Дурґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Дурґа
Durga Mahisasuramardini.JPG
Бог помсти / перемоги
Деванагарі: दुर्गा
Бенгалі: দুর্গা
Група богів: Деві (богиня)
Помешкання: Кайлаш
Мантра: Om Dum Durgayei Namaha
Om Aing Hring Kling
Chamundayei Vichche
Зброя: Трішула, чакра, скімітар,
змія, черепашка, булава,
лук, тальвар, лотос, ваджра
Супутник: Шива
Верхова тварина: Давон (тигр або лев)

Дурґа (деванагарі: दुर्गा, Durga — «недосяжна», «непереможна») — індуїстська богиня, одна з Деві, що зображується нестерпно яскравою, з десятьма руками, на леві або тигрі, озброєна різноманітними типами зброї, тримає квітку лотоса, завжди з усмішкою, показує жест мудру або інші жести руками. Богині присвячений великий фестиваль Дурґа-Пуджа.

Походження[ред.ред. код]

Верховна влада і мати всіх богів і богинь , Маа Дурга є початковою істотою і винищувачем демонів. Це Деві з пишним чорним волоссям , гарними очима та десяти руках прийшла на землю , щоб встановити перевагу добра над злом. У битві билися протягом ряду десяти днів , Маа Дурга виграє безперервний бій між богами і демонами . Дурга пуджа є спосіб відсвяткувати цей вічний прояв істини і чистоти. Деві Дурга , дочка Гімалаїв , уособлює собою витончену красу , материнство, силу і доблесть воїна.

Легенда про Маа Дургу має кілька версій і так само як Дурга Пуджа . Згідно з найбільш поширеним міфом , чоловічі боги небесні створені Деві Дургою , гнівною богинею , втілення Ма Саті (дружина Господа Шиви) . Потужний демон на ім'я , Махішасур (Mahishasur) (народилася з союзу Rambha , короля демонів і буйволиці ) , який легко може змінити свою форму від людини до буйвола переміг Індру , цар небес. Цей демон був удостоєний унікальним благом від Brahmadev , в результаті чого ні людина , ні Бог не міг перемогти його. Повний хаос і сум'яття переважали на небесах. Всі боги уникали зі своїх золотих місць. Боги просили Трійцю ( Брахма , Вішну і Махеш ) , щоб врятувати їх від знищення. Трійця створила променисто красиву жінку , Дургу . Проявом верховної влади самої Адішакті , Деві Дурга є втіленням трьох проточних каналів початкової енергії ( і наступних кундаліні повноважень) - Маха Лакшмі (Центральний канал) , Маха Сарасваті (правий) і Маха Калі (лівий). Ці енергії зливаються разом , щоб сформувати остаточний джерело енергії , як Ма Дурга .

Всі інші боги дарують їх повноваження і енергію на цій прекрасній , благодатній і красномовній леді. Король Гімалаїв приймає Деві , як дочку і дарує їй чудового білого лева , яка стає її ваханою, носієм . Із зброєю в десяти руках і верхи на левові , Мати Дурга спускається на землю і там настає жорстока битва між Деві і демоном Махішасурою . Цей грізний бій триває протягом десяти днів. Нарешті , на десятий день , Деві Дурга вбиває його тризубом (день відомий як Віджай дашамі ) .

Дурга є скоріше загальна термінологія для богині — матері, в основному її божество поклоняються в храмі Бхагаваті або Махадеві. Узагальнений термін, використовуваний в храмах для поклоніння Богині Матері) і т. д. У тому, що більшість храмів для ведення обрядів себе певні форми Дурзі як божество, наприклад Храм Бхагаваті Каньякумарі знаходиться храм Дурга або Деві, але Санкальпа є те, що Деві Катьяяні.

Богиня Дурга існує вічно , незмінна у своїй милої природі , вона наповнює серця і уми тих , хто їй поклоняється . Володіючи енергією Шакті , вона міняє імена і форми, так як будучи тонкої духовною енергією - Кундаліні , вона висвітлює лотоси семи центрів сприйняття священного людського тіла.

Богиня Дурга вбила могутнього демона Махіша і всіх його великих командирів. Коли демонічні сили створюють дисбаланс , усі боги об'єднуються і перетворюються на божественну силу , звану Шакті або Дурга .

Будучи десяти рукою богинею , Дурга являє собою блискучу форму , яка зачаровує всіх і кожного. Форма , яка є загрозливою і милосердною одночасно , підносить мудрі духовні вчення в своїй суворій манері. Дев'ятиденний період від дня молодика до дев'ятого дня Ашвіні вважається найбільш сприятливим часом індійського календаря і часом святкування самого популярного свята - Дурга Пуджа . Протягом дев'яти днів люди поклоняються дев'яти формам богині .

9 форм богині[ред.ред. код]

Будь-яка з 9 форм (Навадурга) вважається Санкальпою. Навадурга є Shailaputri, Brahmacharini, Chandraghanta, Kushmanda, Skandamata, Kathyayini, Kaalratri, Mahagauri, Siddhidaatri; ці форми Дурги для поклоніння.

 • 1. Сідхідатрі. На початку всесвіту Господа Рудри поклонялися Аді- Парашакті для створення. Вважається , що богиня Аді- Парашакті не мала форми. Вищим Богиня Power , Аді - Парашакті , з'явився у вигляді Siddhidatri з лівої половини Господа Шиви.

Siddhidatri поклоняються на дев'ятий день Навратрі .

Планета. Вважається , що богиня Siddhidatri забезпечує напрям і енергію планети Кету . Тому планета Кету регулюється нею.

Іконографія. Богиня Siddhidatri сидить на Камала і їде на леві. Вона зображується з чотирма руками. У неї є Гада в одній правою рукою , чакри в іншому правом , квітка лотоса в одній лівій руці і Shankh в іншій лівій руці.

Деванагарі Ім'я - सिद्धिदात्री Вона Богиня , хто володіє і дарує всі види сиддхи до її відданих. Навіть Господь Шива є всі Сіддхі милістю богині Siddhidatri . Вона поклоняються не тільки людей , але і Діва , гандхарви , Asura , Якша і Сідха . Господь Шива отримав звання Ардха - Narishwar коли Богиня Siddhidatri з'явився з його лівій половині .

 • 2.Кушманда. Після прийняття форму Siddhidatri , богиня Парваті почали жити всередині центру Сонця таким чином , що він може звільнити енергію Всесвіту. З тих пір богиня відома як Kushmanda . Kushmanda є Богиня , хто має владу і можливість жити всередині Сонця. Світіння і сяйво її тіла , як світловий , як у Сонця . Богині Kushmanda поклоняються на четвертий день Наваратрі . Вважається , що богиня Kushmanda забезпечує напрям і енергію Сонця. Тому Бог Сонце регулюється богині Kushmanda .

Іконографія - Богиня Siddhidatri їде на левиці. Вона зображується з вісьмома руками. У неї є Kamandal , Dhanush , Bada і Камаля в умілих руках і Амрит Калаш , Япончик Мала, Гада і чакри в лівих руки в такому порядку.

Деванагарі Ім'я - कूष्माण्डा. Богиня Kushmanda має вісім рук , і через це вона також відомий як Ashtabhuja Деві. Вважається , що вся влада , щоб дарувати Сіддхі і Niddhis знаходяться в її Япончика Мала.

Він заявив , що Вона створила цілий всесвіт , яка називається Брахманда ( ब्रह्माण्ड ) на санскриті , на просто блимає трохи її усмішці. Вона також любить Балі білого гарбуза , відомої як Kushmanda ( कुष्माण्ड ) . Через її асоціацію з Брахманда і Kushmanda Вона широко відома як Богиня Kushmanda .

 • 3. Брахмачаріні. Після Kushmanda форми , богиня Парваті прийняв народження в будинку Дакша Праджапаті . У такому вигляді богиня Парваті була велика Саті і її незаміжні форма поклоняються як богині Brahmacharini .

Навратрі Поклоніння - Богиня Brahmacharini поклоняються на другий день Наваратрі .

Вважається , що Господь Мангал , Марс, постачальник всіх станів , регулюється богинею Brahmacharini .

Іконографія - Богиня Brahmacharini зображується як ходити на босу ногу. У неї є дві руки і Вона несе Япончик Мала в правій руці і Kamandal в лівій руці.

Деванагарі Ім'я - ब्रह्मचारिणी. Богиня Brahmacharini зробила серйозну аскезу , щоб отримати Господа Шиву , як її чоловіка . Вона практикувала жорсткий аскетизм і завдяки якому вона називалася Brahmacharini .

Він заявив , що під час її покаяння , щоб отримати Господу Шиві , як її чоловік Вона провела 1000 років на дієті квітів і фруктів і ще 100 років на дієті на листові овочі під час сну на підлозі.

Далі Вона пішла суворого режиму натщесерце під час перебування у відкритому місці в палючих влітку , суворих зим і бурхливих дощів. Згідно індуїстським міфологіях Вона була на дієті Bilva залишає за 3000 років , поки Вона молилася Господу Шанкар . Пізніше Вона навіть перестала їсти Bilva листя і продовжила своє покаяння без їжі і води. Вона була відома як Aparna коли Вона залишила їжі Bilva листя .

Як ходять легенди Богиня Brahmacharini приреченим на заклання себе , бажаючи отримати батька в своєму наступному народженні , які можуть поважати свого чоловіка Господь Шива .

 • 4. Шаїлпутрі. Після самоспалення як богині Саті , богиня Парваті прийняв народження як дочка повелителя Гімалаїв. На санскриті Shail означає гору і у зв'язку з чим Богиня була відома як Shailputri , дочки гори. Богині Shailputri поклоняються на перший день Наваратрі .

Вважається , що Місяць , постачальник всіх станів , регулюється богинею Shailputri і будь поганий ефект Місяця можуть бути подолані , поклоняючись цій формі Аді Шакті .

Іконографія. гора богині Shailputri є бик , і через це вона також відомий як Vrisharudha ( वृषारूढ़ा ) . Богиня Shailputri зображений з двома руками. Вона несе Trishul в правій руці і квітка лотоса в лівій руці.

Деванагарі Ім'я - शैलपुत्री. Вона також відома як Хемаваті і Парваті . Через її важливості серед усіх дев'яти форм Богині Shailputri поклоняються на перший день Наваратрі . Подібно її попередньому житті , як богині Саті , Богиня Shailputri одружилися богу Шиві .

 • 5. Махагаурі. Згідно міфології , богиня Shailputri у віці шістнадцяти років був дуже гарний і був благословенний світлою шкірою . Через її крайньої світлою шкірою вона була відома як богиня Mahagauri . Богині Mahagauri поклоняються на восьмий день Наваратрі .Вважається , що планета Раху регулюється богинею Mahagauri .

Іконографія. гора богині Mahagauri а також Богиня Shailputri є бик , і через це вона також відомий як Vrisharudha ( वृषारूढ़ा ) . Богиня Mahagauri зображений з чотирма руками. Вона несе Trishul в одному праву руку і тримає друге правою рукою в Абхая мудрі. Вона прикрашає дамару в одній лівій руці і тримає другу ліву руку в Varada мудрі.

Деванагарі Ім'я - महागौरी. Як випливає ім'я , Богиня Mahagauri надзвичайно справедливим. Через її світлою шкірою Богиня Mahagauri порівнюється з раковини , Місяця і білий квітка Кунда ( कुंद ) . Вона прикрашає білі одягу тільки й завдяки тому , що вона також відомий як Shwetambardhara ( श्वेताम्बरधरा ) .

 • 6. Чандраганта. Богиня Chandraghanta є одружений форма Богиня Парваті . Після того , як вийшла заміж за господа Шиву богині Mahagauri почали прикрашати лоб з половиною Чандра і завдяки якому богиня Парваті була відома як богиня Chandraghanta . Богині Chandraghanta поклоняються на третій день Наваратрі .

Вважається , що планета Шукра, Венера регулюється богинею Chandraghanta .

Іконографія. Богиня Chandraghanta встановлюється на тигриці . Вона носить напівкруглий місяць ( Chandra ) на лобі. Півмісяця на лобі виглядає дзвони ( Гханта ) , і через це вона відома як Чандра - Гханта . Вона зображується з десятьма руками. Богиня Chandraghanta несе Trishul , Гада , Меч і Kamandal в її чотирьох правої руки і тримає п'яту праву руку в Varada мудрі. Вона несе квітка лотоса , стрілка , Dhanush і джапа мала в її чотирьох лівої руки і тримає п'яту ліву руку в Абхая мудрі.

Деванагарі Ім'я - चंद्रघंटा. Ця форма богині Парваті є мирною і для добробуту її відданих. У цій формі Богиня Chandraghanta готовий до війни з усіма її зброї. Вважається , що звук Місяця дзвони на лобі вигнати всіх типів духів від неї відданих.

 • 7. Скандамата. Коли богиня Парваті стала матір'ю Господа Сканди (також відомий як Картікея ) , Мата Парваті була відома як богиня Skandamata . Богиня Skandamata поклоняються на п'ятий день Наваратрі .

Вважається , що планета Будха, Меркурій регулюється богинею Skandamata .

Іконографія. Богиня Skandamata монтує на лютого лева . Вона несе дитину Муругану на колінах. Господь Муруган також відомий як Картікея і брат Господа Ганеші . Богиня Skandamata зображений з чотирма руками. Вона несе квіти лотоса в її верхніх двома руками. Вона тримає немовля Муругану в одному з її правій руці і тримає іншу праву руку в Абхая мудрі. Вона сидить на квітці лотоса і через це Skandamata також відомий як богині падмасане .

Деванагарі Ім'я - स्कन्दमाता. Обличчя богині Skandamata є Shubhra ( शुभ्र ) , який описує її білий колір обличчя. Віддані , які поклоняються цю форму богині Парваті отримати вигоду від поклоніння Господу Картікея . Ця якість володіють тільки Skandamata вигляді богині Парваті .

 • 8. Катяяні. Щоб знищити демона Махішасуру , богиня Парваті прийняла форму богині Катьяяні . Це було найжорстокішим форма богині Парваті . У цій формі Богині Парваті також відомий як воїн богині . Богині Катьяяні поклоняються на шостий день Наваратрі .

Вважається , що планета Бріхаспаті, Юпітер регулюється богинею Катьяяні . Богиня Катьяяні їде на чудовому левові і зображується з чотирма руками. Богиня Катьяяні несе квітка лотоса і меч в її правої руки і тримає її лівої руки в Abhaya і Varada мудрі.

Деванагарі Ім'я - कात्यायनी. За релігійних текстів богиня Парваті народився в будинку шавлії Каті та у зв'язку з чим ця форма богині Парваті відомий як Катьяяні . Син Кат і Катьйі - Ріші Катьйайан народився в дереві родини Катьйа. Катьйайан покаявся у своєму бажанні отримати парамбу у свої дочки. В результаті вона народилася дочкою Катьйайана, і тому її звуть Катьйайані. У неї три очі і вісім рук, в яких вона тримає різні види зброї, сидячи верхи на леві.

 • 9. Каларатрі. Коли богиня видалені зовнішній золотий шкіри , щоб убити демонів на ім'я Шумбха і Нішумбха , Вона була відома як богиня Каларатрі . Каларатрі є найзапекліша і найлютіша форма богині.

Богині Каларатрі поклоняються на сьомий день Наваратрі . Вважається , що планета Шані регулюється богині Каларатрі .

Іконографія. Богиня Каларатрі має темно чорний колір і Вона їде на віслюку. Вона зображується з чотирма руками. Її права рука в Abhaya і Varada мудрі і Вона несе меч і смертоносний залізний серп в її лівій руці.

Деванагарі Ім'я - कालरात्रि. Хоча Богиня Каларатрі є найлютішим форма богині Парваті , вона благословляє її відданих з Abhaya і Varada мудрі. Через її Shubh або сприятливий влади в її лютий вигляд богині Каларатрі також відомий як богині Shubhankari ( शुभंकरी ) . Ім'я богині Каларатрі також пишеться як богині Kalratri і богині Kaalratri .

Каларатрі є сьомою формою в послідовному шануванні матері Дурги в дні Наваратрі . Колір її тіла - темний і чорний. У неї розпатлане волосся . Намисто , що виблискує блискавками , прикрашає її шию. Три її очі , що мають форму космічного яйця , постійно метають блискавки. Коли вона вдихає або видихає , через її ніздрі виривається полум'я . Вона їздить верхи на віслюку. Жестом піднятої правої руки вона завжди дарує благословення всім без винятку. Жестом нижньої правої руки вона усуває страхи. У верхній лівій руці вона тримає подібне шіпу зброю , зроблене з заліза , а в нижній лівій руці у неї кинджал . На форму матері Каларатрі завжди вкрай страшно дивитися , але вона завжди сприятлива по своїй дії . Ось чому інше її ім'я - Шубханкарі ( приносить гарне) . Тому віддані не повинні боятися її .

На сьомий день Наваратрі писання наказують шанування Каларатрі . У цей день розум шукає досягає Сахасрара Чакри . Для такої людини відкривається двері до всіх Сіддхі Всесвіту. У цей день Садхака з усіма своїми здібностями ототожнює себе з Матір'ю Каларатрі . У результаті її прямого бачення перед відданим відкриваються всі чесноти . Всі його гріхи і всі перешкоди на його шляху повністю руйнуються. Він досягає обителі , яка дарує невичерпну чеснота . Мати Каларатрі руйнує нечистоту . Данави , дайте , Ракшаси , бхут , прети та інші злі духи приходять в жах і тікають , як тільки відданий згадує Каларатрі . Вона також усуває негативні планетарні впливи . Її шанувальник не боїться вогню , води , диких звірів , ворогів і ночі. Її милістю він не відчуває жодних страхів. Зберігаючи її форму в своєму серці і медитуючи на неї , відданий повинен шанувати тільки її. Він повинен дотримуватися Яму , данням та Сам'яма ( всі правила і приписи) . Очищення розуму , мови і тіла є необхідними для її вшанування. Вона - Шубханкарі . Сприятливі ефекти , що виникають з її шанування , незчисленні.

Мантри[ред.ред. код]

Gayatri Mantra

Om Kathyayanaya Vidhmahe Kanya Kumari Dheemahe Tanno Durgya Prachodayaath !

Moola Mantra

Om Dhum Durgayai Namaha !

Література[ред.ред. код]

 • Шри Йони Тантра [1]
 • Сурендра Мохан. Ведические таинства. Мистериальные посвящения, медитации, литургические молитвы, мантры,

повседневные обряды. [2]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]