Символ гривні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Символ гривні () — коротке позначення української гривні.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Знак «₴» був представлений як символ української гривні 1 березня 2004 року[1].

Дизайн символу було обрано під час конкурсу, проведеного Національним банком України в 2003 році[2].

Символ гривні

1 березня 2004 року Національний банк України затвердив графічний знак для позначення української валюти.[3]

Накреслення[ред.ред. код]

Символ «₴» складається із двох елементів.

Перший і основний елемент являє собою рукописний варіант малої кириличної літери «г», як першої літери у назві «гривня».

Другим елементом є дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і зростання національної економіки України. Схожа ідея традиційно використовується для позначення інших валют, що відокремлює їх від інших символів та піктограм, наприклад у символі єни «¥» та євро «€»[1].

Комп'ютерне представлення[ред.ред. код]

Знак було включено до стандарту Unicode версії 4.1, який опубліковано у 2005 році. Він присутній в операційній системі Microsoft Windows на клавіатурній розкладці «Українська розширена», починаючи з версії 6.0 (Windows Vista).

Знак гривні також можна набрати і у iOS, якщо в налаштуваннях «Настройки → Основні → Мова та регіон → Країна» обрати «Україна».

Як поставити знак ₴ у Microsoft Office Word[ред.ред. код]

Набираємо на клавіатурі 20B4, ставимо курсор на кінець набраного тексту на тискаємо одночасно клавіші Alt та X(латинська розкладка), відпускаємо клавіші, маємо замість написаного тексту ₴. Або на українській розкладці: Shift + ~.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Символ гривні є майже ідентичним до символу половини давньоримської одиниці ваги — секстули (ROMAN DIMIDIA SEXTULA SIGN 𐆔)[4], різниця лише у кількості горизонтальних рисок — у символа гривні їх дві, у давньоримської одиниці маси — одна.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]