Газ (тканина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Газ

Газ — тонка, напівпрозора тканина з вільним відкритим переплетінням волокон.

Етимологія[ред.ред. код]

Газ — «вуаль, марля» очевидно, через російське, і, можливо, польське посередництво запозичено з французької мови; фр. gāze утворене від назви міста Gaza в Палестині або пов'язане (через ісп. gasa «прозора тонка тканина») з арабським qāzz «шовк», перським kāz.[1]

Використання[ред.ред. код]

Газ була спочатку зроблена з шовку і використовувалась для одягу. В даний час використовується в різних цілях, в тому числі для медичних цілей (марля). При використанні як медичної пов'язки, марлю обирають з бавовни. Багато сучасних медичних перев'язувальних матеріалів покриті пористою пластиковою плівкою випробування як тефла (англ. Telfa) або полібленд (англ. polyblend), яка запобігає прямому контакту і в подальшому зменшує адгезію до рани, а також може бути просякнута фармацевтичними речовинами для прискорення загоєння чи зупинки кровотечі. Марля використовується в палітурних роботах.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови: В. 7 т. Том перший (А-Г) / АН УРСР. Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні; Редкол. О. С. Мельничук (головний ред.), І. К. Білодід, В. Т. Коломієць, О. Б. Ткаченко та ін.— К.: Наук. думка, 1982. (сторінка: 450)

Див. також[ред.ред. код]