Вільям Дуглас Гамільтон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сер Вільям Дуглас Гамільтон

Сер Ві́льям Ду́глас Га́мільтон (англ. Sir William Douglas Hamilton; *13 грудня 1730, Генлі-на-Темзі — †6 квітня 1803, Лондон) — британський дипломат, археолог, Сейсмолог та вулканолог. Чоловік Емми Гамільтон.

Біографія[ред.ред. код]

Гамільтон був четвертим сином лорда Арчібальда Гамільтона, губернатора Ямайки. Як і належить молодим людям його стану, Вільям Гамільтон рано вступив на службу в британську армію і прослужив у ній з 1747 по 1758 роки. Гамільтон звільнився з армії, одружившись на Кетрін Барлоу, доньці члена парламенту Г'ю Барлоу. Шлюб був бездітним. Кетрін померла 25 серпня 1782.

З 1764 з 1799 рік Гамільтон перебував на дипломатичній службі Великобританії при дворі королівства Неаполь. Цей час він використовував для досліджень місцевих вулканів та землетрусів. Результати своїх досліджень він в якості члена-кореспондента Королівського товариства направляв до Лондона. Будучи членом Товариства дилетантів, Гамільтон також написав книгу про давньоримські Помпеї, предмети етруського, давньоримського та давньогрецького мистецтва, а також про Везувій. Більшу частину своєї колекції античності сер Гамільтон продав Британському музею в 1772

Сер Вільям Гамільтон на картині Джошуа Рейнольдса

У Римі і Неаполі Вільям Гамільтон зустрічався з Йоганном Вольфгангом Гете та Карлом Філіпом Моріцем, на чиї враження від Італії він справив великий вплив завдяки своїм пізнанням в археології.

В 1786 році Вільям Гамільтон познайомився з коханкою свого племінника Еммою Лайон. Гамільтон був зачарований цією жінкою, яка могла заробляти собі на життя еротичними танцями. Про свої візити до дому Гамільтона, де Емма давала свої вистави, Гете розповідає у своїй «Подорожі до Італії». 1791 року сер Гамільтон одружився на 26-річній Еммі, чим викликав у суспільстві великий скандал. Емма Гамільтон згодом була коханкою Гораціо Нельсона[Джерело?]

Література[ред.ред. код]

  • Susan Sontag: Der Liebhaber des Vulkans. Fischer, Frankfurt am Main 1996. ISBN 3-596-10668-0Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.