Грайфсвальдський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грайфсвальдський університет імені Ернста Моріца Арндта
EMAU
Rubenowplatz Greifswald.jpg
Головний корпус університету
Оригінальна назва Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald
Назва латиною Alma Mater Gryphiswaldensis
Заснований 1456
Ректор Райнер Вестерманн
Студентів 12 300 2009/10 [1]
Професорів 222
Адреса Грайфсвальд
Сайт www.uni-greifswald.de
Будівля університетської бібліотеки

Грайфсвальдський університе́т і́мені Е́рнста Моріца Арндта (нім. Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald, лат. Alma Mater Gryphiswaldensis, Universitas Gryphiswaldensis або Academia Gryphica) — університет в Ганзейському місті Грайфсвальд в німецькій землі Мекленбург-Передня Померанія, близько 200 км на північ від Берліна.

Історія[ред.ред. код]

Університет було засновано 17 жовтня 1456 року, він є другим найстарішим університетом у регіоні Балтійського моря та сьомим найстарішим в Німеччині. До заснування університету великих зусиль доклав бургомістр Грайфсвальда (і перший ректор) Генріх Рубен. Університет було засновано з дозволу короля і після одержання схвалення (привілеї) папи під захистом померанського герцога Вартіслава IX.

В інституті фізики університету Грайфсвальда в період з 1917 по 1920 працював Йоганнес Штарк, що отримав в 1919 році Нобелівську премію з фізики.

У 1933 року університет отримав ім'я Ернста Моріца Арндта. Арндт, який в 1791 році був студентом теології в університеті, пізніше тут викладав історію (з перервами) з 1800 до 1811 рік. Тут він опублікував свої соціально-критичні праці «Versuch einer Geschichte der Leibeigenschaft in Pommern und Rügen», «Germanien und Europa» і першу частину «Geist der Zeit». До наших днів ведуться обговорення про перейменування університету на честь менш спірної особистості, але ці пропозиції досі відхилялися.

Університет з приблизно 5000 співробітниками — один з найбільших роботодавців у Мекленбурзі-Передній Померанії. Близько двох третин 12 000 студентів приїхали з інших земель Німеччини та з-за кордону

Факультети[ред.ред. код]

Університет складається з п'яти факультетів, які в свою чергу поділяються на інститути і клініки.

  • Теологічний факультет — найменший з факультетів. Він займається Євангеличною теологією.
  • Юридичний факультет готує майбутніх юристів і економів.
  • Медичний факультет є одним з найпрестижніших у Німеччині. На 95 місць претендує щорічно близько 2 100 охочих.
  • Філософський факультет займається, окрім філософії, ще філологією (фінністика, славістика, балтистика, скандінавістика, германістика і американістика), психологією, історією, мистецтвознавством і церковної музикою.
  • Математично-природничий факультет має інститути біології (ботаніка, мікробіологія, генетика, зоологія та екологія), біохімії, географії та геології, математики та інформатики, фармації і фізики.

Відомі студенти та викладачі[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 54°05′40″ пн. ш. 13°22′28″ сх. д. / 54.09444° пн. ш. 13.37444° сх. д. / 54.09444; 13.37444