Метросексуал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Метросексуа́л (англ. Metrosexual) — термін, введений у 1994 році (разом з іменником «метросексуальність») британським журналістом Марком Сімпсоном для позначення сучасних чоловіків будь-якої сексуальної орієнтації, що мають яскраво виражений естетичний смак і що витрачають інколи багато часу і грошей на удосконалення свого зовнішнього вигляду та способу життя.

Термін «метросексуал» — протилежність термінові «мачо». Метросексуали — шанувальники усього витонченого, прекрасного, піклуються про свою зовнішність, відвідують косметичні салони, дотримуються моди.

У перекладі з американського сленгу слово «метросексуал» виникло в результаті об'єднання двох слів: мегаполіс і стать. Метросексуал - це чоловік, який ретельно стежить за собою - фігурою, зовнішністю, стилем в одязі. Головна відмінність таких чоловіків від звичайних - вдосконалення себе і свого зовнішнього вигляду - це їх мета в житті. Багато в чому чоловіки з таким стилем життя схожі на жінок - люблять ходити в магазини, стежать за станом шкіри і волосся, використовують дорогі парфуми і навіть користуються декоративною косметикою.[1]

У XIX столітті схожий культурний феномен був відомий під назвою денді. Пізніше з'явився ідеологічно протилежний термін — «ретросексуал»[2], чоловік, що дотримується традиційних поглядів на відносини з жінками і чоловічою манерою вдягатися.

Відомі метросексуали:

Джерела та посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. metrosexual (2018-02-28). Метросексуал: кто это такой, как отличить от обычного парня. Мужской блог - Метросексуал (ru-RU). Процитовано 2019-11-19. 
  2. Retrosexual (англійською). Архів оригіналу за 2012-02-05.