Амадеїти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амадеїти
Орден малих братів св. Франциска (амадеїтів)
FrancescoCoA PioM.svg
Абревіатура O.F.M.
Церква Католицька церква
Засновник Амадей Португальський
Заснування 1464
Утвердження 1568
Сайт http://www.augnet.org

Амадеіти, або Орден малих братів св. Франциска (італ. Amadeiti) — узагальнена назва членів одного з реформованих напрямків францисканського чернечого ордену. Назва цього ордена походить від імені його засновника Амадея Португальського. Цей напрям францисканського ордена існував у 1464-1568 роках.

Історія[ред. | ред. код]

Реформований напрям францисканського ордена амадеїтів було засновано в 1464 році Амадеєм Португальським, який, звернувшись до генерала францисканського ордена, отримав від нього дозвіл утворити нову францисканську громаду. Перший монастир францисканців реформованих був заснований у Кастелліоне. Амадей Португальськаий прагнув повернутися до суворішого і аскетичного життя ченців. Реформа Амадея Португальського розповсюдилася і на інші францисканські монастирі, що призвело до протестів звичайних францисканців, що побоювалися подальшого поділу ордена.

Проте незабаром (коли Амадей був при смерті) виникла занроза розколу ордену (цьому сприяли архієпископ Болоньї і герцог Мілану), і тому 22 травня 1470 року папа римський Павло II випустив буллу «Inter caetera desiderabilia», якою затвердив діяльність амадеітів і дав право власного вибору настоятеля незалежно від францисканців.

Його наступник Римський папа Сікст IV дозволив амадеітам буллою «Pastoris aeterni» від 24 березня 1472 року приймати в свої монастирі францисканців, які бажають слідувати ідеям Амадея Португальського. Сікст IV призначив Амадея Португальського своїм секретарем і сповідником. У 1472 році Амадей Португальський переїхав в Рим, де він заснував новий монастир амадеітів.

Пізніше папа Інокентій VIII надано право реформувати монастир Сан-Хінес-де-ла-Хара, недалеко від Картахени в 1493 році, що потім привело до ще більших годінь з боку францисканців. 29 травня 1517 року Римський папа Лев X, випустивши буллу «Ite et vos», приєднав амадеітів до іншого реформованого напрямку францисканців — обсервантів. Перебуваючи серед обсервантів, амадеіти деякий час мали певну незалежність до 23 січня 1568 року, коли папа римський Пій V видав буллу «Beati Christi salvatoris», якою надав обсервантам повну опіку над амадеїтами.

Джерело[ред. | ред. код]

  • Guerrino Pelliccia e Giancarlo Rocca (curr.), Dizionario degli Instituti di Perfezione (DIP), 10 voll., Edizioni paoline, Milano 1974—2003.

Посилання[ред. | ред. код]