Ясон (апостол від 70)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ясон
Помер 1 століття
У лику святий

Ясон — один з 70 апостолів. Він походив з Тарсу (Мала Азія). Був учнем апостола Павла.

Разом з апостолом Сосипатром прибув у 63 році на острів Керкіру (нині — Корфа), де поклав початок християнству і був першим єпископом. За переказами, апостолами Ясоном та Сосипатром творились чудеса, у тому числі воскресіння мертвого[1]. Нетлінні мощі його в місцевому храмі. Пам'ять у Православної церкви (за юліанським календарем) 28 квітня і 4 січня (Собор апостолів від сімдесяти).

Згадки у Біблії

[ред. | ред. код]

У Біблії слово Ясон згадується п'ять разів

А юдеї ревнували. Вони знайшли якихось розбишак з базарної площі, зібрали юрмисько й заходилися підбурювати ціле місто. Вони напали на Ясонову оселю, сподіваючись знайти там Павла й Силу, щоб вивести їх до людей. А не знайшовши, потягли Ясона та ще декого з братів до міських урядовців. Вони вигукували: «Ці люди, які підбурюють весь світ, зараз прийшли сюди! І Ясон прийняв їх у своєму домі. Всі вони чинять супроти цезаревих указів. Вони стверджують, що існує інший цар — вони називають Його Ісусом». Натовп і міські урядовці були збиті з пантелику цими словами. (Дії 17:5-8)

Вони взяли з Ясона та інших заставу й відпустили їх. (Дії 17:9)

Мій побратим по роботі Тимофій вітає вас, а з ним і Лукій, і Ясон, і Сосипатр, мої родичі. (Рим. 16:21)

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Пам'ять святих Апостолів Ясона та Сосипатра і святої мучениці Керкіри діви. Архів оригіналу за 21 вересня 2017. Процитовано 15 травня 2019.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]