Зоряні війни (музика)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Му́зика «Зо́ряних во́єн»  — музика написана американським композитором Джоном Вільямсом до фільмів із серії «Зоряні війни». З 1977 по 1983 роки ним були написані композиції до оригінальної трилогії (IV, V, VI частини), а з 1999 по 2005 до трилогії-приквелу (І, ІІ, ІІІ).

Музичні твори Вільямса схожі на музику пізнього романтизму, а саме на твори Ріхарда Штрауса та Ріхарда Вагнера. Також саундтреки Джона Вільямса входять до складу Золотого віку в Голлівуді.

Джордж Лукас відзначав, що найбільший успіх Зоряних війн криється не у спецефектах, а саме в музиці до них та в простому сюжеті.

Найвідоміші композиції[ред. | ред. код]

  • «Star Wars (Main Theme)» (виконується в усіх стрічках саги)
  • «Rebel Fanfare» (виконується в усіх епізодах, проте найбільше у IV, VI та ІІІ)
  • «Force Theme» (в усіх частинах)
  • «Princess Leia's Theme» (в III, IV, V і VI)
  • «Imperial Motif» (найбільше в IV)
  • «Імперський марш» (найбільше в V частині, є темою Дарта Вейдера)
  • «Duel of the Fates» (І, ІІ та ІІІ)
  • «Battle of the Heroes theme» (ІІІ частина)
  • «General Grievous theme» (ІІІ частина)

Саундтреки[ред. | ред. код]

Епізод IV: Нова надія[ред. | ред. код]

Обкладинка першого альбому (1977)

Основна стаття: Зоряні війни: Нова надія (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія (саундтрек) — перший альбом композитора Джона Вільямса до першої частини Зоряних війн «Зоряні війни. Епізод IV. Нова надія».

Записаний у березні 1977 року. Мелодії виконувалися Лондонським симфонічним оркестром, надалі він виконував всі композиції до наступних фільмів саги. Запис відбувався в Лондоні. Диригентом оркестру був Джон Вільямс.

Альбом був перевиданий у 1997 та 2004 роках.

Епізод V: Імперія завдає удару у відповідь[ред. | ред. код]

Обкладинка перевиданого саундтрека (2004)

Основна стаття: Зоряні війни: Імперія завдає удару у відповідь (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод V: Імперія завдає удару у відповідь (саундтрек) — альбом Джона Вільямса до фільму «Зоряні війни. Епізод V. Імперія завдає удару у відповідь».

Вперше виданий 1980 року у США, за п'ять днів до прем'єри стрічки.

У 1997 та 2004 роках був перевиданий. Видання 1997 року є повнішим за оригінальне, адже містить 19 композицій та додаткові треки, прослуховування яких займає трохи більше двох годин.

Оригінальний саундтрек 1980 складається із 10 композицій. Був записаний в грудні 1979, та у січні 1980 р.

Епізод VI: Повернення джедая[ред. | ред. код]

Саундтрек «Епізод VI: Повернення джедая» (2004)

Основна стаття: Зоряні війни: Повернення джедая (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод VI: Повернення джедая (саундтрек) — музичний альбом до фільму Зоряні війни. Епізод VI. Повернення джедая, який написав Джон Вільямс. Вперше був виданий у 1983 році компанією «RSO Records».

Записаний в січні та лютому 1983 року.

У 1997 та 2004 роках альбом було перевидано та доповнено композиціями з фільму, які до цього не були включені до списку оригінального видання.

Однією з цікавинок альбому є те, що він перший з-поміж інших саундтреків «Зоряних війн» був записаний у цифровому вигляді.

Епізод І: Прихована загроза[ред. | ред. код]

Обкладинка музичного альбому

Основна стаття: Зоряні війни: Прихована загроза (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод І: Прихована загроза (саундтрек) — музичний альбом, який містить 17 саундтреків американського композитора Джона Вільямса до фільму Джорджа Лукаса «Зоряні війни. Епізод I. Прихована загроза».

Альбом був виданий 4 травня 1999 року, за два тижні до прем'єри стрічки. Однак за проханням багатьох фанатів кіносаги, 14 листопада 2000 року було видано доповнений варіант альбому, який містив усі композиції з фільму (68 треків).

Саундтрек був повністю записаний в лютому 1999 в приміщенні «London Studio». Композиції виконувалися Лондонським симфонічним оркестром. Диригентом оркестру був Джон Вільямс.


Епізод ІІ: Атака клонів[ред. | ред. код]

Саундтрек до другого епізоду

Основна стаття: Зоряні війни: Атака клонів (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод ІІ: Атака клонів (саундтрек) — музичний альбом до фільму «Зоряні війни. Епізод II. Атака клонів», який вийшов 23 квітня 2002 року. Альбом складається з 13 композицій, а також містить додатковий трек, під назвою «On the Conveyor Belt».

Однією з цікавостей альбому саундтреків є те, що він видавався з чотирма різними обкладинками.

Альбом був записаний у січні 2002, в лондонській студії. В записі брали участь Лондонський симфонічний оркестр і хор. Джон Вільямс виступив як композитор та диригент.


Епізод ІІІ: Помста ситхів[ред. | ред. код]

Обкладинка до саундтрека «Епізод ІІІ: Помста ситхів»

Основна стаття: Зоряні війни: Помста ситхів (саундтрек)

Зоряні війни. Епізод ІІІ: Помста ситхів (саундтрек) — музичний альбом Джона Вільямса до фантастичного фільму Джорджа Лукаса «Зоряні війни. Епізод III. Помста ситхів», який вийшов 3 травня 2005 року, за два тижні до прем'єри стрічки.

Це був останній 6-й саундтрек до останнього фільму кіносаги «Зоряні війни».

Альбом містить 15 композицій, а також DVD-бонус «Зоряні війни:Музична подорож». Він складається з 16 музичних відеокліпів, які, у свою чергу, є фрагментами з 6 фільмів Зоряних війн і супроводжуються музичними темами Джона Вільямса.

Саундтрек був обраний на сайті Amazon.com до Топ-100 за 2005 рік, під № 83[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

У 1977 році Джон Вільямс отримав Оскара та Золотого глобуса «за найкращу музику до фільму» «Зоряні війни. Епізод IV». У 1978 та 1981 роках — 5 премій Греммі.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]