Боецій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Боецій
Західна філософія
Середньовічна філософія
Boethius initial consolation philosophy.jpg
Боецій навчає учнів. В італійському рукописі 1385 Втіха філософія
Народився ~480 AD
Помер 524/5 AD

Основні інтереси універсалії, релігія, музика
Значні ідеї колесо Фортуни
Вплинули на нього Арістотель, Платон, Цицерон, Сенека.


Аніцій Манлій Торкват Северин Боецій (Anicius Manlius Severinus Boethius Iunior; 480525) — римський філософ-неоплатонік, математик і теоретик музики, теолог та політичний діяч пізньої античності, римський патрицій, міністр при італійському королі Теодоріху, консул 510 року, пізніше був засуджений за зраду Візантії і ворожіння, ув'язнений у Павії, підданий тортурам і вбитий.

Автор трактатів з логіки і коментарів до творів з логіки Порфирія та Арістотеля. Коментував та перекладав твори Цицерона. Математичні твори Боеція не були оригінальними, але відіграли важливу роль у поширенні математичних знань в Європі. Його «Основи арифметики» (De institutione arithmetica) є авторизованим перекладом «Арифметики» Нікомаха, а «Мистецтво геометрії» (Ars geometriae et arithmeticae) — перекладом перших трьох книг «Начал» Евкліда. Великою популярністю користувався п'ятитомний твір Боеція «Про музику» (De institutione musica), який є основним джерелом відомостей про античну музичну теорію!

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Джерела[ред.ред. код]

Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.