Туризм у Франції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Туризм у Франції представляє важливий аспект економіки країни починаючи з 90-х рр.. Франція стоїть першою в списку найбільш туристичних місць у світі. Лише невелика частина туристів знаходиться на французькій території проїздом (наприклад, відпускники і курортники з Північної Європи, що прямують до Іспанії), велика частина приїжджає на канікули саме до Франції. До них треба додати ту частину французького населення, яка вважає за краще проводити свою відпустку у Франції.

Ейфелева вежа в Парижі — найбільш відвідуваний монумент у світі

Туристична привабливість Франції пояснюється великим числом пам'яток на будь-який смак, різноманітністю пейзажів, багатством історичного і художнього надбання, помірним кліматом і легкістю транспортного доступу, а також належним обслуговуванням туристів (готельна справа, парки з атракціонами) і транспортними інфраструктурами. Таким чином кожен французький департамент є туристичним — з безліччю своїх власних пам'яток. В основних туристичних структурах (готелі, кафе-ресторани, кемпінги, бюро подорожей, гірські підйомники, термальні курорти) задіяно 700 000 службовців.

Проте дохід від міжнародного туризму значно вищий в США (81,7 мільярдів дол.), ніж у Франції (42,3 мільярда дол.), що пояснюється коротшим перебуванням туристів у Франції: ті хто приїжджають до Європи прагнуть відвідати і сусідні, не менш привабливі країни. До того ж французький турист більше сімейний, ніж діловий, що також пояснює менші витрати туристів у Франції. У 2000 році Францію відвідало близько 75,5 мільйонів туристів — абсолютний рекорд. Зовнішній баланс французького туризму позитивний: у 2000 році дохід від туризму склав 32,78 мільярда євро, тоді як французькі туристи, що подорожували за кордон, витратили тільки 17,53 мільярдів євро. Те, що поза сумнівом привертає тих, що приїжджають до Франції — це велика різноманітність пейзажів, довгі лінії океанічного і морського узбережжя, помірний клімат, безліч різних пам'ятників, а також престиж французької культури, кухні і способу життя.

Для поїздки у Францію потрібна віза (Шенгенська), що оформляється заздалегідь у посольстві Франції в Києві. Візу звичайно роблять на протязі 2 тижнів, практично завжди необхідно особиста присутність. Короткострокові візи іноді даються відразу - за умови подання повного пакету документів і відсутності перешкод для оформлення. Так як співробітники посольства великі фантазери за частиною необхідних документів, то радять уточнювати цей список перед здачею документів у будь-яку фірму. Дуже не рекомендовано порушувати терміни перебування - Вас випустять з Франції навіть із простроченою візою, але можуть внести в 'чорний список', і тоді про поїздки в західну Європу можна буде надовго забути.

Туристичні регіони Франції[ред.ред. код]