Діонісій Ареопагіт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мучеництво святих Діонісія Ареопагіта, Рустика та Елевтерія

Діонісій Ареопагіт (грец. Διονύσιος ο Αρεοπαγίτης) — християнський святий, апостол з сімдесяти. Учень апостола Павла (Дії.17, 34) та перший єпископ міста Афіни. Яскравий представник апофатичного богослов'я в християнстві.

Життя[ред. | ред. код]

Opera omnia, 1756

95 року він був посланий папою Климентом І на чолі місії на проповідь у Галлію, де близько 96 року загинув внаслідок переслідувань, які велися за римського імператора Доміціана.

Йому приписують псевдоепіграфічні твори 5 століття, які зазнали впливу неоплатонізму й мали значний влив на подальшу християнську філософію. Єдиної думки про авторство цих творів і точну дату їхнього створення немає. У науці ці тексти відомі як «Ареопагітики».

Ототожнення з Діонісієм Паризьким[ред. | ред. код]

Питання про ототожнення Діонісія Ареопагіта та Діонісія Паризького, який жив у 3 столітті, фігурує в книзі Діянь апостолів. Воно було предметом дискусії церков про апостольське походження.

На Діонісія Ареопагіта як на незаперечний авторитет посилається Протопоп Авакум у своєму автобіографічному «житії»: «Цей Діонісій, навчений вірі Христовій від апостола Павла, живе в Афінах…».

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]