Йоханан Петровський-Штерн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Йоханан Петровський-Штерн
Народився 6 квітня 1962(1962-04-06) (56 років)
Київ
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність мовознавець
Alma mater  • Московський державний університет імені Ломоносова
 • Брандейський університет
Заклад Північно-Західний університет

Йоханан Петровський-Штерн (англ. Yohanan Petrovsky-Shtern; нар. 6 квітня 1962(19620406), Київ) — радянський і американський історик, філолог, есеїст, перекладач. Відомий своїми дослідженнями кантонізму та критикою твору О. І. Солженіцина «Двісті років разом»[en], присвяченого євреям в Росії. Професор єврейської історії Північно-Західного університету (Іллінойс, США), член-корреспондент Українського наукового інституту Гарвардського університету.[1]

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в Києві, в родині відомого філолога Мирона Петровського, молодша сестра — російський філолог, німецький журналіст і письменник Катя Петровська (нар. 1970). В дитинстві співав у хорі Щедрик.

1984 року закінчив романо-германське відділення філологічного факультету Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. 1988 року в Московському державному університеті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за темою «Поетика Габріеля Гарсіа Маркеса».

В 2001 р. отримав ступінь доктора філософії за дослідження сучасної єврейської історії в Брандейський університет (Массачусетс).

Запрошений професор Спертусовского інституту в Чикаго.

Викладав у Вищій школі соціальних наук в Парижі, а також працював у Національному фонді для гуманітарних наук[en], у Польщі та в Києво-Могилянській академії як лауреат Програми Фулбрайта.

Відомі його роботи з єврейської історії, критика твору О. І. Солженіцина «Двісті років разом»[en][2].

Перекладач творів Борхеса, Ортеги-і-Гассета, Леонардо Шаші[en], Честертона на російську мову.

Нагороди[ред. | ред. код]

Вибрана бібліографія[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Yohanan Petrovsky-Shtern // HURI Associates, Ukrainian Research Institute at Harvard University
  2. Йоханан Петровский-Штерн, Судьба средней линии
  3. Йоханан Петровський-Штерн. Анти-імперський вибір: постання українсько-єврейської ідентичности / Пер. з англ. Павла Грицака і Миколи Климчука за ред. Вадима Дивнича, наук. ред. Ярина Цимбал. – Київ: Критика, 2018 [Український науковий інститут Гарвардського університету; Інститут Критики]. – 432 с., бібл.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Yohanan Petrovsky-Shtern, Crown Family Professor of Jewish Studies and Professor of History // © 2018 Northwestern University, Department of History
  • Yohanan Petrovsky-Shtern, Curriculum Vitae // Northwestern University, Department of History