Яків Праведний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Святий Яків Праведний
Saint James the Just.jpg
Адельфотеос - Господній Брат
Помер замучений бл. 62 по Хр. в Єрусалимі
Шанований у Всьому Християнстві
Свято 3 Травня
Характеристики булава; людина тримаюча книгу
Патрування аптекарів; вмираючих людей; виробників шапок та капелюхів; фармацевтів; Уруґваю
О Славний Святий Яків, ти був братом нашого Господа і в той же час Його другом та послідовником. Ти писав, що кожне добре та досконале діло походить від Отця Світла, і що віра без діл мертва. Ти проповідував божественість Христа до своєї смерті, як мученик. Отримай для нас від Отця світла великий дар живої віри в божественість Ісуса, що надихатиме нас до сумлінної праці у служінні Богу та нашим ближнім людським істотам та допоможе нам досягти нашої небесної мети. Амінь.[1]

Яків Праведний (Господній Брат; єврейською Яаков) - брат Господа Ісуса Христа. Перший єпископ Єрусалимської церкви, поставлений самим Господом та автор Соборного Послання Святого Апостола Якова у Новому Заповіті.

Праведний Яків був одним із перших 70 послідовників Христа. Святий Яків був скинутий юдеями з даху Єрусалимського храму, а потім убитий ударом по голові. Це сталося близько 62 року. Святий апостол Яків першим виклав чин Божественної літургії, яка і покладена в основу літургій Василія Великого та Іоана Золотоустого, що звершуються і нині.

Посилання[ред. | ред. код]