Ананія з Дамаска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ананія з Дамаска
Народився 1 століття
Дамаск, Римська імперія
Помер 60-ті
Єлевферополь, Римська імперія
Поховання Дамаск
У лику святий
День пам'яті 1 жовтня і 4 січня (Православна церква)
25 січня (Католицька церква)
Медіафайли на Вікісховищі

Ананія (грец. Σαπφείρα — Бог милостивий, благодать Божа, кого бог дарував; нар. I століття) — юдей-християнин з Дамаска, за переказами визнається одним з числа сімдесяти апостолів, єпископ Дамаський, священномученик.

Пам'ять святого Ананії[ред. | ред. код]

Мученицька смерть апостола Ананії

Життєпис[ред. | ред. код]

Каплиця св. Ананії в Дамаску

Ананії Бог у видінні відкрив свій промисел про Савла, який до цього був жорстоким гонителем християн, а тепер зробилися вибраним знаряддям Божим, і він, відвідавши Савла, що тоді був сліпим, у Дамаску, покладанням на нього своїх рук повернув йому зір, хрестив і ввів у суспільство віруючих з ім'ям Павло (Дії 9:10 -18).

Ананія був згодом єпископом у Дамаску. З Дамаска він пішов в Елевферополь і там, вказуючи народу шлях до спасіння і зцілюючи хворих, звернув багатьох до віри в Христа. В Елевферополі правитель Лукіан, переконаний ідолопоклонник, повелів народу взяти Ананію, вивести його з міста і побити камінням, від чого він і помер мученицькою смертю. У той час випадково проходили там деякі християни з Дамаска, вони взяли святе тіло Апостола Христового, з честю перенесли його в Дамаск і поховали у його місті.

Його житіє і мука знаходиться в числі Метафрастових житій святих (Patrologia Graeca, тому 114)

Література[ред. | ред. код]

  • Полный православный богословский энциклопедический словарь. Изд. П. П. Сойкина. Репринт 1992. Стлб. 152. (рос.)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Roberts, Alexander; Donaldson, James; Coxe, A. Cleveland, ред. (1886). Appendix to the Works of Hippolytus; containing Dubious and Spurious Pieces. The Ante-Nicene Fathers: Translations of the Writings of the Fathers Down to A. D. 325 (англ.). Т. V. translated by J. H. McMahon (вид. American reprint of the Edinburgh). Buffalo: Christian Literature Company. с. -256.