Зоофілія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Картина Пауля Авріла «Древній грек зношується з козою»

Зоофі́лія (скотоло́зтво, зооера́стія) — парафілія, статевий потяг до тварин, одержання сексуального задоволення в контактах з ними.

Зустрічається переважно в чоловічої статі, частіше в періоді статевого дозрівання в молодих людей, що виховуються в тісному контакті з тваринами. Для сексуального задоволення, як правило, використовуються домашні тварини (кози, вівці, ослиці, кобили, корови). Помітно рідше зоофілія трапляється в жіночої статі, тут зазвичай використовуються собаки, коти та деякі домашні гризуни. В цілому ж розмаїття варіантів подібних контактів просто безмежне.

Зоофілія в більшості випадків тимчасове, а не постійне заняття і як таке може розглядатися як псевдоперверзія. Зазвичай з появою можливості нормальних статевих стосунків зоофілія припиняється. Зоофілія може супроводжуватися садистськими діями.

Зоофілія в історичному контексті[ред.ред. код]

Причини виникнення[ред.ред. код]

Маленькі діти часто шукають теплоти у стосунках з домашніми тваринами. Навіть тоді, коли вони заміщають контакти з однолітками і заповнюють недолік уваги і ласк дорослих, дружні відносини з тваринами ще не передвіщають їхнього переростання надалі в збочення, хоча деякі форми дитячих ігор із тваринами можуть стати ґрунтом для формування патологічного потягу. Однак в цілому дитячий інтерес та дружба з тваринами не пов'язна та не приводять до зоофілії.

Вважається, що дане збочення, як правило, здебільшого поширене в тваринницьких районах, де звичною є ситуація тривалого перебування чоловіків окремо від жінок, тобто звичною є ситуація в якій неможливо зробити нормальний статевий акт. Також сприяють зоофілії звичаї в ряду країн та народів, які суворо карають дошлюбні зв'язки та невірність, тобто коли юнаки і дівчата можуть почати статеве життя винятково після вступу в шлюб. Саме через це зоофілія, з вівцями, ослицями, широко розповсюджена в ряді ісламських країн. Також причинами зоофілії є відсутність статевого партнера який сексуально задовольняє людину. Сприяє зоофілії сексуальна нерозбірливість, тобто здатність задовольняти свої статеві потреби з будь-яким доступним у даний момент еротичним об'єктом, включаючи тварин.

За результатами досліджень до половини юнаків у деяких сільських місцевостях мали зоофільні контакти, причому в багатьох вони завершувалися еякуляцією і оргазмом. Дослідження, проведені з декількома поколіннями, дозволили відзначити, що поширеність зоофілії серед чоловіків знижується з покоління в покоління, а серед представників одного покоління вона наростає від 15 до 25 років, а потім частота контактів з тваринами знижується[Джерело?].

З самого переліку причин випливає, що в переважній більшості випадків зоофілія є замісним збоченням, що обумовлене тривалою ізоляцією від представників протилежної статі при доступному контакті з тваринами наприклад, серед пастухів, конюхів тощо. Зазвичай у людини не виникає стійкого, виключного статевого потягу до тварин.

Ступені[ред.ред. код]

Зоофілія має кілька ступенів інтенсивності.

Приховані, чи підсвідомі, зоофільні нахили. Вони виявляються у вигляді еротичних снів і нестатевих контактів із тваринами. Ці контакти приносять задоволення, дещо відмінне від сексуального.

Явні зоофільні нахили. Виявляються в мастурбації при сексуальних фантазіях про тварин в яких сама людина є активним учасником зоофільних контактів. При нормальному статевому сама людина чи її партнер подумки асоціюється з твариною.

Зоофільна мастурбація — використання тварин для статевого задоволення через торкання тваринами статевих органів. Збудження, зазвичай, настільки велике, що людина майже завжди досягає оргазму. Частіше зоофільна мастурбація зустрічається в жінок, що за допомогою спеціального дресирування привчають своїх домашніх тварин, переважно котів і собак до кунілінгусу.

Зоофілія як замінний елемент сексуальної поведінки. Стосуєтьсялюдей, що епізодично вступають у сексуальні контакти з тваринами, пояснюючи це відсутністю можливості співжиття з нормальним партнером. Тварина служить тут заміною людини.

Зоофілія як поведінка, що супроводжує інші сексуальні збочення, наприклад садизм.

Зоофілія як повномасштабна постійна збочена форма сексуальної поведінки. При такому ступені інтенсивності зоофілії сексуальні контакти з тваринами служать основним, чи навіть єдиним джерелом досягнення сексуального задоволення.

В останніх трьох випадках зоофильні контакти виявляються в анальних, оральних чи вагінальных контактах із тваринами відповідно.

Чоловікам об'єктами сексуального задоволення служать великі домашні тварини кози, вівці, ослиці, кобили, корови, але зустрічаються випадки статевих актів з домашніми птахами (кури, гуси) і дрібними тваринами (кролі і тощо), що звичайно супроводжується проявами садизму. У більшості випадків контакти чоловіків із тваринами проходять як статевий акт. Серед жінок зоофілія поширена значно менше і відбувається частіше як кунілінгус із собаками і кішками, хоч трапляються і випадки вагінального сексу.