Беатриса да Сільва Менезес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Беатриса да Сільва Менезес
Beatriz da Silva
RostroBeatrizSilva.jpg
Свята Беатриса да Сільва Менезес
Свята
Народилася 1424, Сеута
Померла 9 серпня, 1492, Толедо
Шанується Римо-Католицька Церква
Канонізована 3 жовтня 2000
Беатифікована 28 липня, 1926
День пам'яті 16 серпня (1 вересня)
Атрибути синя мантія з білою лілеєю, зоря на чолі
Одкровення Беатриси да Сільва Менезес, ікона

Беатри́са да Сі́льва Мене́зес (порт. Santa Beatriz da Silva, 1424, Сеута, Іспанія (в той час — Португалія) — 9 серпня 1492, Толедо, Іспанія) — свята Римо-Католицької церкви, монахиня, засновниця жіночого чернечого згромадження «Орден непорочного зачаття».

Біографія[ред.ред. код]

Беатриса да Сільва Менезес народилася в португальській аристократичній сім'ї. Вона була дочкою 1- го алкальда Кампо Майора і Ізебелли Менезес, дочки Дон Педро де Менезес Протукарреро, 1-го графа Реала і 2-го графа Віана-Алентежу. Беатриса да Сільва Менезес була сестрою блаженного францисканця-амадеїта Амадея Португальского, духівника Сикста IV. Крім них .у сім'ї було ще 10 дітей

Виросла в замку принцеси Ізабелли Португальської (1428–1496) і товаришувала з нею, Беатриса вирушила з нею до Іспанії, де Ізабелла вийшла заміж за принца Хуана, що став пізніше королем Кастилії і Леону. Беатриса володіла надзвичайною красою і через деякий час Ізабелла стала ревнувати її до свого чоловіка. Беатрисі довелося через погрози і інтриги з боку своєї колишньої подруги сховатися в жіночому домініканському монастирі, де вона провела наступні сорок років свого життя, не приймаючи чернечих обітів. У цьому монастирі їй були видіння Пресвятої Діви Марії. Натхненна цими духовними одкровеннями, Беатриса заснувала в 1484 році окремий монастир, присвячений Непорочному зачаттю Пресвятої Діви Марії.

30 квітня 1489 Беатриса да Сільва Менезес отримала благословення папи Інокентія VIII, який випустив буллу «Inter universa», котра дозволяла заснувати нову жіночу конгрегацію, присвячену Непорочному зачаттю Пресвятої Діви Марії і засновану на цистерціанському статуті. У 1501 році папа Олександр VI об'єднав конгрегацію, засновану Беатрисою да Сільва Менезес з жіночою чернечою бенедиктинською громадою в Сан-Педро-де-лас-Дуенас на основі монастирського правила святої Клари з Асиджу. У 1511 році папа Юлій II дозволив згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії розробити власний статут.

Другий монастир згромадження сестер Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії був заснований в 1507 році в місті Торріго. Чернече згромадження поступово поширилася в Португалії, Іспанії, Італії та Франції .

Беатриса да Сільва Менезес померла 9 серпня 1492 в Толедо

Прославлення[ред.ред. код]

Вівтар з мощами святої Беатриси да Сільва Менезес, францисканський монастир, Толедо, Іспанія

Беатриса да Сільва Менезес була беатифікована 28 липня 1926 року папою Пієм XI канонізована 3 жовтня 1976 року папою Павлом VI.

В іконографії Беатриса да Сільва Менезес зображується із зорею на чолі у синій мантії, що тримає в правій руці білі лілії.

День пам'яті в Католицькій Церкві — 16 серпня.

Джерела[ред.ред. код]

  • Beatrix da Silva Meneses/Biographisch-Bibliographisches Kirchenlexikon (BBKL).
  • B. Pandzic, Beatrice de Silva, in Dizionario degli istituti di perfezione, vol. I, Ed. Paoline, Milano, 1974, coll. 1155–1156.

Посилання[ред.ред. код]