Уряд Республіки Хорватії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Уряд Республіки Хорватія)
Перейти до: навігація, пошук

Конституція Хорватії

Законодавча влада

Виконавча влада

Судова влада

Конституційний суд

Хорватський народний банк

Місцеві органи самоврядування

Політичні партії

Вибори

  • Недавні вибори

Міжнародні відносини

Уряд Республіки Хорватії (хорв. Vlada Republike Hrvatske) — офіційна назва найвищого органу системи виконавчої влади Республіки Хорватії. У Хорватії зазвичай вживаються коротші назви Хорватський уряд (хорв. Hrvatska Vlada) або просто Уряд (хорв. Vlada).

Місцеперебування уряду — в Загребі, у Банських дворах, на майдані Святого Марка, а урядові установи розміщено в декількох місцях міста.

Коло повноважень[ред.ред. код]

Банські Двори, будівля Уряду Республіки Хорватії

Уряд Республіки Хорватії — це орган державної влади, який здійснює виконавчу владу відповідно до Конституції та законів Хорватії; його внутрішня організація, робочі процедури та порядок прийняття рішень визначаються Законом про Уряд Республіки Хорватії та Регламентом Уряду.

Уряд ухвалює постанови, приймає законодавчі акти, виносить на розгляд державний бюджет і забезпечує дотримання законів та інших нормативних актів, ухвалених хорватським Сабором. У рамках своїх повноважень Уряд також приймає постанови, адміністративні акти і розпорядження про призначення і звільнення призначених посадових осіб та державних службовців. Уряд приймає ухвали в разі конфлікту юрисдикцій між державними установами, дає відповіді на запити депутатів, підготовляє проекти законів та інших нормативних актів, дає висновки щодо законів та інших регуляторних актів і ухвалює стратегію економічного і соціального розвитку.

Організація Уряду[ред.ред. код]

Уряд складається з прем'єр-міністра, одного або декількох віце-прем'єрів та міністрів.

На чолі Уряду стоїть Голова Уряду (хорв. Predsjednik Vlade), який також називається прем'єр-міністром (хорв. Premijer). Прем'єр-міністр призначається Президентом Республіки з числа тих, хто має підтримку більшості хорватського парламенту, та затверджується парламентом. Міністри призначаються прем'єр-міністром і затверджуються парламентом.

Уряд підзвітний хорватському парламенту. Прем'єр-міністр та члени Уряду несуть солідарну відповідальність за рішення, прийняті урядом та індивідуальну відповідальність за свої міністерські посади.

Відповідно до рішення хорватського Сабору, в якому висловлюється довіра до Уряду Республіки Хорватії, Президент Республіки видає указ про призначення прем'єр-міністра, який надходить на підпис Голові хорватського Сабору; накази про призначення членів уряду видає прем'єр-міністр і підписує Голова хорватського Сабору.

Строк повноважень членів уряду починається з дати призначення і припиняється з дати звільнення.

Склад 11-го уряду Республіки Хорватії[ред.ред. код]

Уряд очолювала Ядранка Косор. Діяв із 6 липня 2009 до 23 грудня 2011.

Склад 12-го уряду Республіки Хорватії[ред.ред. код]

Склад 13-го уряду Республіки Хорватії[ред.ред. код]

Уряд Тихомира Орешковича працював із 22 січня по 19 жовтня 2016 року. 16 червня 2016 року йому було висловлено вотум недовіри з боку депутатів парламенту країни.

Це був перший хорватський уряд, очолений безпартійним прем'єр-міністром і який мав найбільшу кількість безпартійних міністрів (6 осіб). Решта членів уряду походили з двох партій тодішньої урядової коаліції: Хорватського демократичного союзу і Мосту незалежних списків.

Склад 14-го (нині чинного) уряду Республіки Хорватії[ред.ред. код]

Розпочав роботу 19 жовтня 2016 року.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]