Масове вбивство в Хайбаху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Башта в селищі Хайбах, рисунок 1888

Масове вбивство жителів у Хайбаху — юридично не доведене убивство чеченців, здійснене 27 лютого 1944 року співробітниками радянського НКВС в гірському аулі Хайбах Галанчозького району Чечено-Інгушської АРСР.

Під час депортації чеченців з Чечні у 1944 році НКВС зіткнулись з труднощами при виселенні жителів гірських селищ. Окрім, погодних умов провести виселення в установлені терміни не дозволили недостатність сил і транспортних засобів для проведення спецоперації. Згідно з планами керівництва СРСР, ніхто не повинен був залишатися на своїй території, тому в ряді населених пунктів війська НКВС знищили мирне місцеве населення просто на місці, зокрема шляхом спалення живих людей.

В стайні Хайбаху були зібрані люди з хуторів Нашхоєвської сільської ради та інших населених пунктів Галанчожського району, які не могли самостійно спуститися з гір — в основному хворі, діти, люди похилого віку і жінки. Кількість зібраних в стайні становила біля 600-700 осіб. Начальник Далекосхідного крайового управління НКВС віддав наказ зачинити двері і підпалити стайню, а людей, що намагалися вирватися з вогню — розстрілювати.

Посилання[ред. | ред. код]