Колійна машинна станція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Знімання ланки КМС

Колійна машинна станція (КМС) — механізоване рухоме підприємство колійного господарства, яке виконує планові роботи щодо ремонту колії на експлуатаційних частинах залізниці. Як правило, КМС складається із підготовчої, основної та опоряджувальної колон (ланкову колію збирають та розбирають на автоматичних та напівавтоматичних лініях виробництва). Одне із структурних підприємств ПАТ «Укрзалізниця».

Історія виникнення[ред. | ред. код]

1 квітня 1936 року Л. М. Каганович видав наказ 35/Ц «Об организации машинно-путевых станций» і на Московсько-Курській залізниці виникло 50 машино-колійних станцій. У зв'язку з різким збільшенням колійних робіт було прийнято рішення (наказ № 365/Ц з 20 квітня 1944 року) про створення ще 10 додаткових КМС. 30 квітня 1953 року в зв'язку з постановою Ради Міністрів СРСР № 1140 було організовано Всесоюзний трест по реконструкції залізничних колій «Рекколія». У 19521955 рр. було створено ще 18 нових КМС (загалом 82 у «Рекколії»).

Призначення[ред. | ред. код]

КМС виконує такі види ремонтів як: реконструкція верхньої будови колії, всі види капітального ремонту, підсилення середнього, середній та підйомочні ремонти колії, заміна стрілочних переводів, заміна рейок нових та старих, підсилення земляного полотна, захист від снігових заметів та затоплення колії. Важливою задачею КМС є збільшення ефективності виконання наданих у графік руху поїздів «вікон», зниження втрат через затримку поїздів, на основі надання прогресивних технологій і найкращого використання машин і механізмів.

Списки колійно-машинних станцій Укрзалізниці[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Не колесом единым. Магiстраль. 23 лютого 2011. Архів оригіналу за 6 травень 2016. Процитовано 23 квітень 2016. (рос.)

Джерела[ред. | ред. код]

Наталья Лазарева. Последнее место ссылки [Останнє місце заслання]. (рос.)