Рагнар Лодброк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
 Ragnar Lodbroks död by Hugo Hamilton.jpg
«Смерть Рагнара Лодброка», травлення, автор — Юго Гамільтон

Рагнар Лодброк (перша половина IX століття) — напівлегендарний норвезький конунг з вікінгів, здійснив низку успішних походів у Францію та Англію. Загинув під час чергового походу в Англію. Гасло Рагнара — «Захід за морями». Мав прізвиська «Волохатий зад» та «Шкіряні штани».

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Норвегії, але значну частину свого життя прожив при дворі данського короля Горрика. Ходив на своєму дракарі від Оркнейських островів до Білого моря.

Три його доньки виткали прапор із зображенням крука. За переказами він мав чарівну силу. Перед походом його розгортали — якщо крук тріпотів крилами, вікінгів чекав успіх. Якщо ні, Рагнар відкладав похід.

Найуспішнішим був похід на Париж у 845 році. У березні кораблі Рагнара увійшли в гирло Сени й підійшли до столиці франків. Король Карл II Лисий (843877) чекав супротивнків, розмістивши своє військо по обидві боки ріки. Але в битві вікінги перемогли. Рагнар наказав повісити 111 бранців. Франки перелякалися й погодилися на перемовини, які відбулися в абатстві Сен-Дені. В підсумку Рагнар отримав 7 тисяч фунтів срібла данини.

У 865 році Рагнар здійснив похід проти англійського королівства Нортумбрія. Але він був розбитий і потрапив у полон. Король Елла, за переказами, наказав кинути Рагнара Лодброка у яму, наповнену отруйними зміями.

Останні слова Рагнар були: «Як би захрюкали зараз мої поросятка, якби дізналися, як воно довелося їх старому кабанові».

Сини Рагнара[ред.ред. код]

і багато позашлюбних дітей, народжених від наложниць.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Про Рагнара Лодброка знятий телесеріал «Вікінги», режисер - Майкл Герст[1]

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]