Геокешинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Типовий вміст «схову»

Геокешінг (geocaching від грец. γεο- — Земля та англ. cache — схов) - туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає у знаходженні схову, створених іншими учасниками гри.

У неї можна грати сім'єю, гуртом або поодинці. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці готують схов, за допомогою GPS визначають його географічні координати та повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці використовують ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схову.

В деяких варіантах гри схов рекомендується створювати тільки в місцях, які представляють природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому створення і пошук сховів перетворюються в активний пізнавальний процес. Гравці отримують безліч цікавих відомостей про визначні пам'ятки. Заохочуються схови, де ставиться оригінальна і важка (наприклад, багатокрокова) пошукова задача.

На перший погляд здається, що знайти схов з допомогою GPS-приймача просто. Однак точність, з якою GPS-приймач визначає позицію - від декількох метрів до декількох десятків метрів, це дозволяє тільки «окреслити» невеликий район місцезнаходження схову. Для точнішого пошуку контейнера слід користуватися підказками з опису схову.

Найбільшою міжнародною площадкою гри є Geocaching.com. На сайті гри перебуває більше 1 мільйона схованок, на території Росії та України їх декілька сотень штук.

Геокешинг в Україні з'явився в 2011 році. Українська гра почалася, як незалежний проект Шукач-Геокешинг в Україні, shukach.com. Зараз Шукач є найбільшим українським сайтом в даній області.

Ссылки[ред.ред. код]

Шаблон:Геокешінг Шаблон:GPS