Вербістки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вербістки
Згромадження Сестер Місіонерок Служниць Святого Духа
Абревіатура S.Sp.S, C.M.S.Sp.S
Церква Римо-Католицька Церква
Девіз Хай живе Святий Триєдиний Бог в серцях наших
Засновник св.Арнольд Янсен
Заснування 8 грудня 1889 року
Сайт http://www.worldssps.org/

Вербістки, або Згромадження Сестер Місіонерок Служниць Святого Духа — офіційна релігійна громада у Католицькій Церкві, що поклялася у прихильності до любовного служіння Богу, та своїм братам і сестрам, які потребують цього у всьому світі. Вони налічують близько 4000 членів в 38 країнах по всьому світу. Конгрегація була заснована св. Арнольдом Янсеном в 1889 році в Стейлі, Нідерланди[1].

Це співтовариство релігійних жінок ґрунтується на духовності Трійці.[2] «Засновані під впливом Святого Духа, вони, у співпраці з мирянами і духовенством, живуть і звіщують Євангеліє Божої любові, справедливість і мир у спілкуванні з людьми різних культур і традицій, вони подорожують разом, підтримуючи людську гідність і життєлюбні відносини»[2].

Вербістки поширюють любов до Бога через безліч служінь. У них є спільний заклик до місії, і готовність завжди йти туди, де вони необхідні. Вони як і раніше відкриті для Духа в собі і в інших культурах і народах. Вони живуть у спільноті, де діляться проблемами і підтримують одні одних по можливості[1].

Історія[ред. | ред. код]

Св.Арнольд Янсен, німецький єпархіальний священик, ніколи не планував бути засновником. Спочатку він відчув покликання до місіонерської роботи в своїй країні. Під час праці він побачив, що Німеччина потребує місіонерства. Як людина великої віри, він відповів на цю потребу, засновувавши товариство самостійно. Так заснувалися «Місіонери Божественного Слова», також відомі як Згромадження Божого Слова або SVD (лат. Societas Verbi Divini)[3].

Отець Арнольд розумів потребу релігійних жінок доповнити роботу вербістів, які були поширений у всьому світі завдяки колоніальній експансії XIX століття[1]. Він зрозумів, що місіонерами бути прагнуть не тільки священики чи миряни, а й і жінки[3]. Волонтери вербистів включали добровольців-жінок у місії нарівні з чоловіками. Група жінок, у тому числі і блаженна Марія-Хелена Столленверк, служила спільноті. В знак визнання важливої ​ролі жінки св.Арнольд Янсен закликав заснувати Конгрегацію Служебниць Святого Духа[4]. З двома німецькими жінками, Хеленою Столленверк і Хендріною Стенманс, він заснував Конгрегацію 8 грудня 1889 року[4]. Перші сестри поїхали в Аргентину в 1895 році[4].

Марія-Хелена Столленверк, співзасновниця конгрегації

Янссен також заснував Конгрегацію Служебниць Святого Духа Безперевного Поклоніння (лат. Congregatio Servarum Spiritus Sancti de Adoratione perpetua), також відомі як Рожеві Сестри 8 вересня 1896 року[3].[4]. Це споглядальна конгрегація.

Служіння[ред. | ред. код]

Будучи міжнародною організацією, полікультурне життя Сестер Служебниць є важливою частиною їх харизми. Вони готові їхати до будь-якої країні, йти туди, куди потрібно. Їхнім полем діяльності є: освіта, охорона здоров'я, пастирське піклування, духовне керівництво, освіта дорослих, катехизація, капеланство, соціальна робота та міжрелігійний діалог.[1]

Освіта[ред. | ред. код]

Особи, зацікавлені у вивченні можливості покликання до Сестер Святого Духа Сестри повинні контактувати з призначеною їм сестрою протягом протягом 6 місяців, щоб допомогти розпізнати волю Божу для новіціятки. Також є необхідними деякі документи. Після цієї початкової стадії кандидати можуть почати освіту. Протягом приблизно шести місяців, кандидати продовжують свою професійну діяльність живучи в суспільстві. Подальшу інтенсивнішу дворічну духовну підготовку завершують дочасні обіти. Ці обіти оновлюються щороку протягом 6-9 років. У період тимчасових обітів сестра маєи можливість продовжувати своє навчання чи брати участь у служінні. Сестра може вільно вийти з конгрегації після закінчення її тимчасових обітів. Протягом цього періоду сестра повинна бути в змозі зробити усвідомлене і добровільне рішення про її покликання і бути готовою прийняти вічні обіти. На заключних обітах вона вирушає до місця її місії.

Настанови[ред. | ред. код]

Досить відомими є слова-настанови блаженної матері Йосифи (Хендріни Стенманнс):

 • Заклик: «Прийди, Святий Духу» повинен стати подихом Служниці Святого Духа.
 • Чим більше ми даємо, тим більше Бог дає нам.
 • Подяка — найкраща молитва заступництва.
 • Наше завдання — відкрити всі серця на любов Бога.
 • Кожне добре слово — насіння вічного життя.
 • Боже, Духу Святий, все своє життя присвячую Твоїй любові і славі.
 • Живімо з дня на день, з години на годину, а майбутнє залишаймо Богові.
 • Прагну пожертвувати собою заради поширення віри.
 • Зробіть ваші серця Кивотом, де постійно перебуватиме Святий Триєдиний Бог

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в г Сестри Служниці Святого Духа Архівовано 23 серпень 2006 у Wayback Machine. www.ozvocations.catholic.org.au .
 2. а б Сестри Служниці Святого Духа www.ssps-usa.org .
 3. а б в Сестри Служебниці Святого Духа Архівовано 12 лютий 2006 у Wayback Machine. www.adorationsisters.org
 4. а б в г Arnold Janssen www.vatican.va Retrieved November, 2006.