Roridula

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Roridula
Roridula dentata
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Roridulaceae
Engl. & Gilg (1924) nom.cons.
Рід: Roridula
L. (1764)
Види
ареал Roridula
Вікісховище: Roridula

Roridula (від латинського roridus — «росистий») — рід вічнозелених чагарників двох видів, які ловлять комах, висотою приблизно 1⅓–2 м.

Це єдиний рід родини Roridulaceae. Має тонкі, дерев'янисті, нерішуче розгалужені, прямовисні, спочатку коричневі, пізніше сірі стебла, зі скупченими на кінчиках листками від списоподібних до шилоподібних. Зірчасто-симетричні квітки складаються із зовнішнього боку з п'яти зелених або червонуватих вільних чашолистків, які чергуються з п'ятьма білими, рожевими або фіолетовими вільними пелюстками. Далі до середини і навпроти чашолистків знаходяться п'ять тичинок з спочатку загнутими вниз пиляками. Вони раптово повертаються вгору, якщо торкнутися набряку, що містить нектар, біля його основи. На листках і чашолистках є багато липких щупалець різного розміру, які ловлять комах. Roridula не розщеплює білки комах, але жуки роду Pameridea полюють на комах, що потрапили в пастку. Пізніше вони відкладають свої фекалії на листках, які забирають поживні речовини з посліду. Види можна знайти в Західно-Капській провінції ПАР[1][2][3][4][5][6].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Conran, J.G. (2013). Roridulaceae. У Klaus Kubitzki. Flowering Plants. Dicotyledons: Celastrales, Oxalidales, Rosales, Cornales, Ericales; Volume 6 of The Families and Genera of Vascular Plants. Springer Science & Business Media. с. 340. 
  2. Roridula: the vliegebos. Sarracenia.com. 
  3. Roridula dentata. SANBI PlantZAfrica. 
  4. Roridula gorgonias. SANBI PlantZAfrica. 
  5. Fly bush (Roridula dentata). SANBI Red List of South African Plants. 
  6. Fly bush (Roridula gorgonias). SANBI Red List of South African Plants.