Кундаліні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індуїзм
Категорія КатегоріяПортал Портал
Кундаліні в центрі
Чакри

Кундалінісанскриту;— «згорнутий кільцем», «згорнутий в формі змії») — спляча енергія в основі хребта, за уявленням йогів. Символічно відображається у вигляді змії в три з половиною оберти, що спить в основі хребта. Пробудження кундаліні може відбутися в результаті духовної практики східних традицій (кундаліні-йога, тантра) чи західного окультизму, сильного психологічного шоку, стану закоханості і психологічної роботи над собою[1].

За версією Володимира Антонова, кундаліні— це атмічна (Божественна за рівнем тонкості) енергія, що була накопичена кожною людиною у всіх найкращих епізодах всіх її втілень. Утворюється й накопичується тоді, коли людина перебуває в станах ніжної, витонченої любові. Але ця енергія не втілюється щораз у нові тіла разом із втілюваною частиною душі (дживою), а «складується» у як би «скарбничці», що нагадує витягнуту майже до циліндричної форми повітряну кулю.

Кундаліні — символ фізичної (матеріальної) енергії людини. Зображують у вигляді змії, що згорнута у три з половиною оберти у чакрі муладхара[2].

Література[ред. | ред. код]

  1. Hutchison, Steve (2012). Ваша сила: Матеріальні Магія [Архівовано 3 січня 2013 у Wayback Machine.]. p. 10. ISBN 978-1-300-15331-3.
  2. Jogi., Ukrainskaâ Federaciâ (2016). Joga : fiziologiâ, psihosomatika, bioènergetika (вид. Izd. 3-e, ispr). Harʹkov: Ritm-Plûs. с. 216. ISBN 9789662079463. OCLC 1034644022. {{cite book}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]