Монархія Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королева Австралії
англ. Queen of Australia
Coat of Arms of Australia.svg
The Queen of Australia.jpg
Посаду обіймає
Єлизавета II
Форма звернення Її Величність (Her Majesty) ([1]

Монарх Австралії  — суверен та голова Австралійського Союзу. З 6 лютого 1952 року королевою є Єлизавета II котра представлена генерал-губернатором Австралії.

Монархія конституційного типу за зразком Вестмінстерської системи парламентаризму, тобто монарх є головою виконавчої, законодавчої та судової влади королівства. Влада королеви є майже декларативною та характеризується висловом «панує, але не керує» «англ. reign but not rule».

Спадкування престолу[ред. | ред. код]

Спадкування престолу здійснюється відповідно до Акту про престолонаслідування 1701 року зі змінами від 2011 року. Порядок престолонаслідування визначається за принципом абсолютної прімогенітури (відомої також як шведська система престолонаслідування), тобто престол передається по низхідній лінії незалежно від статі. Крім того, спадкоємець до моменту вступу на престол повинен бути протестантом і складатися в євхаристійному спілкуванні з англіканської церквою, але може вступати в шлюб з католиком.

В даний час спадкоємцем престолу є Чарльз, принц Уельський, спадкоємцем другої черги — його старший син принц Вільям, спадкоємцем третьої черги — старша дитина принца Вільяма принц Джордж Кембриджський.

Королівський прапор[ред. | ред. код]

Штандарт Єлизавети ІІ
Штандарт Єлизавети ІІ

Титул[ред. | ред. код]

  • англ. Elizabeth the Second, by the Grace of God Queen of Australia and Her other Realms and Territories, Head of the Commonwealth

Список монархів[ред. | ред. код]

Ганноверська династія[ред. | ред. код]

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Вікторія (англ. Victoria) Coronation portrait of Queen Victoria - Hayter 1838.jpg 1901 Онучка Георга III, з 1877 р. — імператриця Індії, з 1867 р. королева Домініону Канада.

Саксен-Кобург-Готська династія[ред. | ред. код]

В 1901 р. престол успадкував Едуард VII, син королеви Вікторії та її чоловіка принца Альберта Саксен-Кобург-Готського з родини Веттінів.

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Едуард VII (англ. Edward VII) Edward VII in coronation robes.jpg 1901-1910 Син Вікторії, імператор Індії, король домініонів і колоній.

Віндзорська династія[ред. | ред. код]

В 1917 р. назва Саксен-Кобург-Готськой династії була офіційно змінена на Віндзорську через антинімецькі настрої в роки Першої світової війни.

І'мя Портрет Роки правління Примітки
Георг V (англ. George V) George V of the united Kingdom.jpg 1910-1936 Син Едуарда VII, імператор Індії, король Королівств Співдружності та колоній.
Едуард VIII (англ. Edward VIII) King Edward VIII, when Prince of Wales - Cope 1912.jpg 1936 Син Георга V, імператор Індії, король Королівств Співдружності та колоній. Відрікся від престолу.
Георг VI (англ. George VI) King George VI crop.jpg 1936-1952 Син Георга V, імператор Індії (до 1947 р.), король Королівств Співдружності та колоній.
Єлизавета II (англ. Elizabeth II) Queen Elizabeth II 1959.jpg 6 лютого 1952
по теперішній час
Дочка Георга VI, голова Співдружності націй, королева Австралії, Канади, Нової Зеландії, Антигуа і Барбуди, Багамських Островів, Белізу, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Сент-Вінсент і Гренадин, Сент-Кіттс і Невісу, Сент-Люсії, Соломонових Островів, Тувалу та Ямайки.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. The Realms | British Monarchist Society and Foundation. bmsf.org.uk. Архів оригіналу за 17 жовтня 2016. Процитовано 7 листопада 2016.