Бар (заклад)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бар, кафе-бар — заклад громадського харчування, що спеціалізується на продажі алкогольних напоїв, які споживаються на місці (тобто, у приміщенні самого бару). Назва походить від англ. bar, що означає «брус», а також «стійка», тобто прилавок, на якому продаються напої і виставляються склянки. Формально, за інтер'єром, режимом роботи тощо, бар найбільше нагадує ресторан чи кафе, чиє меню складається в основному (але не тільки) з алкогольних напоїв. Залежно від головних алкогольних напоїв, що продаються в барах, культури їх споживання, місця розташування, країни тощо, існує багато видів барів: паби, пивниці, рюмочні, синоніми — салон, таверна тощо. В деяких культурах барів нема, чи вони не поширені — наприклад в багатьох ісламських країнах через релігійну заборону на вживання алкоголю, в Китаї через те, що за тамтешніми уявленнями заклад громадського харчування без власне їжі неможливий. Поділяються за:

  • категоріями відвідувачів, які розважаються, знайомляться, проводять час в закладі — байкер-бар, для любителів мотоциклів, Коледж-бар, для студентів, коп-бар, де багато полісменів, гей-бар, для ЛГБТ, стрейт-бар, для гетеросексуалів, дайв-бар, місце тусовок неформалів, ферн-бар, для преппі та яппі, вищої верстви та ін.
  • видом напоїв та страв — пивний, винний, суші, снек, ойстер-бар (устричний), джус (соковий), салад, сандей (морозиво), молочний, кисневий[прояснити].
  • розважальною програмою — блюз-бар, комеді-бар, денс-бар (має діджея та дискотеку), мюзік-бар із живою музикою, караоке-бар, сальса-бар для латиноамериканських танців, спорт-бар із великим телеекраном для перегляду змагань, тікі-бар, оформлений у полінезійському стилі, льодовий айс-бар, бікіні-бар (частіше пляжний або в аквапарках), та бари еротичного характеру (аналог стрип-клубу) — ньюді-бар, топлесс-бар, де є офіціантки або танцівниці із оголеними грудями, гоу-гоу-бар, де є танцівниці гоу-гоу, танець на пілоні.

Див. також[ред. | ред. код]