Берегова артилерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
100-мм артилерійська установка в Гібралтарі
Вогонь берегової артилерійської системи великого калібру, США, 1931
Російська батарея берегової артилерії 1870 року. Фінляндія

Берегова́ артиле́рія — вид артилерії, різновид морської артилерії (поряд з корабельною артилерією), призначений для захисту військово-морських баз, торгівельних портів, промислових і адміністративних центрів, розташованих в прибережному районі, а також найважливіших ділянок узбережжя і островів від нападу противника з моря. Крім того, на берегову артилерію покладається завдання оборони проток і узкостей, щоб не пропускати через них кораблі противника.

На берегову артилерію також покладаються завдання по захисту оборонних мінних загороджень, прибережних комунікацій і завдання з протидесантної оборони.

В окремих випадках берегова артилерія може бути застосована для підтримки сухопутних військ, що діють на узбережжі, як в наступі, так і в обороні.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «А—БЮРО» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза А. А. ГРЕЧКО — председатель. — М.: Воениздат, 1976. — Т. 1. — С. 290-293. — ISBN 00101-030. (рос.)

Література[ред.ред. код]

  • Невский Н. А. Военно-морской флот. — М.: Воениздат, 1959, 326 с.
  • Перечнев Ю. Г. Советская береговая артиллерия: История развития и боевого применения 1921—1945 гг. — М.: Наука, 1976. 336 с.

Посилання[ред.ред. код]


Щит та меч Це незавершена стаття про зброю.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.