Символ гривні
Символ гривні (₴) — коротке позначення української гривні.
Зміст
Загальні відомості[ред. • ред. код]
Знак «₴» був представлений як символ української гривні 1 березня 2004 року[1].
Дизайн символу було обрано під час конкурсу, проведеного Національним банком України в 2003 році[2].
1 березня 2004 року Національний банк України затвердив графічний знак для позначення української валюти.[3]
Накреслення[ред. • ред. код]
Символ «₴» складається із двох елементів.
Перший і основний елемент являє собою рукописний варіант малої кириличної літери «г», як першої літери у назві «гривня».
Другим елементом є дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і зростання національної економіки України. Схожа ідея традиційно використовується для позначення інших валют, що відокремлює їх від інших символів та піктограм, наприклад у символі єни «¥» та євро «€»[1].
Комп'ютерне представлення[ред. • ред. код]
Знак було включено до стандарту Unicode версії 4.1, який опубліковано у 2005 році. Він присутній в операційній системі Microsoft Windows на клавіатурній розкладці «Українська розширена», починаючи з версії 6.0 (Windows Vista).
Знак гривні також можна набрати і у iOS, якщо в налаштуваннях «Налаштування → Основні → Мова та регіон → Країна» обрати «Україна».
Як поставити знак ₴ у Microsoft Office Word[ред. • ред. код]
Набираємо на клавіатурі 20B4, ставимо курсор на кінець набраного тексту на тискаємо одночасно клавіші Alt та X(латинська розкладка), відпускаємо клавіші, маємо замість написаного тексту ₴. Або на українській розкладці: Shift + ~.
Цікаві факти[ред. • ред. код]
Символ гривні є майже ідентичним до символу половини давньоримської одиниці ваги — секстули (ROMAN DIMIDIA SEXTULA SIGN 𐆔)[4], різниця лише у кількості горизонтальних рисок — у символа гривні їх дві, у давньоримської одиниці маси — одна.
Див. також[ред. • ред. код]
Примітки[ред. • ред. код]
- ↑ а б Опис графічного знака національної грошової одиниці України. 03.03.2004. Архів оригіналу за 10 мая 2007. Процитовано 13 октября 2010.
- ↑ Відкрите інтернет-голосування за символ гривні. Архів оригіналу за 2003-11-04. Национальный банк Украины.[недоступне посилання]
- ↑ Гривня отримала офіційний графічний символ
- ↑ Unicode Character 'ROMAN DIMIDIA SEXTULA SIGN'
Посилання[ред. • ред. код]
|