Пікейні Жилети» (Одеса). Концерт з гуртами АННА, ШИЗО, Без голови та ін.[23]
 • 30.09 — «GBOB» (Київ). Концерт з гуртами Атмасфера, Сінглтон та безліч інших.
 • 21.10 — «GBOB» (Мукачеве). Концерт з гуртами ТОЛ, АННА, Абздольц, Н.Е.Т. та безліч інших[14][24]
 • 04.11 — виступ («Churchill's Pub», Харків) з гуртами Traffic (Харків), Dizfunction (Київ)[25]
 • 19.11 — виступ (клуб «Бінго», Київ) з гуртами Психея (Москва), Карна (Київ).
 • 12.12 — «GBOB» (Лондон). Виступ з гуртами Kopek, Hard Mojo, Большой Куш та безліч інших[26]
2007
 • 15.07 — фестиваль «Тарас Бульба»[27]
 • 28.07 — фестиваль «Володимир 2007» (Володимир-Волинський)
 • 30.08 — концерт-презентація збірки «Слов'янський Рок», № 1 (клуб «Дакота», Київ), з Біла Вежа, Трансформер, Ренесанс, Моноліт та Ін Тим.[28]
 • 29.09 — фестиваль «Руйнація IV» (Львів)[29]
 • 30.09 — сольний концерт (Луцьк)
 • 07.10 — благодійний гала-концерт в рамках марафону «Відкрий їм своє серце», присвяченому Дню захисту тварин («Бінго», Київ), з гуртами Quest Pistols, X-pozeru, MRK, Борщ, Димна Суміш[30]

Альбом[ред. | ред. код]

 • 2007 — Etwas Unders (100 % records) [1], [2]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Галина ГУЗЬО (24.10.2006). Etwas Unders братимуть Лондон українською. Високий Замок. [недоступне посилання з червня 2019]
 2. Звіт групи Etwas Unders про поїздку до Лондона на фінал GBOB 2006
 3. Юрко Зелений (28.07.2006). Etwas Unders розпочали запис дебютного альбому. Український Формат. Архів оригіналу за 31.03.2012. Процитовано 23.09.2014. 
 4. KNOB feat SEINE - Пальне (2009). Neformat.com.ua. 03/09/2009. (рос.)
 5. rRock.ru: Etwas Unders / Etwas Unders (рос.)
 6. Макс Вихоть (12.10.11). Александр ПИПА: У меня свой панк-рок. MUSICsCLUB.com. Архів оригіналу за 1 січень 2016. Процитовано 23 вересень 2014.  (рос.)
 7. Історія гурту Robots Don't Cry Архівовано 15 серпень 2014 у Wayback Machine. на офіційному сайті (рос.)
 8. тексти пісень грецькою[недоступне посилання з червня 2019]
 9. тексти пісень івритом. Архів оригіналу за 7 листопад 2017. Процитовано 23 вересень 2014. 
 10. Letras de canciónes de artista Etwas Unders (ісп.)
 11. тексти пісень турецькою. Архів оригіналу за 8 травень 2015. Процитовано 23 вересень 2014. 
 12. тексти пісень угорською[недоступне посилання з червня 2019]
 13. тексти пісень французькою. Архів оригіналу за 22 травня 2015. Процитовано 23 вересня 2014. 
 14. а б в г д е ж и Zhenya (tearaway_tea) (2012-03-24). Концертное видео Etwas Unders. Live Journal.  (рос.)
 15. Відеозапис виступу на «Revival Party»[недоступне посилання з червня 2019]
 16. «Рок-Юг 2005»(рос.)
 17. Ч. Барабанов (26.09.05). РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ТУСОВКИ „РОК-ЮГ 2005” БЕЗ ГРОШЕЙ. MUSICsCLUB.com. [недоступне посилання з серпня 2019]
 18. XII ФЕСТИВАЛЬ «НІВРОКУ 2005» – «СЛУХАЙ СВОЄ ОБИРАЙ СВОЄ!». rock.kiev.ua. 19.10.2005. 
 19. A reportage from an alternative music fest (англ.)
 20. Девятую сессию «Сумы-рокфеста» посетили «Тяжелые» киевлянки (Владимир Сурков, «Данкор online») (рос.)
 21. miss_rita (2006-02-06). Відгук з концерту. Live Journal. [недоступне посилання з серпня 2019] (рос.)
 22. Сайт гурту Верховна Зрада
 23. «Пикейные Жилеты»: Участники (рос.)
 24. miss_rita (2006-10-25). GBOB-2006 (review). Live Journal. Архів оригіналу за 2007-09-02. Процитовано 2014-09-23.  (рос.)
 25. 04/11 Харьков, Churchill's: Etwas Unders, Traff!c, Dizfunction
 26. GBOB — Global Battle of the Bands Final 2006[недоступне посилання з серпня 2019] (англ.)
 27. Фестиваль Тарас Бульба 2007 (звіт)
 28. Форум Froster.org
 29. Sile! (1 жовтня 2007). Руйнація 4. rock.lviv.ua. 
 30. 7 жовтня пройде автопробіг з тваринами

Посилання[ред. | ред. код]