Мі горенг
Альтернативні назви | Бакмі горенг, Mi goreng |
---|---|
Тип | Локшина |
Група страв | Друга страва |
Походження | Індонезія |
Регіон чи країна | Загальнонаціональна |
Температура подачі | Тепла |
Необхідні компоненти | Смажена локшина з куркою, м'ясом або креветками |
Мі горенг (індонез. mi goreng; означає «смажена локшина»[1]), також відома як бакмі горенг[2] — це індонезійська страва зі смаженої локшини. Її готують із тонкої жовтої локшини, обсмаженої в олії з часником, цибулею або цибулею-шалотом, смаженими креветками, куркою, яловичиною або нарізаними шматочками баксо (фрикадельки), чилі, китайською капустою, капустою, помідорами, яйцями та іншими овочами. Повсюдно поширена в Індонезії, її продають торговці продуктами харчування від вуличних торговців (варунгів) до елітних ресторанів.
В Індонезії, де мі горенг є однією з найпоширеніших простих страв, походження страви явно пов'язане з китайською індонезійською кухнею. Китайський вплив помітний в індонезійських стравах, таких як бакмі, мі аям, пангсіт, баксо, люмпія, кветіау горенг і мі горенг.[3] Ця страва походить від китайського чоу мейн і, як вважають, була завезена китайськими іммігрантами в Індонезію. Незважаючи на вплив китайської кухні, мі горенг в Індонезії має певний індонезійський смак і був значною мірою інтегрований в індонезійську кухню[4] через, наприклад, застосування солодкого соєвого соусу, який додає м'яку солодкість,[5] посипання смаженою цибулею-шалот і гострим самбалом. Свинину та сало уникають на користь креветок, курки або яловичини, щоб задовольнити мусульманську більшість.
Мі горенг традиційно готується з жовтої пшеничної локшини, обсмаженої з подрібненою цибулею шалотом, цибулею та часником із приправами з соєвого соусу, яйцем, овочами, куркою, м'ясом або морепродуктами. Однак в інших версіях замість свіжої жовтої пшеничної локшини може використовуватися сушена локшина швидкого приготування. Поширеною практикою в Індонезії є включення порошкоподібних приправ для локшини швидкого приготування разом з яйцем та овочами. Автентичний мі горенг використовує свіжі інгредієнти та спеції; однак із практичних міркувань можна використовувати розлиту пряну пасту швидкого приготування.[6]
Практично ідентичний рецепт часто використовують для приготування інших страв. Наприклад, біхун горенг готується шляхом заміни жовтої пшеничної локшини на біхун (рисова вермішель), а у кветіау горенг замість цього використовується кветіау (товста плоска рисова локшина).
Існує кілька варіантів мі горенг. В Індонезії варіанти мі горенгу зазвичай називають за інгредієнтами, тоді як деякі можуть називатися за регіоном походження.
- Мі горенг аям або звичайний мі горенг використовує курку з цибулею шалот, часником, цибулею-пореєм, солодким соєвим соусом, яйцем та овочами.
- Мі горенг айам пеньєт мі горенг, увінчаний аям пеньєт, смаженою куркою з самбалом.
- Мі горенг сапі, подібний до звичайного традиційного мі горенгу, але замість нього використовується яловичина.
- Мі горенг камбінг використовує козлятину або баранину.
- Мі горенг керанг використовує молюсків.
- Мі горенг уданг використовує креветки.
- Мі горенг сіфуд використовує морепродукти, які включають суміш риби, кальмарів і креветок.
- Мі горенг Ачех — варіант мі горенг із провінції Ачех, у якому використовується більш товста локшина, схожа на спагеті, і містить насичену гостру пасту, схожу на карі.[7]
- Мі горенг Ява з Центральної Яви використовує солодкий соєвий соус, яйце, курку та овочі. У ресторані, варунгу чи мандрівному продавці їжі його зазвичай продають і пропонують разом із мі ребус (буквально «варена локшина») або мі Ява.[8]
- Мі горенг тек-тек відноситься до Мі горенг, який продають мандрівні вуличні торговці, які б'ють по воку, видобуваючи звуки «tek-tek», щоб оголосити про свої товари. Це поширене явище в Джакарті та деяких великих містах Яви, де торговці вуличною їжею зазвичай продають його разом із насі-горенгом (смажений рис) і мі ребусом зі своїх продуктових візків.
- Мі горенг дог-дог також відомий як Мі горенг Сурабая з міста Сурабая. Зверніться до мандрівного постачальника харчових візків, який продає мі горенг Сурабая, який замість цього використовує великий дерев'яний барабан, щоб сповістити про свою присутність у сусідстві, таким чином створюючи звуки «dhog-dhog».[9]
- Індомі мі горенг — миттєва версія мі горенг, Індомі мі горенг також популярна в Індонезії та інших країнах, зокрема Нідерландах, Нігерії, Австралії, Новій Зеландії, США та кількох країнах Близького Сходу.[10] Однак ця версія швидкого приготування технічно не є горенгом (смаженим з перемішуванням), а натомість відварюється та приправляється після викидання води, використаної для кип'ятіння. Тим не менш, він намагається максимально нагадувати автентичний мі горенг, додаючи солодкий соєвий соус і хрусткий смажений шалот. Його зазвичай можна знайти на кіосках Варунг Індомі, де продають локшину швидкого приготування, смажені бутерброди та гарячі напої в містах Індонезії.
Індонезійці зазвичай називають подібні іноземні страви як мі горенг, наприклад, в Індонезії чау-мейн часто називають мі горенг Cina, а якусобу називають мі горенг jepang.
-
Базовий мі горенг тек-тек продається мандрівним вуличним торговцем
-
Мі горенг із куркою і креветками у Джакарті
-
Мі горенг уданг із креветками
-
Мі горенг Ява, яванського стилю приправлений солодким соєвим соусом
-
Мі горенг Ачех
-
Мі горенг Балі
-
Мі горенг подається як частина сніданку (шведський стіл) у готелі
-
Мі горенг та насі-горенг комбо, сніданок (шведський стіл) у готелі
- ↑ Guerin, Bill (23 грудня 2003). World's top noodle maker loses its bite. Asia Times Online. Архів оригіналу за 15 February 2004. Процитовано 22 серпня 2007.
{{cite news}}
: Обслуговування CS1:Сторінки з посиланнями на джерела, що мають непридатні URL (посилання) - ↑ Sara Schonhardt (25 лютого 2016). 40 Indonesian foods we can't live without. CNN.
- ↑ Heinz Von Holzen (2014). A New Approach to Indonesian Cooking. Marshall Cavendish International Asia Pte Ltd. с. 15. ISBN 9789814634953.
- ↑ Indonesian Food: 50 of the Best Dishes You Should Eat. Migrationology (англ.). 22 травня 2016. Процитовано 16 лютого 2020.
- ↑ Janelle Bloom (August 2001). Mie goreng. Taste.com.au Australian Good Taste.
- ↑ Indonesian Fried Noodles (Mie Goreng). Rasa Malaysia. 9 серпня 2010.
- ↑ Mie Aceh Recipe. Indonesian Recipes.
- ↑ Mie Goreng Jawa. Tasty Indonesian Food.
- ↑ Rinny Ermiyanti Yasin (1 лютого 2012). Diferensiasi: Antara Tek-tek dengan Dhog-dhog (індонез.). Kompasiana. Архів оригіналу за 11 July 2012. Процитовано 3 червня 2012.
- ↑ Indomie Goreng. Indomie (індонез.). Архів оригіналу за 29 квітня 2017. Процитовано 24 березня 2017.