Представлення знань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Предста́влення зна́нь або подання знань має кілька значень:

Представлення знань у когнітології (науці про мислення) пов'язано з тим, як люди зберігають і опрацьовують дані. Предмет дослідження в цій галузі — методи асоціативного збереження інформації, подібні до тих, що існують в мозку людини.

У штучному інтелекті основна мета представлення знань — навчитися зберігати знання так, щоб програми могли опрацьовувати їх і досягати подібності з людським інтелектом. Дослідники штучного інтелекту використовують теорії подання знань з когнітології. Проблема представлення знань є однією з найважливіших проблем, характерних для систем, що базуються на знаннях. Це пояснюється тим, що форма представлення знань впливає на характеристики і властивості системи. Центральним завданням побудови систем, що базуються на знаннях, є вибір форми (моделі, мови, методу) представлення знань.

Представлення знань — це множина синтаксичних і семантичних угод, що роблять можливим формальне вираження знань про предметну галузь у комп’ютерно-інтерпретованій формі. Найрозповсюдженішими є такі моделі представлення знань: логічні моделі, продукційні моделі, фреймові моделі, семантичні мережі.

Джерела інформації[ред.ред. код]

  1. Бакан Г.М. Вступ до теорії експертних систем та баз знань.– К.:ВПЦ «Київський університет», 2005. – 90 с.
  2. Гаврилова Т.А., Хорошевский В.Ф. Базы знаний интеллектуальных систем. – СПб.: Питер, 2001. – 384 с.
  3. Герман О.В. Введение в теорию экспертных систем и обработку знаний.– Мн.: ДизайнПРО, 1995 – 255 с.
  4. Осуга С. Обработка знаний: Пер. с япон. – М.: Мир, 1990. – 293 с.
  5. Приобретение знаний: Пер. с япон. / Под ред. С.Осуги, Ю. Саэки. – М.: Мир, 1990. – 304 с.

Дивіться також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  1. Субботін С.О. Подання й обробка знань у системах штучного інтелекту та підтримки прийняття рішень: Навчальний посібник. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 341 с.