Магістр офіцій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Магістр оффіцій (magister officiorum) - в Пізній Римській імперії один з вищих цивільних чиновників. У його веденні знаходилася палацова адміністрація (зокрема, він мав право судити злочини палацових службовців). Йому підпорядковувалася імперська канцелярія (scrinia), він розбирав петиції і скарги, надіслані на ім'я імператора. Як вищий адміністратор палацу, він відав прийомом посольств і завідував «перекладачами з усіх мов» (interpretes omnium gentium). Серед підлеглих магістра оффіцій були також секретні служби (agentes in rebus і curiosi) і особиста охорона імператора (scholae palatinae) - елітний корпус із 33 осіб.

Крім цього, магістр оффіцій завідував фабриками з виробництва зброї (щитів, стріл, панцирів, метальних машин та іншого озброєння) та державної поштою (cursus publicus).

Джерела[ред.ред. код]

  • Boak E.R. The Master of the offices in the Later Roman Empire//Boak ER, Dunlap JE Two Studies in Later Roman and Byzantine Administration. New York - London, 1924, p. 1-160.
  • Clauss M.Der magister officiorum in der Spätantike (4.-6. Jahrhundert): das Amt und sein Einfluss auf der kaiserliche Politik. München, 1980.
  • PLRE, Vol. II, p. 1257 ff.


Historia Romae Це незавершена стаття про Стародавній Рим.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Історія Візантії Це незавершена стаття про Візантію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.