Імеретинське царство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Імеретинське царство
იმერეთის სამეფო
Sakartvelo - drosha.svg
1490 – 1811 Flag of Russia.svg
Прапор Герб
Прапор Герб
Kingdom of Georgia after dissolution as a unified state, 1490 AD.svg
Імеретинське царство та сусідні грузинські землі у 1490 році


Столиця Кутаїсі
Мова(и) Грузинська
Династія Багратіоні
Спадкоємність
Грузинське царство
Імеретинська область
Князівство Сванетія
Мегрельське князівство
Гурійське князівство

Імеретинське ца́рство (груз. იმერეთის სამეფო) — одне з трьох самостійних феодальних царств Грузії (поряд із Картлі та Кахетією), що утворилось наприкінці XV століття.

Столиця — місто Кутаїсі.

Історія[ред.ред. код]

Наприкінці XVI століття Імеретинське царство обмежувалось територією Імеретія. За персько-османським миром 1555 року Імеретинське царство було підпорядковано османській Туреччині та сплачувало данину невільниками чи грошима й натурою. Історія Імеретинського царства пов'язана з постійними феодальними смутами та процвітанням работоргівлі.

Феодальний розбрат особливо посилився у XVII столітті. Лише царю Соломону I (правив у 1752-84 роках) вдалось зміцнити царську владу. Він заборонив работоргівлю, а також прагнув до об'єднання Західної Грузії. Багаторічна війна Соломона I з турками завершилась Хресільською перемогою 1757 року та військовим союзом з царём Картлі Іраклієм II 1758 року. У XVIII столітті імеретинські царі неодноразово звертались по допомогу до Росії, але прохання відхилялись для уникнення ускладнень відносин з Туреччиною. За Кючук-Кайнарджійським російсько-турецьким договором 1774 року данина Імеретинського царства Туреччині була скасована.

У 1804 імеретинський цар Соломон II прийняв покровительство Росії. 1811 року Імеретинське царство було перетворено на Імеретинську область Російської імперії.

Джерела[ред.ред. код]


Грузія Це незавершена стаття з історії Грузії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.