Газ (тканина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Газ

Газ — тонка, напівпрозора тканина з вільним відкритим переплетінням волокон.

Слово газ очевидно, через російське, і, можливо, польське посередництво походить від фр. gāze, що утворене від назви міста Газа в Палестині, або пов'язане (через ісп. gasa «прозора тонка тканина») з араб. ‎і перс. غزة‎ («шовк»)[1].

Використання[ред. | ред. код]

Газ була спочатку зроблена з шовку і використовувалась для одягу. У теперішній час використовується в різних цілях, в тому числі для медичних цілей (марля). При використанні як медичної пов'язки, марлю обирають з бавовни. Багато сучасних медичних перев'язувальних матеріалів покриті пористою пластиковою плівкою випробування як тефла (англ. Telfa) або полібленд (англ. polyblend), яка запобігає прямому контакту і в подальшому зменшує адгезію до рани, а також може бути просякнута фармацевтичними речовинами для прискорення загоєння чи зупинки кровотечі. Марля використовується в палітурних роботах.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 1 : А — Г / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Р. В. Болдирєв та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. — К. : Наукова думка, 1982. — 632 с.

Див. також[ред. | ред. код]