Центральна Ява

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Центральна Ява (Jawa Tengah) ─ провінція Індонезії. Межує з Яванським морем на півночі, Східною Явою на сході, Індійським океаном на півдні та спеціальним округом Джок'якарта на північному заході. Провінція займає територію 34 206 км і включає острови Каріманджая в Яванському морі.

IndonesiaCentralJava.png

Ланцюг вулканічних гір іде із заходу на схід через центральну частину провінції і включає гори Сламат (3 428 м), Сундоро (3 134 м), Сумбін (3 371 м) і Мербабу (3 150 м). Уривчаста серія плато, розташована біля вулканічних гір, межує з передгір'ями та береговими низинами. Найголовніші річки Бодрі, Серан та Лурі течуть на північ до Яванського моря. Гористий регіон має багату рослинність з тікових, хвойних дерев, дубів та кленів. Широка низина вкрита тропічними лісами з пальм, салів і панданусів.

Більшість населення зайнята в сільському господарстві, яке вирощує каучукові дерева, тютюн, пальмову олію, каву, чай копру, рис, кукурудзу, солодку картоплю, каву, овочі та фрукти. Промисловість виготовляє тканини, кераміку, взуття, шини, електричні лампи, транспортне устаткування і папір. Тут є також друкарні, суднобудівні та авномобілезбиральні заводи. Дороги та залізниці йдуть паралельно північному та південному узбережжю і з'єднують найголовніші населені пункти. Яванці і зондці ─ найчисельніші етнічні групи. Тут також проживають індійці та китайці. В Центральній Яві можна знайти археологічні та історичні залишки, включаючи храми, монастирі і святилища ранніх буддиських та індуських періодів. Населення становить 28 520 643 чол. (1990).