Гурієв Сергій Маратович
Гурієв Сергій Маратович | |
---|---|
ос. Гуыриаты Мараты фырт Сергей | |
Народився | 21 жовтня 1971 (53 роки) Владикавказ, Північно-Осетинська Автономна Радянська Соціалістична Республіка, РРФСР, СРСР |
Країна | Росія |
Діяльність | економіст, викладач університету, соціальний науковець |
Галузь | політична економія, економіка[1], мікроекономіка[1], політика[1], ректор і викладач[d] |
Alma mater | MIPT Department of Control and Applied Mathematicsd (1993) і МФТІ (1993) |
Науковий ступінь | кандидат фізико-математичних наук (1994) і доктор економічних наук[d] (2002) |
Вчене звання | професор і професор[d] |
Науковий керівник | Ігор Поспєловd |
Знання мов | російська, англійська і французька |
Заклад | Російська економічна школаd, Обчислювальний центр А. Дородніцина РАНd, Інститут політичних досліджень і Європейський банк реконструкції та розвитку |
Членство | Справжня Росіяd, Європейська академія і Інститут університетів Франціїd[2] |
Посада | головний науковий співробітникd[3] |
У шлюбі з | Катерина Журавськаd |
Нагороди | |
IMDb | ID 6283483 |
Сайт | sites.google.com/site/sguriev/ |
Сергій Маратович Гурієв (ос. Гуыриаты Мараты фырт Сергей; (21 жовтня 1971, Владикавказ, Північно-Осетинська Автономна Радянська Соціалістична Республіка, РРФСР, СРСР) — російсько-осетинський вчений-економіст.
Головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку з 3 листопада 2015 року по 2019 рік, ректор Російської економічної школи з 2004 по 2013 рік, президент Центру економічних і фінансових досліджень і розробок РЕШ (з 2005 року). З 2013 року, після еміграції у Францію — професор економіки паризької Школи політичних наук (Sciences Po).
Доктор економічних наук та кандидат фізико-математичних наук. Вільно говорить і викладає англійською мовою[4].
Народився 21 жовтня 1971 року в місті Орджонікідзе. За національністю — осетин[5][6]. Його батько Марат Гурієв[7] (нар. 1945) — доктор технічних наук, професор — один з найбільших радянських і російських фахівців з інформаційних технологій (займався розвитком інформаційних технологій в Адміністрації Президента, нині Президент Союзу операторів Інтернет)[8][9]. У віці п'яти років Сергій Гурієв переїхав з родиною до Києва, де згодом закінчив київську фізматшколу Nº 145[10].
У 1988 році поступив в Московський фізико-технічний інститут і переїхав з батьками до Москви[10]. У 1993 закінчив з відзнакою МФТІ. У 1994 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Деякі математичні моделі формування інвестицій та заощаджень», отримав вчений ступінь кандидата фізико-математичних наук. У 1997—1998 роках стажувався на економічному факультеті Массачусетського технологічного інституту. З 1998 року працює в Російській економічній школі. У 2001 р. захистив докторську дисертацію по темі «Негрошові форми розрахунків у російської економіці»[11]. В якості запрошеного професора (англ. visiting professor) викладав на економічному факультеті Прінстонського університету в 2003—2004 академічному році. Є науковим співробітником Центру з досліджень у галузі економічної політики Centre for Economic Policy Research (Лондон) та співредактором журналу Economics of Transition[en] (Лондон).
Входив у першу сотню кадрового резерву президента Росії[12].
У 2010 році — співведучий програми «Післязавтра» на радіостанції «Ехо Москви»[13].
У 2012 році за дорученням президента Російської Федерації Дмитра Медведєва брав участь у підготовці доповіді групи експертів, очолюваної Тамарою Морщаковою[12], про другу кримінальну справу Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва. Загальний висновок доповіді шести незалежних експертів ставив під сумнів доведеність вини бізнесменів, законність і справедливість винесеного ним суворого вироку[14]. У 2012—2013 роках Гурієв неодноразово виступав з публічною критикою економічної політики уряду Росії, разом з тим він брав участь у підготовці текстів низки виступів голови уряду Д. Медведєва.
У лютому та квітні 2013 року Гурієв в рамках «другої справи ЮКОСа» тричі побував на допиті в якості свідка у Слідчому комітеті Російської Федерації загальною тривалістю 10 годин. Слідство підозрювало, що за підготовку вигідних результатів доповіді у справі Ходорковського-Лебедєва колишні співробітники ЮКОСа матеріально стимулювали експертів. С. Гурієв цю інформацію категорично заперечує, заявляючи, що не отримував жодних коштів від представників ЮКОСа[14].
У квітні 2013 року у Гурієва з санкції судді Басманного суду Ірини Скуридиної пройшов обшук, вилучено листування за кілька років[12][15].
30 квітня 2013 року з дотриманням максимально можливих заходів обережності Гурієв вилетів з «Шереметьєво» в Париж, але факт його еміграції став надбанням громадськості тільки 28 травня[12]. У жовтні 2015 року президент Путін охарактеризував від'їзд Гурієва з Росії як втечу[16].
28 травня 2013 року Гурієв подав у відставку з посади ректора РЕШ[17] та пояснив, що перебуває у відпустці у Парижі[18]. 30 травня рада директорів РЕШ задовольнила заяву про відставку. Тим не менш, Гурієв зберіг професорську посаду у школі[19]. Пояснюючи свій від'їзд до Франції в інтерв'ю газеті The New York Times, Гурієв повідомив журналістам про відчуття «суб'єктивної неприязні» з боку влади в Росії, про те, що після багатогодинних допитів почав турбуватися про можливе притягнення його у справі як підозрюваного, про тривожні перспективи вилучення закордонного паспорта та обмеження права пересування, майбутньої розлуки з родиною. Гурієв оголосив, що не хоче жити в страху, тому не повернеться в Росію, «поки є хоча б мізерний шанс втратити свободу»[14][20].
31 травня, незважаючи на самовідвід, набрав найбільшу кількість голосів на виборах в наглядову раду Ощадбанку, значно випередивши за результатами голосування голову правління банку Германа Грефа[21].
З 2013 року живе у Франції в еміграції. Займає посаду довічного професора економіки (tenured professorship) паризької Школи політичних наук Sciences Po. Займається науковими дослідженнями, викладає три години на тиждень (72 години на рік)[4], читає студентам мікроекономіку і політекономіку[12]. У грудні 2013 року в інтерв'ю «Новій газеті» Гурієв визнав, що навіть якщо б він не емігрував, а залишився ректором, то все одно був вже не в змозі допомогти РЕШ. «Навіть якщо б мене не посадили, працювати як раніше, я не зміг би. Люди дивляться на людину, яку тягають на допити по справі ЮКОСа, як на зачумлену. Тому розділити мої проблеми і проблеми Школи було необхідним рішенням в будь-якому випадку». Гурієв вітав призначення ректором РЕШ Симеона Дянкова і оцінив його як унікального фахівця.
Бути публічним інтелектуалом в Росії, на думку вченого — небезпечно, тому повертатися в Росію Гурієв не планує[4].
Перебуваючи в еміграції, Гурієв продовжує залишатися в статусі свідка у першій справі ЮКОСа № 18-41/03, відкритій в 2003 році і станом на кінець грудня 2013 року — не закритій; кожні три місяці кримінальна справа продовжується компетентними органами, з якими Гурієв змушений підтримувати процесуальне спілкування по листуванню[4]. Станом на 2015 рік розслідування справ, пов'язаних з ЮКОСом, в Росії не припинялося, однак і допити слідчими органами не проводилися[16].
Вже проживаючи і працюючи в Парижі, Гурієв перебував під наглядом російських спеціальних служб[4][12].
1 жовтня 2015 року президент РФ Путін на засіданні Ради з прав людини оголосив, що у російської влади немає претензій до Гурієва, він може безбоязно і безперешкодно повернутися в Росію, чому на батьківщині будуть тільки раді[16].
У жовтні 2015 року стало відомо, що Гурієв є кандидатом на посаду головного економіста Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), при цьому офіційно Росія не мала відношення до його висунення. 3 жовтня його призначено на цю посаду. Почав роботу з літа 2016 року[22][23].
У листопаді 2016 року вперше за три роки, вже в якості головного економіста ЄБРР, Гурієв відвідав Росію. У першому інтерв'ю на російській землі міжнародний чиновник зазначив, що «це дуже важлива для нас країна», висловив занепокоєння зростанням бідності в Росії і прогнозував, що нічого супертехнологічного державі, що знаходиться в ізоляції через санкції, створити не вдасться[24].
У вересні 2018 р. на конференції Russian Economic Challenge 2018 торкнувся проблем нерівності у світі і Росії[25].
Дружина — Катерина Журавська (р. 1972), професор економіки Паризької школи економіки[14][26]. У сім'ї двоє дітей[27].
Член Ради при Президенті Російської Федерації з науки, технологій та освіти (з 16 вересня 2008 року). З 20 вересня 2010 року — член Комісії при Президентові Російської Федерації щодо реалізації пріоритетних національних проектів і демографічної політики.
Член Ради з грантів Уряду Російської Федерації для державної підтримки наукових досліджень, проведених під керівництвом провідних вчених в російських освітніх установах вищої професійної освіти (з 9 квітня 2010 року).
Є членом Наукової ради дослідного інституту BRUEGEL (Брюссель, Бельгія) та Консультативного комітету Інституту міжнародної економіки імені Петерсона. У червні 2010 року обраний в раду громадського руху «ЗаМодернизацию.ру»[28]. З 2012 року і до від'їзду з Росії був членом Відкритого уряду Дмитра Медведєва.
Гурієв брав участь у розробці програми Партії прогресу Олексія Навального і програми Демократичної коаліції, до складу якої входила ця партія[22].
Незалежний член кількох спостережних рад в акціонерних товариствах та фондах: Спостережної ради ВАТ «Сбербанк Росії» (2008-14), Наглядової ради ВАТ «Россельхозбанк» (2008-09), Наглядової ради Агентства з іпотечного житлового кредитування (АІЖК) (2008-12), громадської Ради Фонду «Династія» (2007-15), Ради директорів ВАТ «Альфастрахування» (2009-13) і Ради директорів ВАТ «Російська венчурна компанія» (2009-13), Ради директорів ВАТ «ЕОН Росія» (2013-14).
В газеті «Ведомости» Гурієв вів з 2003 року регулярну колонку (з 2008 року — спільно з Олегом Цивінським); а з 2007 року — колонку в російської версії журналу «Форбс». Публікувався також у виданнях The New York Times, Financial Times, Washington Post, Moscow Times, проект Project Syndicate, журналах «Експерт», «Вогник», «Російський Фокус»[27]. Після подій на Манежній площі написав колонку з назвою «Геть Росію для росіян»[5], і брав участь у мітингу «Росія для всіх»[29].
У червні 2015 року став єдиним громадянином Росії, запрошеним на щорічне засідання Більдербергського клубу[30].
З лютого 2022 року є учасником Антивоєнного комітету Росії[31]. В березні 2022 року разом із Борисом Акуніним та Михайлом Баришниковим запустив благодійний проект «Справжня Росія» (True Russia), спрямований на збір коштів на користь українських біженців[32][33].
Старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки імені Петерсона — Андерс Ослунд у статті для «Foreign Policy» стверджує, що знає Гурієва вже 20 років, вважаючи його «дійсно видатною особистістю», одним з кращих російських економістів, який «має значний послужний список наукових публікацій у міжнародних журналах». Він також вважає, що саме завдяки Гурієву Російська економічна школа змогла краще викладати економічну освіту «не тільки в Росії, але і на європейському континенті». Щодо еміграції він висуває версії, пов'язані з близькістю Гурієва до прем'єр-міністра Медведєва і «підтримувані ним тісні особисті зв'язки з опозиційним політиком Олексієм Навальним»[34].
Працював у галузі досліджень з різних аспектів теорії контрактів, захисту прав інтелектуальної власності, корпоративного управління, трудової мобільності, економічної теорії політики, економіки розвитку і перехідного періоду, а також нової інституціональної економіки, публікуючи статті в міжнародних реферованих журналах[35].
У своїх працях розглядав питання щодо аксіоматичної теорії корисності, інвестицій, корупції і бюрократії[36][37][38]. Також з зарубіжними та російськими колегами проводив дослідження з російської бартерної економіки, міграції і ролі олігархів в становленні російського капіталізму[39][40]. В галузі економіки розвитку був одним з авторів, що досліджували структурні зміни в Радянській Росії при Сталіні, порівнюючи їх з макроекономічним прогресом Японії після Другої Світової і трендами в економіці царської Росії[41][42]. З Костянтином Соніним писав теоретичні праці про свободу мас-медіа, рівень демократії, взаємозв'язок диктатури олігархії і в країнах з нестійкою економікою[43][44].
На серпень 2013 індекс Хірша за версією РИНЦ — 14[45], за версією RePEc — 12[46], за версією Google Scholar — 24[47], за версією Scopus — 10[48].
В РЕШ Гурієв викладав курси «Теорія контрактів», «Мікроекономіка» (різні частини), «Економіка розвитку» (англ. Development economics) — на магістерській програмі з економіки. В рамках програми магістратури з фінансів читав курс «Економіка стратегії» (англ. Economics of Strategy).
- 1998—2002 роки — директор Центру додаткової професійної освіти РЕШ;
- 2002—2004 роки — проректор з розвитку РЕШ;
- 2004—2013 роки — ректор РЕШ;
- з 2005 року до т. ч. — президент Центру економічних і фінансових досліджень і розробок РЕШ.
- 2000 рік — Золота медаль Глобальної мережі розвитку (за кращу дослідницьку роботу по інституційній економіці)
- 2005 рік — Золота медаль Глобальної мережі розвитку (за кращу роботу з безпеки і міграції)
- 2001 рік — премія «Кращий менеджер Російської академії наук».
- 2006 рік — включений Всесвітнім економічним форумом (Давос) до числа «Молодих глобальних лідерів».
- 2009 рік — включений у першу сотню Кадрового резерву Президента Російської Федерації.
- 2012 рік — лауреат Всеросійської премії фінансистів «Репутація» 2012 року в номінації «Кращий незалежний директор фінансового ринку»[49].
- 2019 рік — нагороджений Міжнародною Леонтьєвською медаллю за видатні заслуги в розвитку і викладанні економічної теорії, активне сприяння становленню громадянського суспільства та проведення економічних реформ в Росії [57] .
- Сергей Гуриев. Мифы экономики: Заблуждения и стереотипы, которые распространяют СМИ и политики. — 2-изд. — М. : «Альпина Бизнес Букс», 2009. — 296 с. — ISBN 978-5-904522-07-0.
- Сергей Гуриев, Эндрю Качинс, Андерс Ослунд. Россия после кризиса. — М. : «Альпина Бизнес Букс», 2011. — 394 с. — ISBN 978-5-904522-72-8.
- Sergei Guriev, Daniel Treisman. Spin Dictators: The Changing Face of Tyranny in the 21st Century. — Princeton University Press, 2022.
- видання українською мовою: Сергій Гурієв, Даніел Трейсман. Спін-диктатори. Як змінюється обличчя тиранії в ХХІ строітті. — Видавництво BookChef, 2023. — 432 стор. ISBN 978-6175480540
Є автором публікацій у наукових журналах, серед яких[50]:
- 2004 рік — Red tape and corruption // Journal of Development Economics (англ.), 73(2), pp. 489—504.
- 2005 рік — The role of oligarchs in Ukrainian capitalism // Journal of Economic Perspectives, Winter, 19(1), pp. 131—150 (у співавт. з А. Рачинським).[51]
- 2005 рік — Attaching Workers Through In-kind Payments: Theory and Evidence from Russia // World Bank Economic Review, September, 19(2), pp. 175—202 (у співавт. з Р. Фрибелем).[52]
- 2005 рік — Contracting on time // The American Economic Review, December, 95(5), pp. 1369—1385 (у співавт. з Д. Квасовим).[53]
- 2009 рік — (Un)Happiness in Transition // Journal of Economic Perspectives, Spring, 23(2), pp. 143—168 (у співавт. з Е. Журавською).[54]
- ↑ а б в Чеська національна авторитетна база даних
- ↑ https://www.iufrance.fr/les-membres-de-liuf/membre/2326-sergei-guriev.html
- ↑ https://www.sciencespo.fr/en/news/sergei-guriev-appointed-sciences-po-provost
- ↑ а б в г д Сергей ГУРИЕВ: «Быть публичным интеллектуалом в России — небезопасно» — Комментарии — Новая Газета. Архів оригіналу за 16 липня 2016. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ а б Сергей Гуриев (24 грудня 2010). Долой «Россию для русских»!. российское онлайн-СМИ «Slon.ru». Архів оригіналу за 1 червня 2013. Процитовано 31 травня 2013.
- ↑ Школа злословия — Сергей Гуриев [Архівовано 3 серпня 2019 у Wayback Machine.], 09:37 мин.
- ↑ ГУРИЕВ МАРАТ АЛИКОВИЧ. Архів оригіналу за 24 жовтня 2018. Процитовано 13 червня 2022.
- ↑ ИКС: Персоны: Марат ГУРИЕВ. Архів оригіналу за 3 серпня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Дело эксперта // Журнал «Компания» — Выпуск № 754. Архів оригіналу за 13 червня 2013. Процитовано 6 червня 2013.
- ↑ а б Александр Ластин (28 квітня 2011). Сергей Гуриев. Я бы назвал Обаму горцем. Крупный план / Наука. Журнал «Горец», №3. Архів оригіналу за 31 травня 2013. Процитовано 31 травня 2013.
- ↑ Неденежные формы расчета в российской экономике. Электронная библиотека диссертаций РГБ. Архів оригіналу за 8 грудня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ а б в г д е Мозги на вылет! (исходная ссылка только по подписке) [Архівовано 20 вересня 2020 у Wayback Machine.] Мозги на вылет: Как давили на профессора Сергея Гуриева и почему он предпочел эмиграцию [Архівовано 30 січня 2020 у Wayback Machine.]
- ↑ Радио ЭХО Москвы :: Передачи / Послезавтра. Архів оригіналу за 2 серпня 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ а б в г Экономист С. Гуриев не вернётся в Россию из-за страха потерять свободу, www.rbc.ru, 31.05.2013. Архів оригіналу за 13 листопада 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Дарья Тросникова, Дмитрий Тихонов (31 травня 2013). У Сергея Гуриева изъяли переписку в рамках «второго дела ЮКОСа». Происшествия. Коммерсантъ-Online. Архів оригіналу за 31 травня 2013. Процитовано 31 травня 2013.
- ↑ а б в Путин заявил об отсутствии претензий к Сергею Гуриеву. Архів оригіналу за 4 жовтня 2015. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ СМИ узнали об отставке Гуриева с поста ректора РЭШ (рос.). Lenta.ru. Архів оригіналу за 29 травня 2013. Процитовано 28 травня 2013.
- ↑ «Пресса России: дело ЮКОСа идёт на третий срок?», «Би-Би-Си», 30.05.2013. Архів оригіналу за 16 липня 2013. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Заседание Совета директоров Российской экономической школы. Пресс-релиз (PDF). Российская экономическая школа. 30 травня 2013. Архів оригіналу (PDF) за 31 травня 2013. Процитовано 31 травня 2013.
- ↑ Nikitin, Vadim (6 червня 2013). Russia’s Newest Dissenters. The New York Times. 0362-4331. Архів оригіналу за 2 червня 2021. Процитовано 7 травня 2016.
- ↑ С. Гуриев набрал наибольшее число голосов на выборах в набсовет Сбербанка, РосБизнесКонсалтинг, 31.05.2013. Архів оригіналу за 21 червня 2013. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ а б Гуриева ждут в ЕБРР. Архів оригіналу за 2 травня 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ ЕБРР официально объявил о назначении Гуриева главным экономистом — Новости Экономики — Новости Mail.Ru. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 3 листопада 2015.
- ↑ Сергей Гуриев — РБК: «Ничего супертехнологичного в изоляции не создать». Росбизнесконсалтинг. 14 листопада 2016. Архів оригіналу за 30 листопада 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Московский центр Карнеги 19-20 сентября 2018 г. Конференция Russian Economic Challenge 2018 [Архівовано 16 червня 2020 у Wayback Machine.] Сергей Гуриев о экономическом неравенстве
- ↑ Ekaterina Zhuravskaya [Архівовано 3 серпня 2019 у Wayback Machine.] CV
- ↑ а б Сергей Гуриев. Биография — Вопрос-ответ — Аргументы и Факты. Архів оригіналу за 6 липня 2013. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Модернизацию отдали на интернет-экспертизу // «Коммерсантъ». № 111 (4411) от 24.06.2010 [Архівовано 13 лютого 2011 у Wayback Machine.]. — .
- ↑ Полный Альбац / Понедельник, 01.08.2011: Ирина Ясина, Сергей Гуриев, ректор Российской экономической школы, Виктор Бондаренко. Архів оригіналу за 22 вересня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Бильдербергский клуб: кто приехал на секретную встречу — BBC Русская служба. Архів оригіналу за 31 травня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Антивоенный комитет России. Архів оригіналу за 17 березня 2022. Процитовано 16 березня 2022.
- ↑ Борис Акунин: Думаю, что последняя глава путинского государства началась. [Архівовано 2022-03-18 у Wayback Machine.] // Русская служба BBC, 17 марта 2022
- ↑ благотворительный проект True Russia. Архів оригіналу за 17 березня 2022. Процитовано 22 червня 2022.
- ↑ Russia Forces Out One of Its Best Minds. Архів оригіналу за 28 серпня 2014. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ КРАТКИЙ ПУТЕВОДИТЕЛЬ ПО НАУЧНОЙ РАБОТЕ СЕРГЕЯ ГУРИЕВА [Архівовано 20 вересня 2020 у Wayback Machine.], Константин Сонин
- ↑ Guriev S. Red tape and corruption // Journal of Development Economics — Elsevier BV, 2004. — Vol. 73, Iss. 2. — P. 489–504. — ISSN 0304-3878; 1872-6089 — doi:10.1016/J.JDEVECO.2003.06.001
- ↑ Guriev S. On Microfoundations of the Dual Theory of Choice // The Geneva Risk and Insurance Review — Palgrave Macmillan, Springer Science+Business Media, 2001. — Т. 26, вип. 2. — С. 117–137. — ISSN 1554-964X; 1554-9658; 0926-4957 — doi:10.1023/A:1014382530086
- ↑ Guriev S. Incomplete Contracts with Cross-Investments // The BE Journal in Theoretical Economics — Walter de Gruyter, 2003. — Т. 3, вип. 1. — ISSN 1935-1704; 1555-0478; 1534-5955; 1534-5963; 1534-5971; 1534-598X; 2194-6124 — doi:10.2202/1534-5971.1048
- ↑ Guriev S. The Role of Oligarchs in Russian Capitalism // J. Econ. Perspect. / H. Williams — AEA, 2005. — Vol. 19, Iss. 1. — P. 131–150. — ISSN 0895-3309; 1944-7965 — doi:10.1257/0895330053147994
- ↑ Guriev S. Determinants of interregional mobility in Russia // Econ. Transit. — Wiley-Blackwell, 2004. — Vol. 12, Iss. 1. — P. 1–27. — ISSN 0967-0750; 1468-0351 — doi:10.1111/J.0967-0750.2004.00170.X
- ↑ «Was Stalin Necessary for Russiaís Economic Development?» — Anton Cheremukhin, Mikhail Golosov, Sergei Guriev, Aleh Tsyvinski — (In Progress), April 2013
- ↑ Был ли Сталин нужен России? [Архівовано 18 жовтня 2016 у Wayback Machine.] Slon.ru
- ↑ Guriev S. Dictators and oligarchs: A dynamic theory of contested property rights // Journal of Public Economics — Elsevier BV, 2009. — Vol. 93, Iss. 1-2. — P. 1–13. — ISSN 0047-2727; 1879-2316 — doi:10.1016/J.JPUBECO.2008.07.003
- ↑ EGOROV G., GURIEV S., SONIN K. Why Resource-poor Dictators Allow Freer Media: A Theory and Evidence from Panel Data // Am. Polit. Sci. Rev. / F. Coker — Cambridge University Press, 2009. — Vol. 103, Iss. 04. — P. 645–668. — ISSN 0003-0554; 1537-5943 — doi:10.1017/S0003055409990219
- ↑ (с учётом непривязанных). Архів оригіналу за 3 серпня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Economist Rankings at IDEAS. Архів оригіналу за 30 травня 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Sergei Guriev — Google Scholar Citations. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 21 жовтня 2015.
- ↑ Scopus — Cookies Disabled.
- ↑ Лауреаты Премии «Репутация» в 2012 году. finday.ru. Архів оригіналу за 27 березня 2016. Процитовано 31 березня 2016.
- ↑ SSRN Author Page for Guriev, Sergei M. Архів оригіналу за 5 червня 2013.
- ↑ The Role of Oligarchs in Russian Capitalism. Архів оригіналу за 27 лютого 2018. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Attaching workers through in-kind payments : theory and evidence from Russia. Архів оригіналу за 3 серпня 2019. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ Contracting on Time. Архів оригіналу за 27 березня 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- ↑ (Un)Happiness in Transition. Архів оригіналу за 25 березня 2020. Процитовано 17 травня 2020.
- SciencePro — Department of Economics [Архівовано 19 січня 2020 у Wayback Machine.]
- Офіційна сторінка на сайті РЕШ. (рос.)
- Sergei Guriev's Home Page. Российская экономическая школа. Архів оригіналу за 1 червня 2013. Процитовано 31 травня 2013.(англ.)
- Авторська колонка: Сергей Гуриев. Все материалы автора. Republic. Архів оригіналу за 1 червня 2013. Процитовано 31 травня 2013.
- «Економічний імперіалізм» в суспільних науках: pro et contra [Архівовано 13 вересня 2019 у Wayback Machine.]. С. М. Гурієв проти А. Ст. Бузгалина
- Tony Guriev and Daniel Treisman. «Informational Autocrats». Journal of Economic Perspectives—Volume 33, Number 4—Fall 2019—Pages 100—127 [Архівовано 11 серпня 2021 у Wayback Machine.]