Промова Сталіна до Політбюро 19 серпня 1939 року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Промова Сталіна до Політбюро 19 серпня 1939 року

19 серпня 1939 року, за чотири дні до підписання радянсько-німецького договору про ненапад (Пакт Молотова-Ріббентропа) Сталін терміново скликав Політбюро ЦК ВКП(б)і керівництво Комінтерну. На цьому засіданні він виступив з промовою. Сталін прямо заявив:

« Досвід останніх 20 років показав, що в мирні часи неможливо підтримувати комуністичний рух у Європі в силі достатній, щоб партія більшовиків змогла захопити владу. Диктатура партії стане можливою лише за умов великої війни. Наш вибір зрозумілий. Ми мусимо прийняти німецьку пропозицію і ввічливо відіслати англо-французькі делегації додому. Нашою безпосередньою перевагою буде повалення Польщі аж до самої Варшави, включно з українською Галичиною.  »

Деякі історики, не знімаючи зі Сталіна відповідальності за агресію проти Польщі, Прибалтики і Фінляндії, ставлять під сумнів сам факт засідання і вважають текст промови фальшивкою уряду Віші (див. Случ, С. З. ). Інші історики доводять що промова мала місце (див. Павлова І. В.). На думку Ю.Н. Афанасьєва ця промова перебуває в одному ряді з виступами Сталіна 5 травня 1941 р. перед випускниками військових академій (а також його репліки й тости на банкеті, влаштованому з цієї нагоди) і на головній Військовій раді 14 травня 1941 р.

Бібліографія[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]