Бар (заклад)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бар у Швейцарії

Бар — заклад громадського харчування, що спеціалізується на продажі напоїв, найчастіше — алкогольних, які споживаються на місці (тобто, у приміщенні самого бару). Назва походить від англ. bar, що означає «брус», а також «стійка», тобто прилавок, на якому продаються напої і виставляються склянки. Формально, за інтер'єром, режимом роботи тощо, бар найбільше нагадує ресторан чи кафе, чиє меню складається в основному (але не тільки) з алкогольних напоїв. Залежно від головних алкогольних напоїв, що продаються в барах, культури їх споживання, місця розташування, країни тощо, існує багато видів барів: паби, пивниці, рюмочні, синоніми — салон, таверна тощо. В деяких культурах барів нема, чи вони не поширені — наприклад в багатьох ісламських країнах через релігійну заборону на вживання алкоголю, в Китаї через те, що за тамтешніми уявленнями заклад громадського харчування без власне їжі неможливий. Поділяються за:

  • видом напоїв та страв — пивний, винний, суші, снек, ойстер-бар (устричний), джус (соковий), салад, сандей (морозиво), молочний, кисневий[прояснити], кафе-бар (еспресо-бар).
  • розважальною програмою — блюз-бар, комеді-бар, денс-бар (має діджея та дискотеку), мюзік-бар із живою музикою, караоке-бар, сальса-бар для латиноамериканських танців, спорт-бар із великим телеекраном для перегляду змагань, тікі-бар, оформлений у полінезійському стилі, льодовий айс-бар, бікіні-бар (частіше пляжний або в аквапарках), та бари еротичного характеру (аналог стрип-клубу) — ньюді-бар, топлесс-бар, де є офіціантки або танцівниці із оголеними грудями, гоу-гоу-бар, де є танцівниці гоу-гоу, танець на пілоні.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Бари Києва [Архівовано 13 січня 2022 у Wayback Machine.]