Університет Майнца імені Йоганна Гутенберга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

[1]

Університет Майнца імені Йоганна Гутенберга
(JGU)
Johannes Gutenberg-Universität Mainz logo.svg
Оригінальна назва нім. Johannes Gutenberg-Universität Mainz
Тип університет
Країна Merchant Flag of Germany (1946-1949).svg Німеччина
Розташування Майнц
Гасло лат. Ut omnes unum sint (всі різні стануть єдиним)
Засновано 1477
Засновник Diether von Isenburg[d]
Ректор Георг Крауш
Студентів 35 300 (2009/10)
Адреса Майнц, Рейнланд-Пфальц, Німеччина
Сайт www.uni-mainz.de

Університет Майнца імені Йоганна Гутенберга (нем. Johannes Gutenberg-Universität Mainz, (JGU)) — університет, який знаходиться в місті Майнц, земля Рейнланд-Пфальц, в Німеччині.

Історія[ред.ред. код]

Поштова марка ФРН до 500-річчя університету (1977)

Майнцський університет заснований у 1477 році з ініціативи майнцського архієпископа, курфюрста і імперського канцлера Адольфа II Нассауського, який здобув в 1476 дозвіл для цього від римського папи Сікста IV, і при архієпископі Дітері фон Ізенбургзі, який правив після Адольфа. У 1792 році, після розгрому пруськими військами Майнцської республіки, університетське життя поступово завмирає. Після заняття Майнца французами в 1798 університет остаточно припиняє своє існування. Лише на медичному факультеті навчання тривало до 1823 року.

Відродження університету настав після закінчення Другої світової війни, в 1946 році, за підтримки французької окупаційної влади. Першим універсітетским корпусом служила колишня казарма німецьких ВПС (люфтваффе), побудована в 1938 році. У 1972 році, на тлі студентських виступів, які прокотилися по Західній Європі, адміністративна структура Майнцского університету була змінена. Замість звичних факультетів вводяться відділення «з предметів». Нові перетворення такого роду слідували в 2005 і в 2010 роках.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Uni Mainz Neubau.jpg

Майнцський університет входить до десятки найбільших вищих навчальних закладів Німеччини. У зимовий семестр 2010/2011 (WS 2010/2011) тут, в 150 різних інститутах і в клініках медичного відділення, навчається 35.000 студентів. Після структурної університетської реформи, проведеної в 2010 році, університет розділений на 10 відділень. це:

 • Католицька теологія і лютеранська теологія
 • Соціологія, преса і спорт
 • Економіка і право
 • медицина
 • Філософія та філологія
 • Лінгвістика та культурологія
 • Загальна історія та історія культури
 • Фізика, математика та інформатика
 • Хімія, фармакологія і географічні дисципліни (геологія, геофізика, океанологія тощо)
 • біологія

Крім цього, до складу університету з 2010 року включені майнцські Вища школа музики і Вища школа мистецтв. Університет Гутенберга є одним з небагатьох кампус-університетів Німеччини, практичні всі його корпуси розташовані в південно-західній частині міста. Виняток становлять лише університетська клініка та, з 1973 року — відділення лінгвістики і культурології. Також за межами кампуса знаходяться деякі невеликі інститути та відділення — наприклад, семінар журналістики в старій будівлі Університету поблизу Міського театру, інститут ранньої та стародавньої історії з бібліотекою — на площі Шиллер-плац. На території кампусу, з іншого боку, знаходяться електронний прискорювач елементарних частинок і дослідницький реактор TRIGA, ботанічний сад і спортивний комплекс, що включає також стадіон і закритий басейн. Майнцський університет — єдиний в Німеччині, де одночасно є Вищі школи музики і мистецтв — і відділення спорту.

На 2007 рік університет Йоганна Гутенберга займає в Німеччині перше місце по обміну студентами із зарубіжними вищими навчальними закладами. Він також на I місці за відсотком іноземних студентів (15% від загальної кількості учнів). Навчання — платне. За кожен «продовжений» понад встановленого терміну навчання семестр стягується додатково 650 євро.

Університет входить до об'єднання провідних навчальних закладів Німеччини German U15.

Джерела[ред.ред. код]

 1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:University of Mainz", але не має відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q8883601. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.