Гортекс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шари, з яких складається гортекс

Го́ртекс (англ. Gore-tex) — мембранна тканина, що виробляється компанією W. L. Gore & Associates. Застосовується для виготовлення спеціального одягу та взуття.

Gore-tex — це система з трьох шарів: зовнішня тканина, мембрана і внутрішня тканина (підкладка). Цей матеріал був придуманий для використання в космосі Rowena Taylor, Wilbert L. Gore і його сином Robert W. Gore.

Мембрана гортекс виробляється з фторопласту (тефлону). Основними властивостями матеріалу є водонепроникність і стійкість до зношування. Цими властивостями він зобов'язаний мембрані. Ця мембрана являє собою дуже тонку фторопластову плівку. Вона має величезну кількість отворів на одиницю площі (декілька мільярдів пір на квадратний сантиметр).

Водостійкість гортексу становить 28000 мм водяного стовпа. Така висока водостійкість необхідна, тому що тіло людини створює на одяг великий тиск. Цей тиск може бути навіть понад 10000 мм водяного стовпа (воно з'являється на плечах людини при втиранні води лямками рюкзака). Отвори в мембрані такі, що вода в рідкому вигляді через них не проходить, а в пароподібному навпаки — вільно проходить.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]