Концепціоністки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Концепціоністки
Конгрегація Непорочного Зачаття Богоматері
Абревіатура O.I.C.
Церква Католицька церква
Девіз Macula non est in Te (Немає місця для нас)
Засновник Беатріса да Сільва Менезес
Заснування 1484
Утвердження 30 квітня 1489 Інокентієм VIII
Сайт http://www.concepcionistas.info

Концепціоністки, або Конгрегація Непорочного Зачаття Богоматері (Ordo Inmaculatae Conceptionis, OIC) — іспанський закритий релігійний орден[1] черниць.

Історія[ред. | ред. код]

Заснований в 1484 році в Толедо, Іспанія святою Беатріс да Сільва Менезес, сестрою блаженного Амадея Португальського. Беатріс супроводжувала Ізабеллу Португальську до Іспанії, де вона одружилася з принцем Хуаном, що став пізніше королем Кастилії і Леону. Проте через свою красу, яка викликала ревнощі королеви, Беатріс втекла у жіночий домініканський монастирі в Толедо, де провела наступні 40 років, не приймаючи чернечих обітниць. У цьому монастирі вона мала видіння Пресвятої Діви Марії. Натхненна ними, Беатріс з однодумцями заснувала в 1484 році у Толедо окремий монастир, присвячений Непорочному зачаттю Пресвятої Діви Марії

У 1489 році, з дозволу папи Інокентія VIII, сестри прийняли цистерціанський устав, зв'язали себе обітницею щоденного почитання Непорочного Зачаття, і знаходилися під управлінням архієпископстства. У 1501 році папа Олександр VI об'єднав орден з бенедиктинською громадою Сан-Педро-де-лас-Дуеньяс під уставом святої Клари Ассізької, але в 1511 році Юлій II надав їм право власного уставу, і в 1616 році устав був складений кардиналом Френсісом Кіньонесом.

Другий монастир був заснований в 1507 році у Торріго, з якого, в свою чергу, були створені ще семеро. Орден швидко поширився у Португалії, Іспанії, Італії та Франції.

Повернення до оригіналу харизми після Другого Ватиканського собору (під час якого видано указ про відновлення релігійних орденів і обов'язкове дотримання харизми релігійної основи ордену), відбувся рух до повернення основ, яким керувала ігуменя Егідо Мерседес (1935-2004). Сестрами в архівах Ватикану було виявлено оригінали листів францисканців та святої Беатріси, що свідчили про маніпулювання в справах ордену.

Таким чином, 8 вересня 1996 Ватикан затвердив можливість відмежування монастирів концепціоністок від Ордену Братів Менших. Такі монастирі дотримувалися уставу святої Клари чи цистерціанського уставу.

Одяг ордену[ред. | ред. код]

Одяг визначений засновницею і являє собою білу туніку, чорну вуаль, синє пальто і медальйон Богоматері.

Сучасність[ред. | ред. код]

За даними 2005 року функціонувало 153 монастирі, було 1950 черниць і послушниць[2]. Кожен монастир є автономним, очолюваним ігуменею. Існують в Іспанії, Португалії, Бельгії, Бразилії, Аргентині, Колумбії, Еквадорі, Мексиці, Екваторіальній Гвінеї та Індії.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Концепціоністки // Catholic Encyclopedia. — New York : Robert Appleton Company, 1913. (англ.)
  2. Annuario Pontificio per l'anno 2007. Città del Vaticano, Libreria Editrice Vaticana, 2007, p. 1524. ISBN 978-88-209-7908-9