Султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Султан (араб. سلطان‎) — ісламський титул, що несе моральне навантаження і релігійну владу, оскільки роль правителя була визначена в Корані. Проте султан не повинен обов'язково бути релігійним наставником, главою.

Вважається, що титул султана нижчий за титул халіфа, проте в Єгипетському Султанаті з 1261 по 1517 реальна влада належала султанові, а влада халіфа династії Аббасидів обмежувалася духовною владою. У державах, де правили Чингізиди, титул султана зазвичай вважався нижчим ханського звання.

Наступним після титулу султана — є титул еміра.

Султани Туреччини[ред.ред. код]

В Османській імперії султан був основним титулом правителя, але він вживався паралельно з титулами імператорської гідності хакан, падишаг та хункяр. Уперше він зустрічається на монетах, карбованих в ім’я другого правителя Орхана, але літописи визнають цей титул за Османами лише від Баязіда I. Титул ставився перед власним іменем правителя. Від початку 16 ст. титул султан носили також жіночі представники Османської династії. У цьому випадку титул ставився після імені (наприклад, Хюррем Султан, Гадідже Турхан Султан) або вживався як другий компонент складного титулу (хассекі-султан, валіде-султан).

Султанати[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

Уряд Це незавершена стаття про урядування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Іслам Це незавершена стаття про іслам.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Туреччина Це незавершена стаття з історії Туреччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Розшукується Юрчик небезпечна для тварин людина+380 (98) 746 25 45