Орден Святого Лазаря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден Святого Лазаря
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Grandes armes OSLJ.svg
POL Krzyż Członka Towarzystwa Zasługi OSLJ BAR.png
Девіз лат. «Atavis et armis» («Предкам і зброї»)
Тип Католицький релігійний орден1187 р. до 1244 р. — Християнський духовно-лицарський орден)
Статус закон лицарський
Нагородження
Параметри біла мантія (або чорна сутана) з зеленим хрестом
Засновано: з 1098 р. і донині
Нагороджено: біля 5000 (станом на 2008 р.)
Нагороджені:
d (1)
Черговість
Сайт st-lazarus.net

CMNS: Орден Святого Лазаря у Вікісховищі

Військовий і Госпітальєрський Орден Святого Лазаря Єрусалимського (лат. Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani) — це є одночасно орден як нагорода і орден як організація; католицький релігійний духовно-лицарський орден1187 р. до 1244 р. був християнським військовим орденом). Саме від назви даного Ордену етимологічно походить термін «лазарет»[1].

Історія[ред. | ред. код]

Орден, Братство святого ​​Лазаря на початку мало виключно благодійні функції, головними завданнями якого був догляд і турбота за хворими на проказу (лепру — звідси походить назва «лепрозорій»). Проте в ході Хрестових походів організація швидко мілітаризувалася. За угодою, укладеною між Орденом Святого Лазаря та іншими військово-чернечими Орденами, коли члени останніх, захворювали проказою, то переходили до складу «лазаритів» (не плутати з «лазаритами» заснованими в 1625 р.). «Живі мерці» (хворі на проказу в той час вважалися невиліковно хворими) йшли в бій без шоломів, і їх спотворені проказою обличчя вселяли жах на супротивників. Коли мусульмани в бою зустрічалися з колоною прокажених лицарів і сержантів Ордену Святого Лазаря, то воліли шукати порятунку у втечі.

  • У жовтні 1187 р. після захоплення Салахадіном м. Єрусалима даний Орден брав участь у бойових діях, зокрема під час Третього хрестового походу.
  • 17 жовтня 1244 р. у «битві при Форб» (поблизу Гази) Орден втратив весь свій особовий склад, який брав участь у битві (як здорових, так і прокажених лицарів разом з магістром ордену).
  • Протягом XII століття діяльність цього Ордену поширилася на всі країни, захоплені хрестоносцями, однак після втрати останньої фортеці в Палестині в 1291 р.

Після вигнання хрестоносців з Палестини Орден отримав осідок у Франції, де продовжив госпітальну діяльність. І «лазарити» повністю припинили військову діяльність.

Сучасний Орден Святого Лазаря має відділення в 24 країнах у всьому світі й продовжує благодійну діяльність.

1668 року перетворений на Орден Кармельської Діви і Святого Лазаря.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]