Патров

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Патров
Parrobus of Pottole (1400, Cyprus, st. John Lampadistisa conv.).jpg
Діяльність священик
Посада апостол

Патров - апостол від сімдесяти. Згадується в посланні апостола Павла до Римлян: «Вітайте Асинкрита, Флегонта, Єрма, Патрова, Єрмія і з ними братів» (Рим. 16:14) .

Крім імені про Патрова в новозавітних книгах більше не міститься жодної інформації. Ймовірно, він був одним з видатних членів Римської церкви, якщо удостоївся вітання від апостола Павла. В Четьї Мінеях Димитрія Ростовського повідомляється, що він був єпископом в Неаполі та Путеолах. У біблійній енциклопедії архімандрита Никифора сказано:

«Патров (грец. Πατροβας - батькові наступний) - один з 70 апостолів і ревний із супутників і співробітників апостола Павла. Переказ говорить, що він був єпископом Неаполя і Путеол і прийняв мученицький вінець за ім'я Христове ».

Пам'ять апостола Патрова в православній церкві відбувається 18 листопада (5 листопада за старим стилем) і 17 січня (4 січня за старим стилем) в день Собору Апостолів від сімдесяти, в католицькій церкві - 4 листопада.

У православній церкві немає окремої служби апостолу Патрова. Про неї згадується в службі 70-ти апостолів (3-й вірш 7-й пісні): « Твій апостол Патров, Благий, плотське твоє до людиною пришестя проповіді, заблуканих до пізнання наставляючи і просвіщаючи зорею віри».

Література[ред. | ред. код]

  • Архиепископ Димитрий (Самбикин) Собор св. 70-ти апостолов. — СПб.: Православный собеседник, 1906. — С. 2 т., 407-408. (рос.)