Вікіпедія:Критерії значущості/Фільми
Ця сторінка належить до настанов української Вікіпедії. Її зміст узгоджено дописувачами й ухвалено як стандарт, якого рекомендується дотримуватись усім користувачам.
Увага: стандарт припускає винятки. При застосуванні настанови послуговуйтеся здоровим глуздом. Перш ніж редагувати цю сторінку, будь ласка, переконайтесь, що ваші зміни відображають консенсус. Якщо ви не певні щодо ваших дій, обговоріть їх заздалегідь на сторінці обговорення. |
Тематичні критерії значущості | |
Ця настанова стосується значущості самих фільмів. Про значущість кіноакторів і кінематографістів дивіться настанову Вікіпедія:Критерії значущості/Особи; про значущість кіностудій дивіться настанову Вікіпедія:Критерії значущості/Організації.
Загальні критерії значущості фільмів
[ред. код]Перш ніж написати у Вікіпедії окрему статтю про фільм, перевірте, чи задовольняє він будь-якому з критеріїв, перелічених нижче. Якщо фільм не задовольняє жодному з цих критеріїв, слід утриматися від створення окремої статті про нього і спробувати провести обговорення про включення інформації про фільм у вже існуючу статтю про кінематографічний жанр, режисера, національний кінематограф, кінофестивалі тощо. Якщо фільм не заслуговує навіть згадки в подібних статтях, окрему статтю про нього створювати не слід.
Якщо фільм не задовольняє жодному з наведених нижче критеріїв, він вважається незначущим і не заслуговує окремої статті у Вікіпедії. Якщо фільм задовольняє хоч би одному з наведених нижче критеріїв, він може вважатися значущим.
- Існують незалежні публікації про фільм і його творців.
- Цей критерій включає такі публікації, як книги, телепередачі і документальні фільми про його створення, статті у великих міжнародних базах даних про фільми (Leonard Maltin's Movie Guide, Time Out Film Guide, Internet Movie Database), публікації у виданнях кінознавства (наприклад, «Кіноколо», «Кіно-Театр», Cahiers du Cinéma, Senses of Cinema та ін.), кінематографічних енциклопедіях, критичні статті в паперовій періодиці.
- Цей критерій не включає таке:
- передрук прес-релізів і реклами фільмів (саморозкрутка не вітається у Вікіпедії, опублікована стаття про фільм повинна бути зроблена незалежною і незацікавленою стороною);
- звичайні огляди, такі як списки нових фільмів, списки прокату, короткі огляди і короткий переказ сюжету без критичних коментарів.
- Історичний критерій значущості:
- публікації принаймні двох різних статей про фільм, щонайменше через п'ять років після його виходу;
- фільм вважається значущим за опитуванням кінокритиків, кіноакадеміків, професіоналів у сфері кіно, якщо це опитування проведене щонайменше через п'ять років після виходу фільму. Прикладами можуть бути: Sight and Sound Poll(англ.), Time Out Centenary of Cinema(англ.), 1999 Village Voice Critics Poll(англ.) і подібні;
- фільм виставлявся на кінофестивалі або відбувся новий комерційний вихід на екран, щонайменше через п'ять років після первинного виходу фільму;
- фільм являє собою істотний внесок в кінематограф як вид мистецтва.
- Фільм отримав або був номінований на престижну нагороду в галузі кіномистецтва[1].
- Фільм визнаний світовим блокбастером, тобто заробив у світовому прокаті понад 100 мільйонів доларів[1].
- Фільм збережений у національному кіноархіві.
- Фільм (використані в ньому прийоми) вивчався у вищому навчальному закладі (з окремою програмою з кіномистецтва) або увійшов до підручників з кіномистецтва як приклад.
Див. також
[ред. код]- Вікіпедія:Критерії значущості — загальні рекомендації по значущості.