Рейкотрон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Випробування рейкотрона в Naval Surface Warfare Center, ВМС США, січень 2008.
Принцип дії рейкотрона.

Рейкотрон (рейковий прискорювач мас, рейкова гармата, англ. railgun) — імпульсний електродний прискорювач мас, принцип дії якого пояснюється за допомогою сили Лоренца, що перетворює електричну енергію в кінетичну енергію. Є перспективною зброєю.

Принцип дії[ред.ред. код]

Рейкотрон складається з двох паралельних електродів, званих рейками, підключених до джерела потужного постійного струму. Електропровідна маса, що розганяється, розташовується між рейками, замикаючи електричний ланцюг, і набуває прискорення під дією сили Лоренца, яка виникає при замиканні ланцюга в збудженому наростаючим струмом магнітному полі. Сила Лоренца (сила Ампера) діє і на рейки, приводячи їх до взаємного відштовхування. Іноді використовується рухома арматура, що з'єднує рейки.

Розробки[ред.ред. код]

Створення зброї на основі рейкотрону відбувається у низці країн.

Зокрема, в жовтні 2017 року Інженерний університет військово-морських сил Народно-визвольної армії Китаю поширив повідомлення для ЗМІ про створення електромагнітної гармати-рейкотрону для військових кораблів, яка здатна запускати боєприпас на відстань понад 100 морських миль (близько 185 км) з максимальною швидкістю в 6 Маха. Контр-адмірал Ма Веймінг назвав розробку відповідних озброєнь «ключовою програмою з національної безпеки»[1].

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Військова техніка Це незавершена стаття з алгоритмів чи принципів роботи ОВТ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.