Сестри Богородиці Сіону

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сестри Богородиці Сіону
Конгрегація Сестер Богородиці Сіону
Абревіатура N.D.S.
Церква Римо-Католицька Церква
Девіз In Sion firmata sum (У Сіоні я поставила)
Засновник Теодор і Альфонс Ратісбони
Заснування 1843
Утвердження 1863
Сайт http://www.sistersofsion.net/

Сестри Богоматері Сіону (лат. Congregatio Nostrae Dominae de Sion; NDS)— римо-католицька релігійна громада, заснована у 1843 році Теодором і Альфонсом Ратісбонами. Історія Сестер Богоматері з Сіону походить від відносин між юдаїзмом і християнством — конгрегація створена для навернення євреїв до християнства, і згладження радикального підходу Другого Ватиканського собору. У католицькому світі вона є одним з головних учасників діалогу з юдаїзмом.

Історія[ред. | ред. код]

Сестри Сіону є пов'язані з харизмою її засновників, Теодор Ратісбона і його брата Альфонс, які походять із єврейської сім'ї Страсбурга і перейшли в католицизм. Духовність організації характеризується усвідомленням коренів християнської віри у єврейському народі. За її уставом, «Конгрегація була заснована для надання свідчень у Церкві та світі Божої любові до єврейського народу та праці для виконання біблійної обіцянки, відкриття патріархів і пророків Ізраїлю для всього людства» (Const. 2).

Ця духовність і це покликання відповідають бажанню навернути євреїв у християнство, що і було основним полем діяльності організації з моменту заснування до 1960 року.

Після Другого Ватиканського собору, покликання сестер стало зовсім іншим. Зараз завдання полягає в сприянні зближення двох релігій (не прозелітизму) — особливо при вивченні єврейського коріння Нового Завіту і біблійного івриту, єврейського і раввінського Талмуду.

Провінції[ред. | ред. код]

У 1956 році громада була розділена на провінції:

Генералітет, яким здійснюється керівництво орденом, перебуває в Римі.

Релігійні громади[ред. | ред. код]

Є три типи спільнот:

  • Апостольські громади сестер, засновані у 1842 році. Ці громади ґрунтуються на основі їх прихильності до громадських робіт (наприклад, отримання ремесла) і відкритості світові.
  • Громади монахинь контемплятивні, засновані в 1926 році. Є в наш час[коли?] в кількості п'яти на трьох континентах, у Франції, Бразилії та Ізраїлі. Ці спільноти, засновані з наголосом на молитву і мають мало контактів із зовнішнім світом.
  • Релігійні громади Сіону, засновані в 1855 році. Вони також мають кілька громад у Франції, Бразилії та Ізраїлі.

Школи у Франції[ред. | ред. код]

У Франції є шість шкіл з найменуванням Сестер Богоматері Сіону, чотири з яких перебувають безпосередньо під наглядом ордену, в Еврі, Греноблі, Марселі і Страсбурзі. Дві інші школи, що є в Парижі і Сент-Омері, також носить ім'я Богоматері Сіону, і є єпархіальними. Всі ці установи, які охоплюють всі рівні освіти — від початкової до вищої освіти — підписали угоду про партнерство з державою.

Паризька школа конгрегації Сестер Богоматері Сіону також має будинки для молодих студентів, в основному для тих, хто готується навчатися у підготовчих класах вищої школи (CPGE).

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]