Беатриса да Сілва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Беатриса да Сілва
RostroBeatrizSilva.jpg
Свята Беатриса да Сілва
Свята
Народилася 1424, Сеута
Померла 9 серпня, 1492, Толедо
Шанується Римо-Католицька Церква
Канонізована 3 жовтня 2000
Беатифікована 28 липня, 1926
День пам'яті 16 серпня (1 вересня)
Атрибути синя мантія з білою лілеєю, зоря на чолі

Беатри́са да Сі́лва (порт. Beatriz da Silva; 14249 серпня 1492) — португальська шляхтянка, черниця-домініканка, свята Римо-Католицької церкви. Засновниця жіночого чернечого згромадження «Орден непорочного зачаття». Представниця португальського шляхетного роду Сілва. Також — Беатриса де Менезеш да Сілва (порт. Beatriz de Menezes da Silva), Беатриса да Сільва-Менезес (ісп. Beatriz da Silva y de Menezes).

Біографія[ред. | ред. код]

Одкровення Беатриси да Сілва, ікона

Беатриса народилася в Сеуті, в португальській аристократичній сім'ї. Вона була дочкою Руя Гомеша да Сілви, алкальда Кампу-Майора, та Ізебелли де Менезеш, дочки Педру де Менезеша, графа Віла-Реалського. Дівчина була сестрою блаженного францисканця-амадеїта Амадея Португальского, духівника Сикста IV. Вона мала 10 братів і сестер.

Виросла в замку принцеси Ізабелли Португальської (1428–1496) і товаришувала з нею, Беатриса вирушила з нею до Іспанії, де Ізабелла вийшла заміж за принца Хуана, що став пізніше королем Кастилії і Леону. Беатриса володіла надзвичайною красою і через деякий час Ізабелла стала ревнувати її до свого чоловіка. Беатрисі довелося через погрози і інтриги з боку своєї колишньої подруги сховатися в жіночому домініканському монастирі, де вона провела наступні сорок років свого життя, не приймаючи чернечих обітів. У цьому монастирі їй були видіння Пресвятої Діви Марії. Натхненна цими духовними одкровеннями, Беатриса заснувала в 1484 році окремий монастир, присвячений Непорочному зачаттю Пресвятої Діви Марії.

30 квітня 1489 Беатриса отримала благословення папи Інокентія VIII, який випустив буллу «Inter universa», котра дозволяла заснувати нову жіночу конгрегацію, присвячену Непорочному зачаттю Пресвятої Діви Марії і засновану на цистерціанському статуті. У 1501 році папа Олександр VI об'єднав конгрегацію, засновану Беатрисою з жіночою чернечою бенедиктинською громадою в Сан-Педро-де-лас-Дуенас на основі монастирського правила святої Клари з Асиджу. У 1511 році папа Юлій II дозволив згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії розробити власний статут.

Другий монастир згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії був заснований в 1507 році в місті Торріго. Чернече згромадження поступово поширилася в Португалії, Іспанії, Італії та Франції .

Беатриса померла 9 серпня 1492 в Толедо

Прославлення[ред. | ред. код]

Беатриса була беатифікована 28 липня 1926 року папою Пієм XI канонізована 3 жовтня 1976 року папою Павлом VI.

В іконографії Беатриса зображується із зорею на чолі у синій мантії, що тримає в правій руці білі лілії.

День пам'яті в Католицькій Церкві — 16 серпня.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Beatrix da Silva Meneses/Biographisch-Bibliographisches Kirchenlexikon (BBKL).
  • B. Pandzic, Beatrice de Silva, in Dizionario degli istituti di perfezione, vol. I, Ed. Paoline, Milano, 1974, coll. 1155–1156.

Посилання[ред. | ред. код]